Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η τοποθεσία των Άλπεων είναι γενικώς προς τα επάνω και ψηλά.
Παρασκευή, 17 Μαΐου

help!

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #117125 από ειρηνουλ_12 στις 05 Φεβρουαρίου 2013, 2:26πμ

ειρηνουλ_12

Εικονίδιο
μέλος από: 5/2/2013
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
γεια σας! ειμαι 15 χρονων παω 1η λυκειου και απο τον δεκεμβρη εχω ξεκινησει σεξουαλικες επαφες με το αγορι μου που ημαστε μαζι απο το καλοκαιρι της εκτης δημοτικου ..
ετσι μια μερα μετα την περιοδο μου ειχαμε μιας μικρης διαρκειας σεξουαλικη επαφη (δευτερολεπτα γιατι δεν ειχαμε προφυλλακτικα και θα ειχε εξπερματωση στον κολπο μου)και φοβαμαι μην εχω μεινει εγκυος... :/δεν ειχε εξπερματωση μεσα μου, αλλα ειναι πιθανο να εχω μεινει και με τα προσπερματικα υγρα?


υ.γ: δεν εχω σταθερο κυκλο.. ειχα περιοδο στις 5/12/12 και μετα παλι στις 5/1/13, 11/1 μου τελειωσε και 12/1 εγινε αυτο.
εχω πονακια κατω χαμηλα και στη μεση σαν να ειναι να αδιαθετησω

για πειτε μου ://
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117127 από moglis στις 05 Φεβρουαρίου 2013, 9:41πμ

moglis

μέλος από: 1/2/2013
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Οι πόνοι προφανώς ε'ιναι εξαιτιας της σεξουαλικής επαφής.Δηλαδή σε εποχές περιόδου απαγορεύεται το sex . Τώρα άμα δεν εκσπερμάτωσε δεν υπάρχει καμια περίπτωση δημιουργείας εμβρύου, όμως εσύ ξερεις καλυτερα ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117145 από giannis_livanos στις 05 Φεβρουαρίου 2013, 6:13μμ

giannis_livanos

Εικονίδιο
μέλος από: 9/1/2013
μηνύματα: 46 αποδεκτές 0
Αφου δεν τελειωσε μεσα σου και αφου το κανατε μια μερα μετα την περιοδο σου,δεν υπαρχει φοβος εγκυμοσυνης!Αν ηταν τοσο ευκολο,θα ειχαμε ολοι απο 10 μωρα ο καθενας!Για την εγκυμοσυνη παιζουν πολλα ρολο,ακομα και η σταση στην οποια το κανετε!Προφυλακτικο γενικα δεν χρησιμοποιειτε;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117146 από o 3an8os στις 05 Φεβρουαρίου 2013, 6:30μμ

o 3an8os

Εικονίδιο
μέλος από: 7/5/2011
μηνύματα: 117 αποδεκτές 0
Mπορεις να μεινεις εγκυος με τα προσπερματικα υγρα.Αν και σπανιο,αλλα γινεται
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #117168 από giannisefoa στις 05 Φεβρουαρίου 2013, 11:55μμ

giannisefoa

μέλος από: 6/5/2009
μηνύματα: 292 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Φυσικά και μπορείς να μείνεις έγκυος με τα προσπερματικά υγρά.Και φυσικά είναι τεράστιο λάθος να νομίζουν κάποιοι πως μετρώντας τις μέρες του κύκλου μπορούν να κάνουν σεξ άφοβα χωρίς προφυλάξεις σε κάποιες μέρες της περιόδου.Κάνε κανένα τεστ για να μάθεις και την απάντηση μην βασανίζεσαι...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117196 από ειρηνουλ_12 στις 07 Φεβρουαρίου 2013, 2:43πμ

ειρηνουλ_12

Εικονίδιο
μέλος από: 5/2/2013
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
μογλις: ευχαριστω.

γιαννης: χρησιμοποιουμε εννωειτε.. απλως δεν ειχαμε εκεινη τη στιγμη και θελαμε και οι δυο πολυ..

