Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η τύχη χτυπάει την πόρτα σου μόνο μια φορά, αλλά η ατυχία έχει πολύ μεγαλύτερη υπομονή...
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Χαμηλή αυτοπεποίθηση.

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #155068 από Katee75 στις 14 Δεκεμβρίου 2021, 9:22μμ

Katee75

Εικονίδιο
μέλος από: 4/10/2021
μηνύματα: 100 αποδεκτές 0
Γενικά,ήμουν πάντα το υπέρβαρο και κοντό κορίτσι που στο δημοτικό κοροΐδευαν και στο γυμνάσιο όταν πήγαινα να πω κάτι μου ανέφεραν το ύψος μου ως επιχείρημα.Ωστόσο,όπως έχω πει και σε ένα άλλο ποστ,η αγάπη μου για τα αθλήματα και την γυμναστική υπήρχε από πάντα, όμως ήμουν ακόμη αυτό το υπέρβαρο και κοντό κορίτσι.Τον Σεπτέμβρη το είδα πιο σοβαρά,ξεκίνησα πιο εντατικά άσκηση και διατροφή που δεν σκοπεύω να σταματήσω.Εχω χάσει 10 κιλά.. απλά το άγχος μου παραμένει και μερικές φορές μου έρχεται στο μυαλό μέχρι και ότι όταν θα πάω εκεί θα με κοιτάνε όλοι και θα με κοροϊδεύουν λόγω ύψους.
Δεν αντέχω άλλο να έχω αυτές τις σκέψεις,όμως δεν μπορώ να τις διώξω κιόλας.Πιστευετε ότι ένα κορίτσι σαν εμένα,μπορεί να περάσει γυμναστική ακαδημία?έχετε δει να συμβαίνει κάτι παρόμοιο?
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #155069 από Πανος15000 στις 15 Δεκεμβρίου 2021, 12:00μμ

Πανος15000

Εικονίδιο
μέλος από: 15/11/2021
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Πιστεύω ακράδαντα ότι είμαιστε ολοι εν δυνάμει αυτό που επιθυμουμε. Ακούγεται περίεργο αλλά όλοι μπορούμε να να γίνουμε πρωταθλητές τουλάχιστον αυτό πιστεύω. Δεν εμπλέκεται στην εξίσωση ο παράγοντας ταλέντο? Ναι, αλλά η σκληρή δουλειά και η ΘΈΛΗΣΗ μπορεί να επιφέρει τα ίδια η και καλυτερα αποτελέσματα από το ταλέντο.Γύρνα το νόμισμα από την άλλη πλευρά και σκέψου ότι το ύψος σου σε ευνοεί σε αθλήματα όπως η ενόργανη (υπάρχουν υπεραξιολογοι κοντοί αθλητές με τεράστιες διακρίσεις,μην βλέπεις το υψο σου σαν εμπόδια προσπάθησε να το εκμεταλευτεις . Ενοειται ότι μπορείς να περάσεις τεφα αρκεί να το θέλεις, να το θέσεις πρωταρχικό σου μέλημα και να το πιστέψεις.Να είναι κάτι που σε εκφράζει και να μην το βλέπεις μόνο ως πηγή εισοδήματος. Τώρα για αυτούς που σε κρίναν για το ύψος σου είναι απλά επιφανειακοι
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #155070 από Πανος15000 στις 15 Δεκεμβρίου 2021, 12:05μμ

Πανος15000

Εικονίδιο
μέλος από: 15/11/2021
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Μπορώ να επιχειρηματολογω ώρες για να το στηρίξω.
Ελπίζω να σε βοήθησα έστω και και λίγο
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login