Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Κομμουνιστής είναι εκείνος που δεν έχει τίποτα και θέλει να το μοιραστεί με όλο τον κόσμο.
Παρασκευή, 3 Μαΐου

απόσταση

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #74819 από @van@ στις 31 Μαρτίου 2011, 11:26μμ

@van@

μέλος από: 31/3/2011
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
σχέσεις με απόσταση απο την αρχή μπορούν να διατηρηθούν??η είναι καλύτερο ο καθένας να τραβήξει τον δρόμο του??αξίζει να το προσπαθήσουν??
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #74821 από zamanfou στις 31 Μαρτίου 2011, 11:39μμ

zamanfou

Εικονίδιο
μέλος από: 28/3/2011
μηνύματα: 210 αποδεκτές 0
Λοιπόν επειδή ξέρω καταστάσεις από πρώτο χέρι θα σου πω πώς είναι ακριβώς.Είσαι εσύ εδώ,η άλλη εκεί,μιλάτε όλη μέρα στο τηλέφωνο γιατί δεν μπορείτε να βρεθείτε οπότε προσπαθείτε να αναπληρώσετε αυτό το κενό.Η ζήλια φτάνει στο αποκορύφωμα γιατί δεν ξέρεις την καθημερινότητα του άλλου και με ποιούς συναναστρέφεται.Ακριβώς γι'αυτό λοιπόν,δεν βλέπεστε,δεν γνωρίζετε ουσιαστικά ο ένας τον άλλο,όταν και αν κάποια στιγμή τύχει να περάσετε πολλή ώρα μαζί αρχίζουν τα όργανα,ανακαλύπτετε ότι δεν ταιριάζετε όπως νομίζατε...βρισκόσαστε λοιπόν μια φορά στο τόσο...ρίχνετε ένα...(συγγνώμη)και αυτό.Πού βγάζει αυτό?Να μην έχεις τον άλλο,να του μιλάς να τον κοιτάς,να βλέπεις τις αντιδράσεις του,να έχετε ουσιαστικές διαπροσωπικές σχέσεις...Άσε που στις μεγάλες "ανάγκες" υπάρχει μεγαλύτερος κίνδυνος κουτσουκέλας.Τώρα θα μου πεις αν υπάρχει αγάπη αντέχουν.Και όμως όχι.Σκέψου το λογικά,νομίζεις ότι μπορεί να αντέξει μία σχέση κάτω από αυτες τις συνθήκες?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #74823 από @van@ στις 01 Απριλίου 2011, 12:48πμ

@van@

μέλος από: 31/3/2011
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
έχεις απόλυτο δίκιο..δεν έχουμε πολύ καιρό που είμαστε μαζί κ συνέχεια δημιουργούνται προστριβές..για το τι κάνω, αν βγαίνω κ τέτοια..προσπαθεί να αλλάξει αυτό που είμαι..θέλει να κάνω πράγματα που μου λέει όπως το να μην βγαίνω συνέχεια για παράδειγμα..κ οταν βγαίνω....μου πετάει συνέχεια οτι ψάχνομαι...μου αρέσει πολυ πραγματικά...αλλά δεν ξέρω, νομίζω οτι τα θέλω μας απέχουν κατά πολυ κ λόγω της απόστασης γινόμαστε όλο και πιο χάλια..θα ήθελα να είναι συνέχεια κοντά μου αλλά δεν γίνεται γιάτι έχουμε κάποια απόσταση μεταξύ μας και συνέχεια μαλώνουμε κ τα βρίσκουμε επιφανειακά..ποιος άλλωστε μπορεί να τα βρεί και να έχει μια σοβαρή συζήτηση μέσω τηλ ή μνμ??
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #74841 από zamanfou στις 01 Απριλίου 2011, 3:01μμ

zamanfou

Εικονίδιο
μέλος από: 28/3/2011
μηνύματα: 210 αποδεκτές 0
Ακριβώς, το λες και μόνη σου.Όταν μία σχέση δεν σε ευχαριστεί και βγάζει στην επιφάνεια τον "κακό" εαυτό σου ,τότε είναι καλύτερα να τελειώσει πριν φτάσει στα άκρα.Έτσι θα έχεις τη δυνατότητα να βρεις κάτι καλύτερο που σε "γεμίζει" ουσιαστικά ,όσο και αν σε πονάει που πρέπει να τελειώσεις κάτι άλλο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #80548 από AnimeFreak στις 25 Ιουνίου 2011, 2:37πμ

