Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Δεν ξέρεις πόση τριχόπτωση έχεις, μέχρι να χρειαστεί να καθαρίσεις το πληκτρολόγιό σου.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Review Περιτομής -προς ναυτιλομένους-

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #118195 από theslown στις 02 Μαρτίου 2013, 1:53μμ

theslown

μέλος από: 6/2/2013
μηνύματα: 63 αποδεκτές 0
Μετα απο ποσο καιρο μπορεις να ξεκινησεις αθλητισμο?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #118257 από zoe19 στις 03 Μαρτίου 2013, 6:46μμ

zoe19

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2013
μηνύματα: 52 αποδεκτές 0
ευχαριστω!! για να γίνω πιο συκγεκριμένη, παίζει να μην τον ενοχλεί και καθόλου μα καθόλου; γιατί μάλλον αυτό συμβαίνει.. εσύ λες οτι είχες ενόχληση, έστω και μικρή.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #118272 από moan στις 03 Μαρτίου 2013, 8:50μμ

moan

Εικονίδιο
μέλος από: 27/2/2013
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Έγραψε:(theslown@02 Μαρτίου 2013)
Μετα απο ποσο καιρο μπορεις να ξεκινησεις αθλητισμο?


Θεωρητικά, έχω την εντύπωση, όποτε νιώσεις έτοιμος για προπονήσεις. Οπότε μετά τις 8 ημέρες περίπου. Ωστόσο, εγώ ενώ περίμενα να έχω ήδη ξεκινήσει δεν το έκανα. Προτιμώ να ξεκουραστώ μία εβδομάδα ακόμα και μετά. Έπειτα, είναι και η αντιβίωση που σκέφτομαι ότι θα με γονατίσει :-)

Ειρήσθω εν παρόδω, είμαι στην 10η ημέρα.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #118273 από moan στις 03 Μαρτίου 2013, 8:52μμ

moan

Εικονίδιο
μέλος από: 27/2/2013
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Έγραψε:(zoe19@03 Μαρτίου 2013)
ευχαριστω!! για να γίνω πιο συκγεκριμένη, παίζει να μην τον ενοχλεί και καθόλου μα καθόλου; γιατί μάλλον αυτό συμβαίνει.. εσύ λες οτι είχες ενόχληση, έστω και μικρή.


Εάν δεν δυσανασχετεί το παιδί μετά την πράξη τί να σου πώ !

Μπορεί να είναι από τους τυχερούς.

Γιατί δεν το συζητάς μαζί του ; Δεν είναι ντροπή...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #118279 από zoe19 στις 03 Μαρτίου 2013, 9:33μμ

zoe19

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2013
μηνύματα: 52 αποδεκτές 0
1000 ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου!!! Απλά δεν ξέρω πως νοιώθει για το θέμα και είναι αρχή ακόμα και φοβάμαι να το θίξω!! και μιας και είχες κι εσύ φίμωση, θα σε πείραζε μια κοπέλα να σε ρωτούσε; Και ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος να αρχίσω τη συζήτηση; ευχαριστώ και πάλι!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #118473 από xaxolis στις 08 Μαρτίου 2013, 11:57πμ

xaxolis

μέλος από: 8/3/2013
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
moan ολα σου πηγανε πολυ καλα καλη αναρωση να σου ευχηθω και υπομονη,αλλα και εγω εκανα περιτομη πριν 5 εβδομαδες αλλα δεν μπορω να πω οτι ητανε τοσο απλο.
εγω ειχα ολικη φιμωση και εκανα ολικη περιτομη,μιση ωρα πριν την επεμβαση μου βαλανε μια αναισθητικη κρεμα απο την μεσα πλευρα της ποσθης(φοβερη δυσφορια να σου βαζουν το δαχτυλο μεσα οταν εχεις ολικη φιμωση) και στη συνεχεια εκανα τοπικη αναισθησια αλλα τα τελευταια ραμματα τα ενιωθα ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ
Το πρωτο βραδυ ζητημα να κοιμηθηκα κανενα 4ωρο και την επομενη που μου εβγαλε την γαζα και μου εβαλε betadin πονεσα φοβερα,εμενα μου ειπε να βαζω μπεταντιν πρωι βραδυ να πλενω τα ραμματα με ειδικο σαπουνακι(για να απορροφηθουνε πιο γρηγορα μου ειπε)και να βαζω γαζα για να μην ακουμπανε τα ραμματα στο εσωρουχο
Στην αρχη τρελος πονος οταν εβαζα μπεταντιν και επλενα τα ραμματα σε σημειο που σκεφτομουνα να βαλω αλλο ατομο να το κανει!!
αλλα τελικα πιο μεγαλη ενοχληση ειχα με την βαλανο που ητανε υπερευαισθητη δεν μπορουσα οχι να περπατησω αλλα ουτε να καθισω την πρωτη εβδομαδα,βρηκα λυση βαζοντας γαζα για να μην τριβεται στο εσωρουχο τις 3 πρωτες εβδομαδες
τα ραμματα πεσανε στις 3 εβδομαδες και την τεταρτη εβδομαδα αυνανιστηκα(εντολη γιατρου τις πρωτες 4 εβδομαδες να μην το ακουμπισω)
για να το τεσταρω,ενιωθα ενοχληση-πονο αλλα πιστευω αναμενομενο,για σεξ
θα περιμενω ακομα γιατι δεν μπορω να βαλω προφυλακτικο,δοκιμασα αλλα πιεζει εκει που ητανε τα ραμματα και ψιλοποναω.

