Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Το χασμουρητό είναι μια σιωπηλή κραυγή.
Πέμπτη, 2 Μαΐου

Καποιες αποριες

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #110037 από moonshadow στις 21 Σεπτεμβρίου 2012, 4:24μμ

moonshadow

Εικονίδιο
μέλος από: 18/9/2012
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Γεια σας μαγκες και μαγκιτισες.
Ειμαι καινουργιος στο φορουμ και ειπα να γραψω τις αποριες μου και να με βοηθησετε.
1)Ειμαι 14 χρονων και την εχω 11,5 με 12 cm.Ειναι φυσιολογικο? (σορρυ για την ερωτηση,ξερω οτι ειναι σπαστικη,οταν ρωτανε πολλοι...αλλα θελω να ειμαι σιγουρος)
2)Πως μετραμε το παχος του πεους?
3)Οταν ειναι γκαβλωμενη ειναι λιγο δυσκολο να κατεβασω το πετσακι,γιατι?
4)Με ποιους παραγοντες μεγαλωνει το πεος? (πχ.υψος,διατροφη κτλ)
Αυτα προς το παρον,ευχαριστω. :)

Υ.Γ.Σορρυ κιολας,αλλα δεν θελω αυτους που μπαινουν στο θεμα του αλλου για να γραψουν για το μεγεθος τουυς..Ευχαριστω. :) :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #110038 από stef98_ στις 21 Σεπτεμβρίου 2012, 5:55μμ

stef98_

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 15/9/2012
μηνύματα: 46 αποδεκτές 0
Συνομήλικος και γω :P
Λοιπόν:
1) Για ''φυσιολογικό'' δεν ξέρω, πάντως για πέος ενήλικα αυτό το μέγεθος είναι λίγο κάτω από το 'ικανοποιητικό' που είναι 12,9-15cm, εσύ έχεις ακόμα όμως 4 χρονιά να μεγαλώσεις οπότε χαλάρωσε.
2) Βάζεις την μεζούρα γύρω από το πέος και μετράς
3)Αν είναι δύσκολο να το κατεβάσεις το πετσάκι ακόμα και αν είναι χαλαρή τότε είναι φίμωση, αν δεν μπορείς μόνο όταν είναι καυλωμένη τότε απλά έχεις σφικτό πετσάκι και καλό θα ήταν κάθε μέρα να το κατεβάζεις όλο και περισσότερο μέχρι να κατεβαίνει κανονικά χωρίς δυσκολία
4) Αυτό που καθορίζει το μέγεθος του πέους σου για την υπόλοιπη σου ζωή είναι αποκλειστικά και μόνο τα γονίδια. Στην εφηβεία όσο ακόμα ψηλώνεις συνεχίζει να μεγαλώνει το πέος.

Πάντως αν δεν είσαι και πολύ ανεπτυγμένος σε ύψος και δεν φαίνεται να έχεις μπει στην εφηβεία μην ανησυχείς, θα πάρεις ύψος και κανονικά και ''εκεί κάτω'' σύντομα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login