Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Στις τρεις πίτες το τζατζίκι δώρο.
Πέμπτη, 2 Μαΐου

Γυναικεία συμπεριφορά

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #113097 από kostas90 στις 25 Νοεμβρίου 2012, 2:31μμ

kostas90

μέλος από: 14/9/2011
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
Λοιπόν θέλω γνώμη κυρίως από γυναίκες γιατί όσο προσπαθώ να μπω στην ψυχοσύνθεση τους τόσο χάνω πάσα ιδέα.
Έχουμε το εξής περιστατικό. Βγαίνουμε βράδυ και στην παρέα είναι μια κοπέλα που δεν την γνωρίζαμε. Μου ψιλοάρεσε οπότε άνοιξα λίγο συζήτηση. Την έβλεπα και αυτή με ρώταγε για μένα κτλ, δηλαδή ενδιαφερόταν να μάθει για μένα πράγματα. Εγώ γενικά δεν είμαι ο τύπος που θα σου μιλάει όλο το βράδυ μέχρι να σε ρίξει είμαι πιο εγωιστής, δεν δείχνω άμεσα το ενδιαφέρον μου. Ωραία ως εδώ. Κάποια στιγμή που ήμουν λίγο πιο δίπλα ένας απο την παρέα χώθηκε σε αυτή, μας γύρισε πλάτη, μίλαγε ΜΟΝΟ σε αυτή και λίγο στα παιδιά της παρέας της και εν τέλη μετά απο ώρα τους είδα τα ψιλοβρήκανε, χαδάκια κτλ.
Εγώ προφανώς έφαγα τα λύσακα μου γιατί το παιδί είναι αρκετά κατώτερο εμφανησιακά απο εμένα. Και αυτό που θέλω να ρωτήσω πλεον είναι: Τελικά κάθεστε σε όποιον προλάβει? Πόσο χαμηλή αυτοεκτίμηση μπορεί να έχει κάποια για να προτιμήσει τον πρώτο που της την πέφτει αντί να κυνηγήσει κάποιον που της αρέσει. Αν της είχα δείξει περισσότερο ενδιαφέρον δεν θα υπήρχε θέμα σύγκρισης. Βασικά ο λόγος που γράφω είναι γιατί θέλω να δω αν κάνω εγώ κάπου λάθος ή αν το γυναικείο μυαλό είναι τόσο ακατανόητο και μήπως μπορέσω να μάθω κανά 2 πράγματα.

Thankss
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113102 από Kathrine_R στις 25 Νοεμβρίου 2012, 4:57μμ

Kathrine_R

Εικονίδιο
μέλος από: 19/11/2012
μηνύματα: 111 αποδεκτές 0
Λοιπόν πρωτα απο όλα δεν είναι όλες το ίδιο αυτό ισχείει και για τα δύο φύλα ,επίσης οι γυναίκες συνήθως είναι πιο εγκεφαλικές απο τους
άντρες,οπότε μπορεί να μην έμεινε στο παρουσιαστικό του αλλά στο πνεύμα του, αυτά είναι και γούστα μπορεί εκείνη να τον έβρισκε εμφανίσιμο ενώ εσένα όχι.Δεν είναι απαραίτιτο το οτι δεν έχει αυτοεκτίμηση πιθανό είναι ο φίλος σου να την εντυποσίασε κάπως ενώ εσύ όχι .Μην κρίνεις τελως πάντων με τα δικά σου γούστα .Το γεγονός οτι εσένα σε έφτυσε δείχνει οτι το έψαχνε κάπως το πράγμα αλλα κακώς αναφαίρεσε σε ένα μόνο περιστατικό γιατί ήταν μία συγκεκριμένη κοπέλα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113103 από kostas90 στις 25 Νοεμβρίου 2012, 5:23μμ

kostas90

μέλος από: 14/9/2011
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
Το γεγονός οτι εσένα σε έφτυσε δείχνει οτι το έψαχνε κάπως το πράγμα..

Τι εννοείς?