zoe19
και εγω ημουνα σαν τον φιλο σου δεν με ενοχλουσε ΚΑΘΟΛΟΥ κατα το σεξ απλα εγω το εκανα πιο πολυ για ψυχολογικους λογους και η κοπελα μου αρκετες φορες μου το εθιγε το θεμα,προσωπικα δεν το επαιρνα αρνητικα αντιθετως χαιρομουνα μου εδειχνε πως νοιαζοτανε

αυτο που θα μου μεινει απο ολο αυτο ειναι οτι κατα την διαρκεια της επεμβασης τα ατομα που ητανε μεσα στο χειρουργειο μιλουσανε για την παολα και το τραγουδι του παντελιδη το παραμυθιαζομαι που ακουγοτανε απο τα ηχεια σουρεαλιστικες καταστασεις λεμε
προφίλάλλα...
Μήνυμα #118510 από moan στις 09 Μαρτίου 2013, 6:39μμ

moan

Εικονίδιο
μέλος από: 27/2/2013
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
xaxolis φαίνεται ταλαιπωρήθηκες αρκετά αλλά υποθέτω είναι λόγο της Ολικής φίμωσης.

Ελπίζω να ξεπεραστούν όλα τα προβλήματα σύντομα.

Όσον αφορά τη δική μου περίπτωση, είμαι στην 16η ημέρα και το μόνο που άλλαξε ως προς τα ράμματα είναι ότι στο από κάτω μέρος ξεκόλλησε ένα πολύ μικρό κομματάκι. Εκεί, όταν συνέβει, υπήρξε μία ελάχιστη απώλεια αίματος, όχι ανησυχητική, απλά άλλαξα τη γάζα πιό γρήγορα.
Τα υπόλοιπα ράμματα έχουν εμφανώς μαλακώσει αλλά δε βλέπω σημάδια απορρόφησης.

Η απορία μου λοιπόν έχει ως εξής, αρχικά όταν λέμε θα απορροφηθούν εννοούμε πως τα ράμματα που δεν φαίνονται θα απορροφηθούν και οι "κόμποι" από πάνω θα πέσουν ; Εάν γίνεται έτσι, τί απώλεια αίματος υπάρχει τοπικά ; Ρωτάω γιατί δεν είμαι για να αλλάζω γάζες στη δουλειά...και με έχει αγχώσει λίγο το θέμα...   

Έπειτα, πώς γίνεται η απορρόφηση ; Είναι σταδιακή ; Ξύπνησες μία ημέρα και έπεσαν όλα ;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σου και για την απάντησή σου.

Τέλος, εύχομαι με τη σειρά μου καλή ανάρωση.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #118520 από xaxolis στις 10 Μαρτίου 2013, 1:50πμ

xaxolis

μέλος από: 8/3/2013
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
την γαζα μην την τραβας αποτομα οταν την βγαζεις,πιστευω και σε εσενα κολλαει στην κατω πλευρα οπου βγαζει υγρο η πληγη
εγω εβαζα οξυζενε στο σημειο που ειχε κολλησει η γαζα και ξεκολλουσε απο μονη της ετσι δε ματωνε το σημειο και επουλωθηκε πιο γρηγορα.

