Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Στις πιο σημαντικές επιτυχίες της ζωής σου θα είσαι μόνος.
Σάββατο, 11 Μαΐου

Δε με εμπιστεύονται οι γονείς μου

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #40253 από FoNi στις 18 Ιουνίου 2007, 2:44μμ

FoNi

μέλος από: 31/5/2007
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Ela re file!Eimai k gamo tis mathitries...diavazo ena xrono gia na tous ikanopoiiso.Ena kano exo mono:thelo na eimai sinexeia exo.Den maresei na kathomai spiti.Tora pou irthe to kalokairi leo orea tha vgaino perissotero k autoi m fonazoun.Den me empistevontai...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40255 από Raspoutin στις 18 Ιουνίου 2007, 3:36μμ

Raspoutin

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/6/2007
μηνύματα: 64 αποδεκτές 0
Κατ αρχήν, αν είσαι και γαμώ τις μαθήτριες μπράβο σου, αλλά κάνε το για σένα, βάλε τον δικό σου στόχο, οχι για να ικανοποιήσεις τους γονείς σου. Η ζωή σου και οι φιλοδοξίες σου είναι δική σου υπόθεση και οχι ψυχολογικό δεκανίκι των γονιών σου.
Στό άλλο θέμα, εσύ δεν βρίσκεις κανένα ενδιαφέρον μέσα στο σπίτι? Δεν σε κρατάει καθόλου? Και εκείνοι με την σειρά τους, δεν σε εμπιστεύονται, ή, απλά ανησυχούν για σένα? Πόσων ετών είσαι? Έχεις συζητήσει μαζί τους τα θέλω σου και τους προβληματισμούς σου? Έχει κατανοήσει ο ένας τις απόψεις του άλλου?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40260 από Antre στις 18 Ιουνίου 2007, 3:57μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Αναπόφευκτα θα υπάρξουν οι πρώτοι τσακωμοί... θέλω να πω αν δεν έβγαινες μέχρι σήμερα , θα το περάσεις τώρα αυτό...
Και 40 ετών να είσαι για αυτούς θα είσαι πάντα το παιδάκι τους... υπομονή θα περάσει το στάδιο τσακωμών... αλλά και εσύ σιγά σιγά.. όχι απότομα
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40271 από .OBLIVION στις 18 Ιουνίου 2007, 9:10μμ

.OBLIVION

Εικονίδιο
μέλος από: 2/4/2007
μηνύματα: 95 αποδεκτές 0

Eγω προσωπικα ειμαι μια χαρα ειμαι μετριος ως μαθητης, σχετικά καλος.Αλλα το προβλημα ειναι οταν θελω να παω καπου
καπνιζουν...ερεεε εκει εχει να γινει το ελα να δεις.Και οχι,
και το ενα και το αλλο....ποοοποοο.....εν το μεταξυ οι γονοις μου δν καπνιζουν , αρα καταλκαβαινετε ειναι φανατικοι αντικαπνιστες.....για 1 ΚΑΙ ΛΕΩ 1 ατομο που κανπιζει???Α ΠΑ ΠΑ ΠΑ!Αλλα κατ α τα αλλα ειμαστε οκ.Ενταξυ τωρα ξερετε λιγο προσοχη στο μαθημα , λιγο παραπανω διαβασμα,τα γνωστα.Αλλα ποτε δεν το λενε καταπιεστικα.Αυτα πιστευω ειναι το καλυτερο.
Α!!!Και το ΜΕΓΑΛΟ μου προβλημα!!Εχω εναν μικροτερο αδερφο (λιγα χρονια διαφορα) και ολο τσακονομκαστε.Λοιπον πχ μου ριχνει τσαντακια καρεκλες ( ναι μιλαμε και δεν του φενετε),και αμα τον χαστουκισω πχ μια φορα ,(για να μην του χωσω μπουνια) , αρχιζει, πεταγετε 2 μετρα μακρια λες και τον βαρεσα με γαντι του μποξ, κλαμα και κακοοο...γκρινια...''με σκοτωσε''..και εμενα τπτ!Ουτε να με ακουσουν!Και εισαι μεγαλυτερος,και το ενα και το αλλο!Δεν ειναι οτι ζηλευω,αλλα μια αδικια την νιωθω.Και τωρα ενταξι ξερω τα γνωστα ΄'΄'εισαι μεγαλυτερος'' , ''δεν ξερεις την δυναμη σου'' μπλα μπλα..Τεσπα αυτα οποιος εχει παρομοιο προβλημα και εχει μια ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ληση ας μου πει.Οχι τοσο για τον αδερφο μου,αλλα για τους γονοις μου.Αν και με εμπιστευωντε απολυτα, εκει κατι παθενουν...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40278 από Antre στις 19 Ιουνίου 2007, 4:49μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Φίλε επειδή στην δική μου οικογένεια εγώ είμαι ο μικρός (χαχα ελπίζω να μην βγάζεις καπνούς) έχω παρατηρήσει το εξής. Ο μεγάλος ήταν κάποτε το μοναχοπαίδι, είχε συνηθίσει να είναι αυτός το κέντρο της προσοχής... και αν σε πείραζε κάποιος (πχ μεγαλύτερο ξαδερφάκι) εσύ ήσουν το μικρό και στον άλλον έκαναν παρατήρηση και δυσκολεύεσαι να συνηθίσεις την αντιστροφή ρόλων τώρα με το μικρό σου αδερφάκι.

