Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Διαφημίσεις τσιγάρων παντού. Το κάπνισμα να θεωρείται μαγκιά και απόλαυση και όχι όπως τώρα ντροπή κι αδυναμία.
Πέμπτη, 2 Μαΐου

περιοδος

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #115823 από λιζα. στις 08 Ιανουαρίου 2013, 9:01μμ

λιζα.

Εικονίδιο
μέλος από: 8/1/2013
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
Κοριτσια να ρωτησω η περιοδος σας αναμεσα στα 14-18χρονια ηταν-ειναι ετσω και λιγο σταθερη? και αν οχι ποσες διαφορες ημερων ειχατε-εχετε?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #115826 από anna.pam στις 08 Ιανουαρίου 2013, 9:07μμ

anna.pam

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 4/1/2013
μηνύματα: 135 αποδεκτές 0
Κοίτα εγώ μέχρι τα 16 είχα γύρω στις 3-4 μέρες διαφορα...διάβασα το θέμα που έχεις δεν γίνεται να μεινεισ έτσι έγκυος κάθε μέρα θα είχαμε πάνω απο ένά εκατομυριο εγκυους κάτω τον 13 ετών χαλάρωσε πιστεύω οτι ειναι απο το αγχος σου;-)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #115828 από λιζα. στις 08 Ιανουαρίου 2013, 9:09μμ

λιζα.

Εικονίδιο
μέλος από: 8/1/2013
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
ευχαριστω πολυ:) μακαρι θα ηρεμισω και θα περιμενω να δω
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #115829 από aglina στις 08 Ιανουαρίου 2013, 9:11μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
η περιοδος πρεπει να σου εχει σπαθεροποιιθη μεσα σε 2 χρονια. δηλαδη να ξερεις με διαφοταου 2-3 μερες πανω κατω ποτε θα σου ερθει. αν δεν σου εχει σταθεροποιιθη καλο θα ηταν να πας σε ενα γυναικολογο.
εγω προσωπικα παω 3 γυμνασιου κ μου εχει ερθει απο την εκτη. η παιδιατρος μου ειπε οτι πρεπει να παω σε γυναικολογο κ θα με εξετασει οπως τις εγγιους (με ηπεριχο πανω απο την κοιλια) ή με παρθενισκοπιση (γιατι ειμαι παρθενα). μου ειπε οτι θα μου δοσει αντισιλιπτικα για να σταθεροπιηθει. αλλα μου τονησε οτι οταν παρω αντισιλιπτικα σταματαει η αναπτιξη μου γενικα (δεν ειμαι κ 100% γιατι μου το ειχε πει πριν 2 χρονια.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #115837 από Noir Désir στις 08 Ιανουαρίου 2013, 9:46μμ

Noir Désir

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2012
μηνύματα: 329 αποδεκτές 0
Σταθερή θεωρείται η περίοδος όταν σου έρχεται κάθε μήνα με διάστημα ανάμεσα σε 2 διαδοχικές περιόδους 23 - 35 μέρες περίπου. Σε κάποιες γυναίκες μπορεί να έρχεται ρολόι, σε κάποιες άλλες να έχει διαφοροποιήσεις μερικών ημερών, και τα δύο φυσιολογικά είναι. Εμένα μου είχε έρθει πρώτη φορά στα 12, και μέχρι τώρα που είμαι 20, δεν έχω κύκλο με στανταρισμένη διάρκεια, μπορεί να έχω απόκλιση και βδομάδα.

Τα αντισυλληπτικά απόφυγέ τα όσο μπορείς, μην επιβαρύνεις τον οργανισμό σου αν δεν υπάρχει λόγος. Πήγαινε να κάνεις μια εξέταση σε γυναικολόγο, μην έχεις πολυκυστικές ωοθήκες π.χ., αλλά αν είναι όλα καλά, μην αγχώνεσαι, φυσιολογικό είναι να μην είναι τελείως σταθερός ο κύκλος σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116464 από Chrysa στις 22 Ιανουαρίου 2013, 6:41μμ

Chrysa

Εικονίδιο
μέλος από: 22/1/2013
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
εμενα που ειμαι 17 απο τα 13 μου που αρχισε δεν ειναι σταθερη μπορει να εχω καθηστεριση 1 βδομαδα ακομα και να ερθει μια βδομαδα πιο νωρις ειναι της ηλικιας ακομα
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login