τα ραμματα που δεν φαινονται οπως λες τα απορροφα ο οργανισμος ενω οι κομποι αλλοι ξεφτισανε και χαθηκανε σιγα σιγα γιατι απο την 2 μερα κιολας τα επλενα τα ραμματα με σαπουνακι για μωρα,αλλοι κομποι μεινανε πανω στην γαζα και μονο 2 δεν φυγανε ητανε σκληροι και μου τους εβγαλε ο γιατρος κατι που μπορουσα να το κανω και εγω αλλα ολιγον τι χεστης νομιζα οτι αμα τραβηξω τον κομπο δεν ξερω και γω τι θα γινοτανε "θα ανοιγε πληγη ή θα ετρεχε αιμα" φυσικα τιποτε απο ολα αυτα δεν συνεβει

η απορροφηση εγινε σταδιακα και μερα με την μερα εβλεπα ολο και λιγοτερα ραμματα να υπαρχουν
για το αιμα που λες εβγαινε καμια σταγονα οταν ειχα ακομα τα ραμματα, οταν αρχισανε τα απορροφουνται και να ξεκολανε οι κομποι δεν ματωνε καθολου

παντως ο δικος μου ο γιατρος μου ειπε οτι θα εκανα πλυσεις με χαμομηλι εαν μετα απο 3 εβδομαδες δεν επεφταν τα ραμματα

βασικα και εγω τις 2 πρωτες εβδομαδες ημουνα ψιλοαπογοητευμενος και αγχωμενος εβλεπα ολα αυτα τα ραμματα και το τρελο πρηξιμο που ειχα και αναρωτιομουνα θα ερθει ποτε στα φυσιολογικα του αλλα τελος καλο ολα καλα ειμαι 5-6 εβδομαδα και εχει μεινει ενα μικρο πρηξιμο και ολα αυτα τα "γρομπαλακια πανω στη ραφη" που σε 3 μηνες μου ειπε θα φυγουν και θα μεινη μια ασπρη γραμμη
προφίλάλλα...
Μήνυμα #118694 από summoner στις 15 Μαρτίου 2013, 11:24μμ

summoner

Εικονίδιο
μέλος από: 2/1/2013
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
επειδη ετοιμαζομαι κ εγω να κανω οταν λες τοπικη αναισθησια εννοεις οτι δεν εισαι κοιμησμενος και καθεσαι ξαπλα κατα τη διαρκεια της εγχειρισης? :ΟΟΟ
Και κατι ακομα , μετα την εχγχειριση το πουλι ειναι ασχημο αισθητικα? γιατι στο ιντερνετ κυκλοφορουν καποιες απαισιες φωτογραφιες και αηδιασα..
ευχαριστω
προφίλάλλα...
Μήνυμα #118775 από xaxolis στις 18 Μαρτίου 2013, 8:48μμ

xaxolis

μέλος από: 8/3/2013
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
στην περιπτωση μου εγιναν ολα οπως επρεπε δλδ με εβαλε ορο η νοσοκομα με ξεντυσε(τσιτσιδος εντελως) μου εβαλε την ειδικη την ρομπα και με πηγε με καροτσακι παρακαλω μεχρι το χειρουργειο,εκει ξαπλωσα μου βαλανε το κλασσικο πρασινο πανι μπροστα να μην βλεπω και αρχισανε

βασικα αμα ο γιατρος ειναι λιγακι πιο χαβαλες style και πιασει συζητηση και με τους αλλους που ειναι μεσα στο χειρουργειο περναει πιο ευκολα ο χρονος

τωρα να σου πω πως το πουλι σου μετα θα ειναι στις ομορφιες του ψεματα θα ειναι,αρχικα με τρομαζανε τα ραμματα που ητανε και πολλα τα ατιμα και εμοιαζε σαν σκαντζοχοιρος μετα ηρθε και το πρηξιμο και εδεσε το γλυκο,αλλα μου το ειχε πει ο γιατρος μου οτι θα πρηστει ετσι ημουνα προτοιμασμενος

απλα κανεις υπομονη οι μερες περνανε γρηγορα και να σκεφτεσαι οτι μετα απο κανενα μηνα θα εχεις πουλι του κουτιου που κακα τα ψεμματα δειχνει πολυ πιο γαματο και θα δεις βελτιωση και στη διαρκεια κοινως θα μπορεις να σφυρικοπεις ανελεεητα
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login