Στείλε λεφτά στο ftou.gr
"Αν δεν ξέρεις για ποιο λόγο χρειάζεσαι τα Windows, τότε δεν τα χρειάζεσαι". Bill Gates
Σάββατο, 18 Μαΐου

απορια για πετσακι

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #99496 από gogits στις 01 Μαΐου 2012, 10:28μμ

gogits

μέλος από: 1/5/2012
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
γεια σας παιδια.. βλεπω πως υπαρχουν πολλα παρομοια θεματα αλλα κανενα δεν με βοηθαει στο προβλημα που εχω.

καταρχας σε δυο μηνες γινομαι 17 και νομιζω πως εχω προβλημα με το πετσακι. οταν βρισκομαι σε στυση δεν φαινεται το κεφαλακι καθολου. αν τραβηξω λιγο το πετσακι μεχρι να τεντωθει φαινεται το κεφαλακι. αν παλι τραβηξω το πετσακι οσο παει, βγαινει ολο το κεφαλακι σε σημειο που το πετσακι σφιγκει το κεφαλακι κ ειναι σαν να μην πηγαινει αιμα αλλα ποναω παρα παρα πολυ και θελει πολυ ωρα σιγα σιγα να το τραβαω για να φανει ολο το κεφαλακι. επισης απο κατω το πετσακι μ φαινεται να ειναι σαν κολλημενο στο πισω μερος απο το κεφαλακι.. ετσι πρεπει να ειναι? ειναι λετε φυσιολογικο η μπορει να εχω φιμωση?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #99503 από aswtos στις 01 Μαΐου 2012, 10:58μμ

aswtos

μέλος από: 2/9/2011
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
φιλε μου απο τα οσα μας περιγραφεις εχεις φιμωση και βραχυ χαλινο. η μονη λυση την οποια και καλο ειναι να ακολουθησεις αμεσα για να μην εχεις προβλημα και στην ερωτικη σου ζωη ειναι να κανεις περιτομη. απεφευγε να κατεβαζεις το πετσακι τελειως απο τη στιγμη που ειναι ετσι τα πραγματα. δεν ειναι καλο να διακοπτεται η ροη του αιματος. μην σε φοβιζει η περιτομη. δεν ειναι κατι το τρομερο. μια απλη επεμβαση που διαρκει γυρω στη μιση ωρα και μετα ειναι ετοιμος να πας σπιτι σου. οι πρωτες μερες μπορει να ειναι λιγο επωδυνες αλλα σιγουρα οχι ανυποφορες. μετα απο λιγο καιρο θα ειναι ολα καλυτερα απο οτι τωρα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #99549 από zifeis στις 02 Μαΐου 2012, 6:30μμ

zifeis

Εικονίδιο
μέλος από: 19/3/2012
μηνύματα: 294 αποδεκτές 0
το πετσακι ειναι κολλημενο στο πισω μερος σε ολους
αν δε μπορεις να αποκαλυπτεται ολη η βαλανος τοτε εχεις φιμωση

εμεις δε μπορουμε να ξερουμε τι ακριβως εχεις
γι αυτο πηγαινε σε γιατρο για να μην προβληματιζεσαι αδικα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #99551 από procr στις 02 Μαΐου 2012, 7:00μμ

procr

μέλος από: 23/4/2012
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
και γω νομιζω οτι ο γιατρος τ=θα σου δωσει μια καλυτερη απαντηση
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #100105 από gogits στις 08 Μαΐου 2012, 12:28πμ

gogits

μέλος από: 1/5/2012
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
ενταξει σας ευχαριστω πολυ απλα εχω μερικες αποριες.πρεπει να παω σε ουρολογο ετσι? και επισης ποσο περιπου θα κοστισει η περιτομη? γινεται να την κανεις στο γενικο νοσοκομειοεσω ΙΚΑ και αν ναι, ξερετε αν καλυπτουν ολα τα εξοδα? γιατι αουσα απο εναν που εκανε περιτωμη οτι πληρωσε 1500 ευρω γοα περιτομη σε εξωτερικο ιατρειο. ευχαριστω
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #100111 από aswtos στις 08 Μαΐου 2012, 1:42πμ

aswtos

μέλος από: 2/9/2011
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
ναι πρεπει να πας σε ουρολογο. αν εισαι ασφαλισμενος σε οποιοδηποτε δημοσιο ταμειο μπορεις να την κανεις σε δημοσιο νοσοκομειο οπως το γενικο που αναφερεις χωρις καποιο κοστος. καλυπτεται ολο απο το ταμειο, τουλαχιστον αυτο ισχυε μεχρι προσφατα, με τις τελευταιες περικοπες δαπανων δεν ξερω αν αλλαξε κατι αλλα και παλι το κοστος αν υπαρχει θα ειναι ελαχιστο. μην σκεφτεσαι το οικονομικο, ειναι ελαχιστο εως και τιποτα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #100112 από zifeis στις 08 Μαΐου 2012, 1:44πμ

zifeis

Εικονίδιο
μέλος από: 19/3/2012
μηνύματα: 294 αποδεκτές 0
βασικα δε μου φαινεται να εχεις φιμωση γιατι θα το ειχες καταλαβει νωριτερα

εμενα μου χαν πει οι γονεις μου οταν ημουν μικρος οτι μπορει να χρειαστει να κανω περιτομη αλλα τελικα δε χρειαστηκε ποτε

μου φαινεσαι πολυ μεγαλος για να το καταλαβες τωρα

αρα καλυτερα πηγαινε σε γιατρο και ρωτα εκει
οχι απαραιτητα σε ουρολογο μπορεις σε παθολογο ή σε παιδιατρο
στον βλεπει και σου λεει
δεν ειναι τιποτα μη φοβασαι

αλλα αν σου αποκαλυπτεται ολο ευκολα σε χαλαρωση δε νομιζω να χεις προβλημα
στο λεω γιατι και εγω το ψαξα λιγο παραπανω
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #100413 από gogits στις 12 Μαΐου 2012, 12:26πμ

gogits

μέλος από: 1/5/2012
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
δεν ειναι οτι το καταλαβα τωρα απλα δεν ηξερα οτι θα μπορουσε να φταιει κατι σαν μια παθηση, η φιμωση δηλαδη. νομιζα πως ετσι ηταν σε ολους το πετσακι μεχρι που το εψαξα λιγακι.
τελως παντων σας ευχαριστω πολυ ολους σας παιδια, θα κλεισω ενα ραντεβου σε ουρολογο για να βρουμε αν υπαρχει προβλημα.
σας ευχαριστω πολυ ολους για τη βοηθεια σας. να ειστε καλα
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login