Ναι την εντυπωσίασε απο την άποψη ότι έχει χιούμορ.. Από θέμα εμφάνισης δεν υπάρχει ούτε επαφή συγκρισης ειλικρινά.. Και μη λέμε χαζά η εμφάνιση είναι αρκετά αντικειμενικό χαρακτηριστικό.. Ισως όχι όμως τόσο στις γυναίκες όπως ανέφερες.. Δεν το παίζω ψώνιο απλώς προσπαθώ να καταλάβω τι μπορεί να συμβαίνει γιατί αν είναι να κάθεστε σε αυτούς που προλαβαίνουν θα πρέπει και εγώ κάπως να αλλάξω χαρακτήρα.. Το είχα ξαναζήσει στο παρελθόν να με θέλει κοπέλα που πρόλαβε και της την έπεσε φίλος μου και να μου το ξεφουρνίζει μετά αυτή, ότι δεν της έδειξα κανένα ενδιαφέρον γιαυτό έκανε κάτι με τον άλλον επειδή όπως μου είπε χαρακτηριστικά "ε ήταν καλό παιδι.." Απλώς ελπίζω ότι είναι μεμονομένες περιπτώσεις γιατί αν είναι έτσι μάλλον θα χάσω αρκετές κοπέλες που θα μου αρέσουν στο μέλλον και φοβάμαι αρκετά γιαυτό..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113104 από Kathrine_R στις 25 Νοεμβρίου 2012, 5:36μμ

Kathrine_R

Εικονίδιο
μέλος από: 19/11/2012
μηνύματα: 111 αποδεκτές 0
δεν είναι όλες το ίδιο μην ανυσηχείς απλά έπεσες σε 2 περιπτώσεις όταν λέω το έψαξε δεν λέω πως είσαι χειρότερος απλά μπορεί να μην της ταίριαξες και για αυτό μετά να ασχολήθηκε με τον άλλον
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113105 από kostas90 στις 25 Νοεμβρίου 2012, 5:59μμ

kostas90

μέλος από: 14/9/2011
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
ΟΚ κατάλαβα τι λές, να στο θέσω λίγο διαφορετικά:
Σου αρέσουν 2 παιδιά που γνώρισες απο την ίδια παρέα, ο ένας σου αρέσει παραπάνω απο τον άλλον. Στην πέφτει όμως ο άλλος. Τι κάνεις? Κάνεις κάτι με αυτόν? Προσπαθείς να δει αν ενδιαφέρεται ο άλλος?

Εγώ έχω απάντηση με την δική μου λογική, απλώς θέλω να δω αν υπάρχει και διαφορετική. Και αν οι γυναίκες σκέφτονται ίσως κάπως διαφορετικά. Η αν είναι ανάλογα το άτομο και την ανασφάλεια που έχει..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113106 από Noir Désir στις 25 Νοεμβρίου 2012, 6:00μμ

Noir Désir

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2012
μηνύματα: 329 αποδεκτές 0
Το θέμα δεν είναι το πόσο ωραίος αντικειμενικά είναι ο άλλος, αλλά το πώς τον βλέπει η κάθεμία. Π.χ οι φίλες μ και γω, έχουμε η κάθεμία διαφορετικό γούστο..οι περιπτώσεις που θα θεωρήσουμε όλες κάποιον ωραίο είναι μετρημένες στα δάχτυλα. Αλλά ακόμα και το να βλέπεις ότι κάποιος είναι όμορφος δεν αρκεί πάντα για να πεις ότι σου αρέσει, με την έννοια ότι εντάξει, μπορεί να βλέπεις ότι ένα-ένα τα χαρακτηριστικά του είναι πολύ ωραία, αλλά κάτι λείπει (δε μιλάω για χαρακτήρα). Και φυσικά, το χιούμορ μετράει πάρα πολύ.

Όσον αφορά στην ερώτησή σου, φαντάζομαι πάει ανάλογα με την κοπέλα και την φάση που βρίσκεται. Άλλες θα κάνουν πρώτες κίνηση, άλλες θα περιμένουν απ'τον άλλο. Όλες κολακεύονται όταν τους την πέφτει κάποιος, και αν είναι καλός, γιατί όχι; Δε θα ψάξουν όλες πρώτα να δουν ποιος είναι ο πιο ωραίος στην παρέα και δείχνει-δε δείχνει αν ενδιαφέρεται θα πάνε να κάνουν κίνηση. Δηλαδή αν εσένα ερχόταν και σου την έπεφτε κάποια με καλό πρόσωπο-σώμα και χιούμορ, θα λεγες όχι επειδή θα υπήρχε ομορφότερη στην παρέα της;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113107 από kostas90 στις 25 Νοεμβρίου 2012, 6:10μμ

kostas90

μέλος από: 14/9/2011
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
Ναι θα προσπαθούσα να δω αν ενδιαφέρεται αυτή που μου αρέσει εμένα και όχι αυτή στην οποία αρέσω, ακόμα και αν είναι καλή.. κάπου εδώ καταρέει ένας κόσμος γύρω μου αλλά όκ, θα το ξεπεράσω.... Μάλλον όντως υπάρχει και διαφορετικός τρόπος σκέψης..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113108 από Noir Désir στις 25 Νοεμβρίου 2012, 6:24μμ