AnimeFreak

Εικονίδιο
μέλος από: 25/6/2011
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Εγώ έχω 1 χρόνο και κάτι σχέση από απόσταση την βλέπω από κοντά που και που χμμ δηλαδή τα έχουμε τόσο και έχουμε συναντηθεί κάνα 10 φορές ιδικά όταν συναντιόμαστε το τι σεξ πέφτει άλλα όταν δεν συναντιόμαστε είναι τα τηλεφωνικά και οι κάμερες. Λοιπόν
Αν εσύ βρήκες κάποιον με τον οποίο επικοινωνείτε, έχετε κοινά, σε κάνει να γελάς, σου βγάζει έναν πολύυυ ωραίο εαυτό και τελοσπάντων είσαι πολύ ερωτευμένη/ος μαζί του ή έχεις φτάσει σε σημείο να τον αγαπάς κιόλας...ποιο είναι το πρόβλημα;
Όλα είναι σχετικά. Υπάρχουν ζευγάρια που δεν τους χωρίζει απόσταση, έχουν όμως ψυχική απόσταση.
Υπάρχει και το θέμα της ζήλειας, αλλά αυτό έχει να κάνει με το πόσο ώριμος είναι ο άλλος...κι αυτό εσύ το βλέπεις από πριν αλλά και όσο μιλάτε. Επίσης, ο άλλος/η αν θέλει να σε κερατώσει, θα το κάνει ακόμα κι αν μένει 2 στενά κάτω απ' το σπίτι σου.
Τώρα είναι και το θέμα της σωματικής επαφής, όποια κι αν είναι αυτή. Σχετικά μ' αυτό έχω να πω ότι δεν είναι το πρωτεύον και βασικό στοιχείο σε μια σχέση. Εξάλλου μέχρι να ειδωθείτε, θα επιθυμεί ο ένας τον άλλον κι αυτό είναι κάτι που εξιτάρει. xD
Τέλος, υπάρχει το τηλέφωνο, το Skype, το MSN...
Και είναι τόσο όμορφο να κάνετε όνειρα για το μέλλον και για μια προοπτική του να είστε κάποια στιγμή κοντά. Προσωπικά το βρίκω πολύ γλυκό. Αναδεικνύει το πόσο αληθινή μπορεί να είναι μια αγάπη/σχέση και αν αντέχει στις δυσκολίες. Αν δεν είναι αληθινή και δεν αντέχει, δεν τίθεται μόνο το θέμα της απόστασης, αλλά και ένα σωρό άλλα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #80549 από Σηπτικό Βόδι στις 25 Ιουνίου 2011, 2:56πμ

Σηπτικό Βόδι

μέλος από: 8/4/2010
μηνύματα: 917 αποδεκτές 0
Είμαι εντελώς κατά των σχέσεων από απόσταση. Όχι μόνο ότι δεν ξέρεις ποτέ τι πρόκειται να κάνει ο άλλος και αναγκάζεσαι να προβείς σε κλαρινογκομενίστικες κατινιές, αλλά εκτός από αυτό, χάνεις όλη την ιδέα του πράγματος. Οι σχέσεις από απόσταση τον πίνουν άσχημα, είναι άχρηστες και δεν αξίζει ούτε μία προσπάθεια. Άπαξ και ο άλλος μένει μακριά, ξέχνα τον. Δεν υπάρχει λόγος ούτε απλής προσπάθειας.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #80994 από mustirios στις 30 Ιουνίου 2011, 6:23μμ

mustirios

μέλος από: 27/6/2011
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
οι σχέσεις από απόσταση ειδικά αυτές έχουν ημερομηνία λήξης πιο σύντομα από κάθε άλλη σχέση...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #81467 από AnimePunkGirl στις 06 Ιουλίου 2011, 2:08πμ

