Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Κανίβαλος είναι ο τύπος που πάει στο εστιατόριο και παραγγέλνει ένα σερβιτόρο.
Σάββατο, 4 Μαΐου

Mοναξια.....

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #67907 από tiger15 στις 10 Νοεμβρίου 2010, 3:20μμ

tiger15

Εικονίδιο
μέλος από: 18/12/2008
μηνύματα: 91 αποδεκτές 0
Χαιρετε...

Δημιουργησα αυτο το θεμα διοτι , ειδα καποια θεματα παρακατω, για τους φιλους που βαριομαστε καποιες φορες, ακομα και για τις παρεες ,για τις λαθος επιλογες φιλων και τελος για την αναζητηση της πραγματικης φιλιας...

Ειμαι 17χρονων εφηβος, και βιωνω την μοναξια σε ολο της το μεγαλειο...
Δεν υπερβαλλω ειχα μια παρεα στην οποια εκει ηταν και ο "κολλητος" μου με αυτη την παρεα ειμασταν δυο χρονια μαζι , (αγορια-κοριτσια) δυσκολες στιγμες καλες στιγμες, τσακωμοι οπως σε ολες τις παρεες....
Η σημερινη κατασταση?? με αυτον τον κολλητο λεμε τα τυπικα... εχει τους δικους του φιλους, εγω ανακαλυψα πως εχω εναν πραγματικο κολλητο, και η παρεα?? Αναρωτιεστε για την παρεα σωστα?
Η παρεα διαλυθηκε... Ξερετε κατι μετα απο πολλες παρεξηγησεις και συγκρουσεις ο κομπος φτανει στο χτενι και ολα τελειωνουν ετσι ξαφνικα...

Ο καθενας τραβηξε τον δρομο του οτι εχουν βρει αλλη παρεα, αλλα τους λυπει...η ολη σχεση που ειχαμε μεταξυ μας και ειμαι σιγουρος πως δεν θα την ξαναβρουν...

Εγω σημερα εχω τον κολλητο σημερα περναμε καλα και βγαινουμε με καποιους αλλους φιλους μας και αλλη παρεα... Ναι περναμε καλα δεν ειμαστε μονοι μας οπως τα προηγουμενα μελη , της προηγουμενης παρεας... Αλλα δεν ενιωθα οπως βιωνα τις στιγμες τοτε με την "παλιοπαρεα"... Περναω καλα... αλλα...ως εκει.....
Ειμαι κοινωνικο ατομο (δεν κομπαζω για αυτο) κανω ευκολα "διασυνδεσεις" αλλα βιωνω την απολυτη μοναξια και εχω μονο τον κολλητο και αλλο εναν πολυ καλο φιλο... που εμπιστευομαι τωρα...
πια... κανεναν αλλον....

Τελος θεωρω πως δεν υπαρχει τιποτα πιο χειροτερο αισθημα οπως αυτο της μοναξιας... Δεν το ευχομαι ουτε στον χειροτερο εχθρο μου....
Αραγε οπως ελεγε και ενας αλλος χρηστης του φορουμ...
Μηπως πρεπει αντι για να αποζηταμε την φιλια απο τον ανθρωπο να την αποζηταμε απο εναν σκυλο?????

Αδιεξοδο.....
Συγγνωμη αν σας κουρασα....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #69541 από girly στις 26 Δεκεμβρίου 2010, 11:41μμ

girly

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/12/2010
μηνύματα: 15 αποδεκτές 0
εχεις δικιο τα προιγουμενα 8 χρονια και γω το ενιοθα αυτο αλλα το ξεπερασα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #69542 από aLiNo0La στις 26 Δεκεμβρίου 2010, 11:58μμ

aLiNo0La

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/12/2010
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Exeis apoluto dikio
.......se auti tn fasi eim tr
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #69599 από AggelosTuDromu στις 28 Δεκεμβρίου 2010, 12:57πμ