Noir Désir

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2012
μηνύματα: 329 αποδεκτές 0
Αλήθεια; Αν δεν σ την έπεφτε καμία, οκ, φυσικό μ φαίνεται να πήγαινες σ'αυτήν που σ'αρέσει πιο πολύ, αλλά έτσι μου φαίνεται παράξενο (επειδή είναι έξω απ'τον χαρακτήρα μου). Μ'αρέσει η λογική σου, απλά θεωρώ ότι πρέπει να χεις αρκετή αυτοπεποίθηση για να το κάνεις. Προσωπικά, δεν είναι ότι δεν θα ήθελα να πάω να την πέσω σ'αυτόν που θα μ'άρεσε πιο πολύ στην παρέα, απλά δεν θα υπήρχε περίπτωση να πάω να το κάνω. Οπότε, απ΄τη στιγμή που γουστάρει κάποιος που οκ, μ'αρέσει, δεν θα προσπαθούσα για το παραπάνω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113113 από vrwmopodarou στις 25 Νοεμβρίου 2012, 8:49μμ

vrwmopodarou

Εικονίδιο
μέλος από: 6/11/2012
μηνύματα: 82 αποδεκτές 0
εγω πιστευω οτι εσυ εχεις το προβλημα και οχι η κοπελα. επειδη ταιριαξε με τον αλλον περισσοτερο απο εσενα αυτο δεν σημενει οτι καθετε στον πρωτο τυχοντα. προσπαθησε να κυνηγας εσυ τις κοπελες και οχι αυτες εσενα απειδη εισαι εγωιστης.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113122 από kostas90 στις 25 Νοεμβρίου 2012, 10:31μμ

kostas90

μέλος από: 14/9/2011
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Noir Désir@25 Νοεμβρίου 2012)
Αλήθεια; Αν δεν σ την έπεφτε καμία, οκ, φυσικό μ φαίνεται να πήγαινες σ'αυτήν που σ'αρέσει πιο πολύ, αλλά έτσι μου φαίνεται παράξενο (επειδή είναι έξω απ'τον χαρακτήρα μου). Μ'αρέσει η λογική σου, απλά θεωρώ ότι πρέπει να χεις αρκετή αυτοπεποίθηση για να το κάνεις. Προσωπικά, δεν είναι ότι δεν θα ήθελα να πάω να την πέσω σ'αυτόν που θα μ'άρεσε πιο πολύ στην παρέα, απλά δεν θα υπήρχε περίπτωση να πάω να το κάνω. Οπότε, απ΄τη στιγμή που γουστάρει κάποιος που οκ, μ'αρέσει, δεν θα προσπαθούσα για το παραπάνω.


Το αντίθετο, η αυτοπεποίθηση μου τον τελευταίο καιρό είναι στον πάτο γιατί έπεσα με τα μούτρα στην δουλειά και παραμέλησα πολύ την προσωπική μου ζωή. Απλώς πάντα θέλω το καλύτερο για μένα. Γιατί να είμαι με μια που απλά μου αρέσει αν μπορώ να έχω κάποια που θα γουστάρω πάρα πολύ? Θα είχα πάντα ένα κόμπο στο λαιμό ότι δεν προσπάθησα να έχω αυτό που θέλω πραγματικά. Άσε που θα κορόιδευα κ την άλλη με την οποία θα έκανα κάτι. Θα την συνδίαζα με την αποτυχία μου να κυνηγήσω αυτό που ήθελα και ποτέ δεν θα ένιωθα ολοκληρωμένος.


Έγραψε:(eleni3396@25 Νοεμβρίου 2012)
εγω πιστευω οτι εσυ εχεις το προβλημα και οχι η κοπελα. επειδη ταιριαξε με τον αλλον περισσοτερο απο εσενα αυτο δεν σημενει οτι καθετε στον πρωτο τυχοντα. προσπαθησε να κυνηγας εσυ τις κοπελες και οχι αυτες εσενα απειδη εισαι εγωιστης.

Το έχω παρατηρήσει γενικά, δεν μιλάω μόνο γ αυτήν την περίπτωση. Να κυνηγάω δεν παίζει. Δεν είναι στην ιδιοσύγκρασία μου. Είναι πάνω απο τις δυνάμεις μου. Απλώς ίσως θα προσπαθώ να δείχνω λίγο πιο ανοιχτά το ενδιαφέρον μου. Και αυτό δύσκολα βέβαια..
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login