AnimePunkGirl

μέλος από: 24/6/2011
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Δεν αξιζει...το εχω προσπαθησει κ εγω κ μαλιστα 2 φορες κ πιστεψε με ποτε δν μ βγηκε σ καλο..Με τν 1ο τα ειχαμε 3 μηνες κ ειχαμε συναντηθει 3 φορες μεσα στν 1ο μηνα μια οταν τα φτιαξαμε, μια στα γενεθλια του κ μια οταν κλεισαμε τν 1ο μας μηνα.μετα τπτ.κ απο εκει κ μετα αρχισαν οι ζηλιες οι τσακομοι κ αυος αρχισε να γινεται πλ πιεστικος..χωρισαμε κ το καλοκαιρι ξανασυναντηθηκαμε (κανουμε διακοπες καλοκαιρι-πασχα-χριστουγεννα στ ιδιο μερος) κ ειπαμε ν ξαναπροσπαθησουμε.δν κρατησε ουτε 1 μηνα γτ κατευθειαν αρχισαμε παλι ν μαλωνουμε...με τν 2ο πιστευα οτι θ ηταν διαφορετικα. Τν γνωρισα απο μια φιλη μ. ειχε ερθει εδω για 3 βδομαδες, τοσο ειμασταν κ μαζι, κ μετα εφυγε. τσ πρωτες μερες μιλουσαμε αρκετα στ τηλ μεχρι π μια μερα βλεπω στο φβ οτι ειχε βαλει σε σχεση με καποια. Ρωτησα τν φιλη μ κ μ ειπε οτι ειναι αληθεια κ οτι πιστευε πως θα μ τ ειχε πει..Εγω ακομα προσπαθω να τν ξεπερασω..Στ λεω για να μν φας τα μουτρα σ οπως εγω..Τελειωνε το οσο ειναι νωρις (:
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #82197 από dieromantic8213 στις 18 Ιουλίου 2011, 5:31πμ

dieromantic8213

Εικονίδιο
μέλος από: 18/7/2011
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Αν εσυ πιστευεις οτι με αυτο το ατομο αξιζει και οντως νιωθεις κατι για αυτο..τοτε προχωρησε το..δεν πιστευω πως ειναι δεδομενο οτι ολες οι σχεσεις απο αποσταση καταληγουν ασχημα..Εγω πριν ενα μηνα χωρισα απο μια τετοια σχεση...και ηταν απο μεγαλη βλακεια καθως δεν υπηρχε λογος!Ουτε ζηλιες υπηρχαν,ουτε ιδιαιτερα "μεγαλοι" τσακωμοι!Τωρα..ακομα ειμαι στην προσπα8εια να τον ξεχασω αλλα δυστυχως δεν κανω μεγαλη προοδο!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #84402 από juannita στις 22 Αυγούστου 2011, 4:02μμ

juannita

Εικονίδιο
μέλος από: 22/8/2011
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
να ρωτησω κατι ρε παιδια??τα εχω με ενα παιδι ενα χρονο τωρα και φετος δινουμε και οι 2 πανελληνιες. και ας πουμε οτι πανε ολα καλα και ειμαστε μαζι μεχρι του χρονου το καλοκαιρι ομως περναμε σε διαφορετικες πολεις.. εκει τι γινεταιιιι, οεο?? θ ειναι τρομερα αδικο αυτο.. μπορει ν κρατησει?? βεβαια θα μου πειτε "τι?4 χρονια στην στην καλυτερη των περιπτωσεων σχεση απο αποσταση?" μου φαινεται ακατορθωτο αλλα ειμαστε πολυ καλα και αν ειμαστε μεχρι τοτε.... απλα ειναι αδικο
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login