AggelosTuDromu

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2010
μηνύματα: 622 αποδεκτές 0
το χοιροτερο ειναι να εχεις τσακωθει με ολους κ να μην εχεις κανεναν αλλο φιλο μονο γνωστους κ λες μονο ενα γεια τυπικα
προφίλάλλα...˵quote˶
8
Μήνυμα #69707 από Verus στις 30 Δεκεμβρίου 2010, 7:53μμ

Verus

Εικονίδιο
μέλος από: 30/12/2010
μηνύματα: 504 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Όλοι λίγο πολύ το 'χουμε νιώσει αυτό. Να είμαστε περιτριγυρισμένοι από ανθρώπους, φίλους, γνωστούς, συγγενείς αλλά στο βάθος να αισθανόμαστε τόσο μόνοι. Φυσιολογικό είναι κατά την άποψη μου. Μέσα από κάτι τέτοιες δυσκολίες και καταστάσεις φτιάχνεις την προσωπικότητα σου και δυναμώνεις τον χαρακτήρα σου, οριμάζεις κατά κάποιο τρόπο.

Έχεις αλλάξει και θα αλλάξεις πολλές φορές ακόμη παρέες. Όταν θα χρειαστεί να φύγεις απ'την πόλη σου για σπουδές, όταν θα πας στο στρατό, όταν θα βρεις μια δουλειά. Όμως ο κάθε άνθρωπος που κάποια χρονική περίοδο λαμβάνει ένα σημαντικό ρόλο στη ζωή σου έχει κάτι να σου πει, κάτι να σου μάθει. Θα κάνει τον κύκλο του κι'αυτός κι'ύστερα θα φύγει με κάποιο τρόπο.

Αν λοιπόν αναλογιστείς πόσες φορές έχεις αλλάξει "κολλητό" ή "κολλητή", με πόσες διαφορετικές παρέες έχεις βγει, με πόσους ανθρώπους έχεις περάσει όμορφα ή και άσχημα, θα δεις ότι δεν ήσουν και δεν είσαι μόνος σου. Αυτή την περίοδο έχεις, απ'ότι είπες, δύο καλούς φίλους! Πέρνα καλά μαζί τους και ξέχνα τα περί μοναξιάς!

Όσο για το θέμα του σκύλου, ναι δεν είναι κακή ιδέα :P. Αλλά πιστεύω ότι ο καλύερος φίλος του ανθρώπου είναι τα βιβλία και οι γνώσεις που μπορεί να πάρει κανείς μέσα από αυτά! Ακόμη, μπορείς να πατήσεις πάνω σ'ένα βιβλίο για να φτάσεις ένα ψηλό ράφι, πράγμα που δε μπορείς να κάνεις με ένα σκληρό δίσκο ή με ένα σκύλο :P :D
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71272 από anna20 στις 25 Ιανουαρίου 2011, 3:54μμ

anna20

Εικονίδιο
μέλος από: 25/1/2011
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
Σε καταλαβαινω απολυτα..δυστυχως και εγω το εχω βιωσει αυτο..παλια ειχα μια μεγαλη παρεα αλλα πλεον χαθηκαμε ολοι μας..εγω προσωπικα πηρα την αποφαση να ξεφυγω απο αυτα τα ατομα γιατι μπορει να περνουσα καλα αλλα υπαρχα καποια προβληματα .. Με την κολλητη μου 7 χρονια φιλιας δεν μιλαω..επειδη βρηκε αλλη παρεα και τωρα ζει αλλου...απλα ξερεις κατι?καμια φορα δεν ειναι κακο να εχεις λιγους φιλους.εγω εχω ελαχιστους φιλους και καλους και αυτο με γεμιζει πολυ..

οταν ημουν στην ιδια φαση με σενα αρχισα να κανω πραγματα για τον ευατο μου για να μην νιωθω μονη..πχ διαβασε,πηγαινε γυμναστηριο,μαθε πραγματα...

