Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Είμαστε υπερπροστατευτικοί πατεράδες με μυαλό: Βαφτίζουμε την κόρη μας Σύφιλη.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Κριση πανικού

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #157488 από Tamaki στις 16 Απριλίου 2022, 10:21πμ

Tamaki

Εικονίδιο
μέλος από: 22/6/2021
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Λοιπόν είμαι 15 και δυστυχώς πριν κάποιες μέρες έπαθα κρίση πανικού η άγχους δεν μπορω να πω με σιγουριά ούτε εγώ. Λόγο αυτού έτρεμα ανεξέλεγκτα για μισή με μια ώρα και ανέπνεα με δυσκολία, αυτο εγινε γιατί συνειδητοποίησα ότι κάποιος από τους φίλους μου έχει αυτοκτονίες τάσεις και δεν μπόρεσα να το διαχειριστώ. δεν το γράφω ακριβώς για να ρωτήσω κάτι, αλλά πιο πολύ απλά γιατί θέλω να το μοιραστώ με κάποιον αν και οι ξένοι στο internet δεν είναι η καλύτερη ιδέα. Τελοςπαντων ο λόγος που το γράφω αυτό είναι γιατί φοβάμαι ότι αν όντως συμβεί κάτι δεν θα μπορώ να βοηθήσω τον φίλο μου. Ξέρω πως είναι πάρα πολύ ανώριμο αλλα Κάτι άλλο Πόυ με εκνευρίζει και με φοβίζει είναι τα βλεματα λύπης που μου ρίχνουν μερικά από τα άτομα που ήταν μπροστά όταν αυτο έγινε, και ότι μερικοί μου φέρονται διαφορετικά από τοτε, και κάτι άλλο είναι ότι μπορεί να συμβεί όντως κάτι και αντί να βοηθάω τον φίλο μου να είμαι ανυμπορος να κάνω κάτι και να χρειάζομαι εγώ βοήθεια οπότε σας παρακαλώ μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; (συγγνώμη για το μεγάλο κειμενο)
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #157497 από Katee75 στις 22 Απριλίου 2022, 11:50πμ

Katee75

Εικονίδιο
μέλος από: 4/10/2021
μηνύματα: 100 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Για να βοηθήσουμε κάποιον πρέπει πρώτα εμείς να είμαστε ασφαλείς και ψύχραιμοι.Αν δεν μπορείς να είσαι ψύχραιμος σε μια τέτοια κατάσταση,καλύτερα να φωνάξεις βοήθεια και όταν έρθει,να απομακρυνθεις εσύ.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #157499 από Tamaki στις 24 Απριλίου 2022, 2:51πμ

Tamaki

Εικονίδιο
μέλος από: 22/6/2021
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
ευχαριστώ πολύ αν γίνει κάτι θα προσπαθήσω να βοηθήσω με αυτόν τον τροπο
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login