ο ξανθος: το ξερω.. και εγω βασικα δεν ημουν σε γονιμη μερα
ουτε καν ο οργανισμος μου ειχε αρχισει διαδικασια να ετοιμαζει το ωαριο πιστευω

γιαννης(εφοα): εχω 2μιση μερες καθηστεριση ... ο κολπος μου απο τις 4-5 του μηνα ειναι υγρος, οπως καθε γυναικας πριν αδιαθετισει .. και τωρα εχει αρχισει να στεγνωνει που λογικα σημαινει οτι θα αδιαθετησω, ομως και παλι φοβαμαι.. το θεωρω λιγο απιθανο να εχω μεινει εγκυος, ομως εκει που δεν το περιμενεις σου ερχεται..
τα τεστ ειναι αξιοπιστα? υπαρχει καποια συγκεκριμενη μαρκα που σου βγαζει 100% σωστα το αποτελεσμα? (γιατι υπαρχουν περιπτωσεις που δειχνουν λαθος... και δεν θελω να παθω κανενα σοκ!) επεισης θελουν συνταγη γιατρου?

υ.γ.επεισης ειχα παει στον γυναικολογο και μου ειχε πει πως εχω μικρουλα μυτρα ακομα και πως μαλλον δεν μπορω να μεινω εγκυος..
παιζει ρολο και το μεγεθος της μυτρας?
και υπαρχει περιπτωση να αδιαθετησω συμφωνα με τα παραπανω δεδομενα?

διαφωτιστε με σας παρακαλω :( ειμαι σε δυσκολη θεση..
οποιος γνωριζει ας απαντησει.. μονο καλο θα κανει!
(ευχαριστω οσους απαντησαν, ειναι πολυτιμη η βοηθεια τους )
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117197 από aglina στις 07 Φεβρουαρίου 2013, 2:08μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
Οταν δεν εχεις σταθερο κυκλο δεν ξερεις ποτε ειναι ετιμο το ωαριο. Τα τεστ εγγιμοσινης δεν θελουν συνταγη κ δεν υπαρχει μαρκα που να σου εξασφαλιζει 100% το αποτελεσμα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117229 από ειρηνουλ_12 στις 08 Φεβρουαρίου 2013, 12:40πμ

ειρηνουλ_12

Εικονίδιο
μέλος από: 5/2/2013
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
το ξερω... :/
3η μερα καθηστερισης.. και το αγορι μου μου λεει να χαλαρωσω κ πως δν ειναι τπτ..
η κολλητη μου λεει πως αν δεν ηρεμισω δεν υπαρχει περιπτωση να μου ερθει περιοδος, ομως παρολα αυτα εγω φοβαμαι ...
οι δικοι μου ειναι γιατροι και σιγουρα μπορουν να μου δωσουν μια λυση..
τι θα μπορουσα να τους ρωτησω γυρω απο αυτο το θεμα χωρις να με παρουν χαμπαρι??
(συγνωμη αν σας τα πριζω αλλα με το αγχος π εχω εγω αυτες τις μερες κοντευω να τρελαθω...)

οποιος εχει περισσοτερες πληρωφοριες και γνωσεις σχετικες με το θεμα και τις ερωτησεις μου ας μου πει.. σας παρακαλω ://
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117262 από katiamj στις 09 Φεβρουαρίου 2013, 12:55πμ

katiamj

Εικονίδιο
μέλος από: 8/2/2013
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
ηρεμισε . δεν εισαι . προσεξε τι θα κανεισ . θα πασ και θα αγορασεισ ενα τεστ εγκθμοσινησ << πρεντικτορ >> . θα πασ και θα το κανεισ σε σπιτι φιλησ η στο σχολειο . για να μην εχεισ κανενα προβλημα και μετα ολα κομπλε .
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117417 από giannisefoa στις 12 Φεβρουαρίου 2013, 11:39μμ

giannisefoa

μέλος από: 6/5/2009
μηνύματα: 292 αποδεκτές 0
Εμένα η κοπέλα μου μια φορά είχε 7 μέρες...Οι 2-3 ήταν συνηθισμένο φαινόμενο...Άλλωστε όσο αγχώνεσαι τόσο πιο πιθανή είναι η καθυστέρηση λόγο άγχους...Όσο για τα προφυλακτικά:δεν θέλω να κρίνω τις αποφάσεις αλλά όσο κι αν το θες νομίζω πως πιο πολύ θες να μην έχεις ένα παιδί που θα σε βαραίνει όλη την ζωή σου ή τις τύψεις της έκτρωσης...Απλά κουβαλάτε πάντα και 1-2 προφυλακτικά για τέτοιες περιπτώσεις.Πχ βάλτα μες στην τσάντα σου...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login