δεν πρεπει να το κανεις αυτο στον ευατο σου προσπαθησε να γεμιζεις τις ωρες σου και οχι να σκεφτεσαι αρνητικα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71292 από sintele στις 25 Ιανουαρίου 2011, 9:38μμ

sintele

Εικονίδιο
μέλος από: 8/12/2008
μηνύματα: 286 αποδεκτές 0
καταλαβαίνω πως νιώθεις αν και εγώ δεν ήμουν μέλος συνήθως σε αυτές τις πολιιί μεγάλες παρέες,,κύριος ήμασταν 4 φίλες..με την μια γνωριζόμασταν από το νηπιαγωγείο αλλα ουσιαστικά γίναμε φίλες στο γυμνάσιο και είναι η μοναδική που 8 χρονια μετά εξακολουθούμε να έχουμε επαφή αν και βάση μερικών τεραστιων διαστάσεων πουστιών που είχαν γίνει δεν θα έπρεπε-εγώ και η άποψης μου ότι μια φιλια δεν πρέπει να χαλάει ποτε τρομάρα μου-..με την 3η κοπέλλα λόγο μερικών καλοθελητών τσακώθηκε με τη φιλί που εγώ έχω επαφές ακόμα και με πήρε και μένα η μπάλα έτσι δεν ξαναμιλήσαμε..αλλα με τι 4η κοπέλλα από την παρέα είχαμε πάντα μια άλλη σχέση,αληθινή.θα τις έλεγα τα πάντα και αυτή το ίδιο δεν θα παρεξιγομασταν και αν συνέβαινε αυτό για πολύ λίγο μονο..όλα αυτά μέχρι μια μέρα που άρχισε να μην μου απαντάει στα μυνηματα.σto σχόλιο κτλ μαζί μια χαρά αλλα δεν μου απαντούσε από μηνύματα ;/ μια μέρα μετά από 1-2 βδομάδες που άρχισε να γίνετε αυτό και να απομακρύνεται λίγο λέω αυτό ήταν και δεν τις ξαναστέλνω τίποτα αλλάζω και θράνιο την επομενη,,στο ίδιο περιβάλλον όλη μέρα για ένα χρόνο καμια επαφή..το μονο που ειχαι πει ηταν σε μια αλλη κεινη μασ φιλη οτι εκανε μαλακια και θα προσπαθηση να τα βρουμε,ναι το ειδαμαι και αυτο...είχα πάντα άτομα γύρο μου αλλα πάντα εκείνη η σχέση ειλικρίνειας μου έλειπε,σαν να είσαι με κόσμο αλλα να είσαι μονος και όλα αυτά να μην έχουν νόημα,,στη τελική ενώ όλη με έβριζαν που δεν έκανα κίνηση για να τα βρούμε μετά από μισό χρόνο που δεν μιλούσαμε έρχονται τα γενέθλια τις,τις κάνω party έκπληξη στη ταξί δεν ακούω ένα ευχάριστο μια βδομάδα μετά ήταν τα δικά μου γενέθλια,θα μου ευχηθεί ακόμα,,ποτε μου δεν έμαθα γιατί μου άξιζε τέτοια συμπεριφορά όπως και να έχει,,φύγαμε από το λύκειο αλλάξαμε παρέες μέχρι και χωρα ακόμα εγω προσοπικα και η ζωή προχωρα ούτε καν το γιατί δεν με ενοχλεί πια,όση δεν είναι στη ζωή μας πια είναι γιατί δεν το αξίζουν δεν τους ένοιαζε τόσο όσο να υπάρχουν ακόμα κοντά μας,εγώ στο μυαλό μου βάζο μονο ένα μεγάλο X και προχωράω έτσι είναι η ζωή παιδιά,κάθε πληγή επουλώνεται σιγά σιγά τώρα έχω νέες παρέες νέα ζωή και το συμπέρασμα μου από όλες αυτές τις ''φιλιες'είναι περνα καλά και τίποτα άλλο αυτό έχει σημασία στη ζωή όλα τα αλλα είναι μαλακίες
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login