Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Όσο γρηγορότερα ελέγξεις την πάνα του μωρού, τόσο συντομότερα θα δεις ότι είναι κατουρημένη.
Τετάρτη, 15 Μαΐου

ΣΚΑΤΑ

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #54218 από antreas_14 στις 06 Σεπτεμβρίου 2009, 11:14μμ

antreas_14

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 8/8/2009
μηνύματα: 208 αποδεκτές 0
Το τελευταίο καιρό η ζωή μου είναι σκατά. Είμαι 14 και ποτε μου δεν ενιωσα την αγάπη απο τους άλλους. Τόριξα στο τσιγάρο και στην κατάθλιψη εδω και πολύ καιρό. Ποτέ μου δεν είχα αληθινούς φίλους. Απο τον καιρό που ήμουνα μικρός εκανα τα πάντα για να τραβάω την προσοχή των αλλων, τώρα πια βαρέθηκα.Το μόνο που σκέφτομαι τώρα είναι πότε θα πάω στην κουζίνα να πάρω ένα μαχαιρι κα να το χώσω στην κοιλιά μου. Για να μήν τα πολυλογώ ψάχνω ένα γρήγορο και ανώδυνο τρόπο για να αυτοκτονήσω. Δεν θελω παρηγοριές το μόνο που θελω είναι απαντήσεις.
ευχαριστώ.....
προφίλάλλα...
Μήνυμα #54220 από katerinaki.94 στις 07 Σεπτεμβρίου 2009, 12:42πμ

katerinaki.94

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 5/8/2009
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
se ti 8es apantiseis??
προφίλάλλα...
Μήνυμα #54222 από antreas_14 στις 07 Σεπτεμβρίου 2009, 1:32πμ

antreas_14

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 8/8/2009
μηνύματα: 208 αποδεκτές 0
ψάχνω ένα γρήγορο και ανώδυνο τρόπο για να αυτοκτονήσω
προφίλάλλα...
Μήνυμα #54228 από blablablablabla στις 07 Σεπτεμβρίου 2009, 11:22πμ

blablablablabla

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 13/8/2009
μηνύματα: 37 αποδεκτές 0
file ena einai to sigouro oti apo edw mesa den 8a pareis apantisi!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #54229 από katerinaki.94 στις 07 Σεπτεμβρίου 2009, 2:19μμ

katerinaki.94

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 5/8/2009
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
gt n autoktoniseis re c??h zwh einai wraia k politimi..dn eisai o monos p einai etc..polla atoma einai etc..alla h aftoktonia dn einai h lisi..!!me tn kairo t pramata 8a ftia3oun..!ligi aisiodo3ia,ligi 8elisi k ligi ore3h 8elei..!!mn t vazeis katw..k oute h kata8lipsi einai swsti..eimai sigouri pws an aftoktoniseis polla atoma 8a stenoxwri8oun paaaaaaaaaaaara poly...dn a3izei n xalaseis tn zwh s g vlkies..psa3e k vres kt p s kanei n pernas kala..vges e3o..diaskedase k ase ts aftoktonies k ts vlkies..!!s ola t provlimata iparxei lisi..!!s ola..!k panta iparxei h 8etiki plevra..!oloi ms 8eloume n travame tn prosoxi tn allwn..k oloi afto kanoume..mn les vlkies tr..!:):):)
προφίλάλλα...
Μήνυμα #54230 από carla2 στις 07 Σεπτεμβρίου 2009, 3:48μμ

carla2

Εικονίδιο
μέλος από: 6/9/2009
μηνύματα: 68 αποδεκτές 0
Η αυτοκτονία δεν είναι λύση.
Πράξη δειλίας είναι.
Αντί να κλείνεσαι στον εαυτό σου και να χειροτερεύεις την κατάσταση, θα ήταν καλύτερο να μιλήσεις στους γύρω σου για όσα σε απασχολούν.
Και πρώτα απ όλα στους γονείς σου.
Είμαι σίγουρη πως με το διάλογο λύνονται πολλά προβλήματα.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #54265 από tiger15 στις 09 Σεπτεμβρίου 2009, 3:03μμ