Άλλωστε βοήθα τους λίγο, ξέρεις πόσο δύσκολο είναι να μεγαλώνεις ένα παιδί; Βοήθα τους λίγο, άσε τους να έχουν να κάνουν μόνο με ένα παιδί... ο αδερφός σου είναι μικρός για να δρα ανεξάρτητα.. μόνο σε σένα μπορούν να ελπίσουν και να υπολογίσουν ως ένα μέλος της οικογένειας που δεν θα τους κουράσει και άλλο (για αυτό και σε εμπιστεύονται κιόλας). Αν τους ρωτήσεις ποιον αγαπάνε περισσότερο θα σου πούνε "δεν υπάρχει απάντηση... είναι σαν να ρωτάς αν θέλω να χάσω το αριστερό ή το δεξί μου χέρι". Α, και μην έχεις αμφιβολίες , κάθε χρόνο που γίνεσαι πιο ολοκληρωμένος άνδρας γίνεσαι και πιο δυνατός...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40279 από senza paura στις 19 Ιουνίου 2007, 5:00μμ

senza paura

μέλος από: 21/5/2007
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0
Δηλαδή από ό,τι κατάλαβα είναι καλύτερο να είσαι μοναχοπαίδι όπως εγώ;
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40280 από Antre στις 19 Ιουνίου 2007, 5:02μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Όχι γιατί όταν έχεις αδερφό .... όσο και αν τσακώνεσαι... έχεις παρέα
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40281 από senza paura στις 19 Ιουνίου 2007, 5:18μμ

senza paura

μέλος από: 21/5/2007
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0
Και αν έχεις αδελφή; Θα είναι χειρότερα... Έχεις όμως δίκιο για την παρέα... Φεύγει και η κοπέλα μου διακοπές στην Βρετανία (η μητέρα της είναι από εκεί) και θα λείπει για 3 εβδομάδες... Ευτυχώς θα φύγω και εγώ για Ιταλία και θα ξεχαστώ... Αλλά είναι πολύς καιρός 3 εβδομάδες...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40284 από Antre στις 19 Ιουνίου 2007, 6:07μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Κοίτα... όταν μεγαλώσετε τα αδέρφια όπου δεν θα υπάρχει καβγάς για ψήλου πήδημα (που προσωπικά τα ψιλό διασκέδαζα... σου δίναν μια περιπέτεια) θα ξέρεις πάντα ότι σε αυτό το πλανήτη, στα τόσα εκατομμύρια ανθρώπων θα υπάρχει ένα άτομο που σε νοιάζεται πραγματικά
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40285 από senza paura στις 19 Ιουνίου 2007, 6:21μμ

senza paura

μέλος από: 21/5/2007
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0
Έτσι δεν το είχα σκεφτεί... Αλλά και πάλι... Από φίλους μόνο κατάρες ακούω για τα αδέρφια τους... Ειδικά αν είναι κοντά στην ηλικία, και είναι ας πούμε στο ίδιο σχολείο, ούτε ένα φιλί δεν μπορούν να δώσουν γιατί μετά τα μικρότερα αδέρφια συνήθως πάνε και τα λένε στους γονείς και γίνετε χαμός... Καλύτερα να είσαι μόνος σου και για παρέα να έχεις μια/έναν φίλη/ο που θα τα λέτε όλα μεταξύ σας και δεν θα φοβάσαι να σε προδώσει...
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login