Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Αναλαβάνουμε ανόρθωση πάσης φύσεως πισινών (Από διαφημιστικό εταιρείας για πισίνες)
Κυριακή, 5 Μαΐου

Ξηροστομία

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #85128 από zamanfou στις 03 Σεπτεμβρίου 2011, 7:26μμ

zamanfou

Εικονίδιο
μέλος από: 28/3/2011
μηνύματα: 210 αποδεκτές 0
Ενώ πίνω πολύ νερό γενικά έχω την αίσθηση ότι στεγνώνει το στόμα μου...σε εξετάσεις αίματος δεν φάνηκε τίποτα .Το είχα ρωτήσει σε έναν παθολόγο και μου είχε πει ότι είναι επειδή δεν πίνω νερό...αλλά όπως ήδη είπα,πίσω πολύ...Αρχίζω και ανησυχώ...τι στο καλό μπορεί να είναι???
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #85129 από Arthas στις 03 Σεπτεμβρίου 2011, 8:38μμ

Arthas

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2011
μηνύματα: 347 αποδεκτές 0
Αγχος ισως,το ειχα παθει μια φορα καθαρα λογο αγχους ηπια και ενα ποτηρι νερο αλλα δεν βοηθησε
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #85134 από psixakias στις 03 Σεπτεμβρίου 2011, 9:56μμ

psixakias

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 20/7/2011
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0
Το έχω πάθει και εγώ αυτόν τον καιρό. Ίσως φταίει και η ζέστη... Πηθανότατα να είναι η ζέστη και η αλλαγή του καιρού. Αφού δεν δίχνουν τίποτα οι εξετάσεις είσαι καλυμένος! Πίνε νερά εσύ και όλα καλά!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #86254 από calma στις 23 Σεπτεμβρίου 2011, 6:04μμ

calma

Εικονίδιο
μέλος από: 21/8/2011
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
μονο αυτο εχεις? εχεις παρατηρησει ξηροτητα στα ματια? τι αλλα συμτωματα υπαρχουν?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #86257 από Bluejack στις 23 Σεπτεμβρίου 2011, 7:46μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Παίρνεις τίποτα φάρμακα ?
(που ίσως προκαλούν ξηροστομία)
Αν όχι, τότε μάλλον είναι από το τη ζέστη, το άγχος κτλ
Επίσης σημαντικό ρόλο παίζει και η υγιεινή του στόματος.
Βούρτσιζε καλά το δόντια σου, πίνε πολύ νερό.
(διαλύματα που περιέχουν φθόριο όπως το listerine μπορούν να προκαλέσουν ξηροστομία)     
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #86317 από HiddenBoy στις 25 Σεπτεμβρίου 2011, 9:00πμ

HiddenBoy

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2011
μηνύματα: 230 αποδεκτές 0
αν δεν φανικε τιποτα στης εξετασεις τοτε εισαι ενταξει... η πραγματικη αφηδατοσει ειναι πεφτεις τεζα κατω εισαι ολο στεγνη ασπριζεις ολοκληρι! Αμα ταχεις αυτα τοτε εκανε λαθος ο γιατρος σου αλλιως εισαι ενταξει επειδι στεγνωνει το στωμα σου δεν συμαινει οτι εχεις κατι λογικα η η ζεστη η αλλαγη του κερου σε επιρεαζη.... πεινε νερο πολη και με τον κερο θα δεις θασαι ενταξει!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login