tiger15

Εικονίδιο
μέλος από: 18/12/2008
μηνύματα: 91 αποδεκτές 0
simfwnww me carla.....
προφίλάλλα...
Μήνυμα #54271 από Doctoras στις 09 Σεπτεμβρίου 2009, 5:10μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Ρε φιλε ενα θα σου πω πραγματικους φιλους δεν εχουν ολοι.Πρεπει αν μαθεις να σεβεσαι τον εαυτο σου ετσι οπωσ ειναι.Κοιτα να τα εχεις καλα με τον εαυτο σου και μετα ολλα τα αλλα οι φιλοι θα ερθουν,νομιζεις πως αμα δωσεις τελος θα ειναι ολλα μια χαρα?Μια ζωει την εχουμε περνατη οσο ποιο καλα μπορεις!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #54274 από Bluejack στις 09 Σεπτεμβρίου 2009, 7:03μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Ακόμα και εδώ που γράφεις οτι θες να αυτοκτονήσεις στην πραγματικότητα θες την προσοχή άλλων ,ίσως την λύπηση μας (ξέρω καλά τι σου λέω( αν ήθελες να αυτοκτονήσεις δεν θα ζήταγες βοήθεια..Ξέρεις τρόπους.
(δεν σε κατηγορώ)
Δεν είναι λύση η αυτοκτωνία,
Γιατί δεν θα ξέρεις την εξέλιξη της ζωής σου,
τουλάχιστον ζωντανός έχεις ελπίδες και προσπαθεις,στην άλλη περίπτωση βάζεις ένα τέλος σε όλα χαρίζοντας μηζέρια και τύψεις μια ζωή σε άτομα που σε αγαπάνε, που αγαπάς.
Γιαυτό σταμάτα τις σαχλαμάρες και ζήσε τη ζωή σου,έχεις ακόμα να μάθεις πολλά και ίσως να περάσεις και άλλα τόσα, που στο μέλλον θα σκέφτεσαι τα τωρινά σου προβλήματα και θα γελάς (χωρίς να είμαι σε θέση να κρίνω τα προβλήματα σου)
Όλα θα σου πάνε καλά,μη χαλιέσαι
Να σου δώσω μια συμβουλή ?
Αν νιώθεις τόσο την ανάγκη της αυτοκτωνίας να πας να μιλήσεις σε ένα ψυχολόγο/ψυχίατρο.Δεν είναι κακό αντιθέτως,
(πράγμα που δε νομίζω να σου χρειάζεται)

προφίλάλλα...
Μήνυμα #54279 από nathalie στις 09 Σεπτεμβρίου 2009, 11:52μμ

nathalie

Εικονίδιο
μέλος από: 5/11/2008
μηνύματα: 106 αποδεκτές 0
οπως το λες εισαι 14 χρονων,πως μπορεις να εισαι τοσο βεβαιος οτι θελεις να αυτοτκονησεις? για να λενε ολοι οτι η ζωη ειναι ωραια,ε,κατι θα ξερουν.η ζωη δεν ειναι ωραια γιατι ειναι ευκολη,για κανεναν μας δεν ειναι ευκολη και παντα θα υπαρχουν αναποδιες και οπως λεει η carla2 η αυτοκτονια ειναι πραξη δειλιας.ολα εξαρτωνται απο τον τροπο που σκεφτεσαι.αν το μονο που σκεφτεσαι ειναι οτι η ζωη σου ειναι χαλια τοτε φυσικα και θα εχεις επιχειρηματα.μην περιμενεις να κερδισεις το λοτο ή να πεφτουν βροχη οι πραξεις στοργης και αγαπης προς το μερος σου,απλα εχε κατανοηση.η ζωη ειναι ομορφη γιατι μεσα απο τα προβληματα δυναμωνεις,νιωθεις περηφανος για τον εαυτο σου.Σκεψου θετικα και μην κλεινεσαι στον εαυτο σου.καθε φορα που βοηθας καποιον σκεψου οτι εκανες κατι καλο-οχι το αν θα στο ανταποδωσει.Και μην ξεχνας οτι μεσα απο το χρονο και την καθημερινοτητα ολα τα προβληματα ξεθωριαζουν,ολα εχουν μια ταση προς το καλυτερο. κι εξαλλου δε φοβασαι να πεθανεις? εγω φοβαμαι μην πεθανω και δεν προλαβω να ζησω ολα οσα θελω να ζησω.Διοτι η ζωη ΕΙΝΑΙ μικρη,αγαπησε τον εαυτο σου,βγες,γνωρισε κοσμο.Μεσα σε ολο τον κοσμο που θα γνωρισεις ολο και καποιος θα ειναι ενας αληθινος φιλος που θα σε περιμενει.Οταν χανεσαι στον κοσμο σου μην περιμενεις και πολλα ο κοσμος ειναι ανοιχτος για σενα αλλα εσυ θα τον ανακαλυψεις,μην περιμενεις να σου τον δωσουν στο πιατο.
Αγαπησε τον εαυτο σου και τοτε θα σε αγαπησουν πραγματικα και ολοι οι αλλοι.Κανε υπομονη,μη βιαζεσαι εχεις τοοοσο χρονο.
Μια φιλικη συμβουλη...μιλα στους γονεις σου.
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login