Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Δεν υποφέρω από σχιζοφρένεια. Απολαμβάνω το κάθε της λεπτό.
Κυριακή, 28 Απριλίου

Πώς να του πω οτι έχω έναν μύκητα?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #118303 από zoe19 στις 04 Μαρτίου 2013, 1:36πμ

zoe19

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2013
μηνύματα: 52 αποδεκτές 0
Το ξαναποστάρω γιατί κανείς δεν μου απάντησε :(
Είμαι 19 χρονών, και πρόσφατα έκανα εξετάσεις και ανακάλυψα οτι έχω έναν μύκητα. Είναι πολύ συνηθισμένος και το 75% των γυναικών τον κολλάνε έστω μια φορά στη ζωή τους. Μπορεί να τον κολλήσει κάποιος από πισίνα, πετσέτες, τουαλέτες, σεξουαλική επαφή, ακόμα και απ την άμμο στη θάλασσα. Θέλω να πω οτι δεν είναι και τίποτα σοβαρό όπως σύφιλη κτλπ.
Εχω όμως ένα πρόβλημα.. Γνώρισα κάποιον πριν 2 μήνες και από τότε μιλάμε και βγαίνουμε, και έχουμε κάνει σεξ 2 φορές. Περνάμε απίστευτα και έχουμε τρομερή χημεία. Το θέμα είναι οτι φοβάμαι μην τον έχω κολλήσει αν και χρησιμοποιήσαμε προφυλάξεις και τις 2 φορές. Το πιο πιθανό είναι να μην τον κόλλησα αλλά ποτέ δεν ξέρεις με αυτά τα πράγματα. Τέσπα, η τελευταία επαφή που είχαμε ήταν πριν μερικές μέρες. Το κάναμε μια φορά και βγήκε λίγο αίμα στο προφυλακτικό και μου το είπε, οπότε δεν το ξανακάναμε εκείνη την νύχτα γιατί πονούσα κιόλας. Του είπα θα το κοιτάξω. Η γιατρός μου είπε οτι μπορώ να κάνω σεξ αλλά μπορεί να πονάω. Είπαμε να βρεθούμε μεσ τη βδομάδα, αλλά αφού δεν μπορώ να κάνω σεξ για 2 εβδομάδες (που διαρκεί η θεραπεία) πρέπει αναγκαστικά να του εξηγήσω. Είναι 32,οπότε μπορεί να καταλάβει ή να τα χει περάσει κ αυτός. Αλλά και πάλι είμαστε στη αρχή ακόμα και ντρέπομαι να του πω κάτι τέτοιο γιατί μ αρέσει πολύ.. Εσείς θα ξενερώνατε αν σας το έλεγε το αγόρι σας ή η κοπέλα σας; Σας παρακαλώ βρείτε μου έναν τρόπο να το πω και να μην ακουστεί άσχημο ή αηδιαστικό!!
προφίλάλλα...˵quote˶
5
Μήνυμα #118310 από K.Martha στις 04 Μαρτίου 2013, 2:08μμ

K.Martha

Εικονίδιο
μέλος από: 1/3/2013
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Απο οτι κατάλαβα έχεις κολλήσει τον μύκητα Candida Albicans...Τώρα εφόσον θές να του το πείς, μπορείς απλώς να του το φέρεις τύπου οτι έχω κάτι που το έχει το 70% των γυναικών (γιατί όλες κάποια στιγμή θα το πάθουμε)
Τώρα εγώ στην θέση σου δεν θα του το έλεγα καν απο την στιγμή που φεύγει όπως είπες σε 2 βδομάδες...Δεν θα έκανα σεξ μαζί του, αλλά θα το απέφευγα οσο μπορώ..(περίοδος,αδιαθεσία κλπ)
Το τελεταίο είναι η προσωπική μου θέση το καλύτερο είναι να τα λέμε ολα στην σχέση...
Πιστεύω να σε βοήθησα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118331 από zoe19 στις 04 Μαρτίου 2013, 10:31μμ

zoe19

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2013
μηνύματα: 52 αποδεκτές 0
Ναι έτσι λέγεται ο μύκητας! Το σκέφτηκα κ εγώ για την περίοδο αλλά τι να κάνω που μου ήρθε πριν μια εβδομάδα κ του το πα... Εξ άλλου αν τυχόν τον έχω κολλήσει, πιθανότατα να με κολλήσει πίσω αργότερα και να μην τελειώσει ποτέ η ιστορία. Αποφάσισα να του το πω, σιγά το πράγμα, αν με γουστάρει πραγματικά δεν θα έχει θέμα, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!.. Εξ άλλου είναι πιο έντιμο να του το πω, γιατί σε περίπτωση που κόλλησε, θα κάνει θεραπεία και θα είναι μια χαρά μετα :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118339 από giannisefoa στις 05 Μαρτίου 2013, 1:07πμ

giannisefoa

μέλος από: 6/5/2009
μηνύματα: 292 αποδεκτές 0
Απλά πες του πως είναι κάτι συνηθισμένο και πως για το καλό το δικό σου καλύτερα να μην κάνουμε γιατί κι εσύ δεν θες να κολλήσεις ούτε θες το σεξ να είναι κατώτερο ποιοτικά που λόγο αυτού που πονάω θα είναι...Απλά προσπάθησε να καλύψεις πως το κάνατε ενώ το είχες...Τώρα επειδή είναι και 30+ πιστεύω θα καταλάβει..Άλλωστε είναι κάτι που ο καθένας μπορεί να πάθει...Είναι σαν να ανέβασε πυρετό...Δεν μπορεί να σου κρατάει μούτρα γι αυτό... :) Think positive
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118358 από zoe19 στις 05 Μαρτίου 2013, 7:17μμ

zoe19

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2013
μηνύματα: 52 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ πολύ!! Μόνο φοβάμαι λίγο μήπως τον κόλλησα και μετά αφού γίνω καλά με κολλήσει πίσω.. Πρέπει να εξεταστεί, οπότε καλύτερα να του πω οτι μπορεί και να τον είχα τότε, γι αυτό να κάνει εξετάσεις.. τέσπα, ευχαριστώ πολύ!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #119892 από Rocknrolla στις 28 Απριλίου 2013, 2:25μμ

Rocknrolla

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/11/2012
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
oles kata kairous mporei na exoun kati aplo! profulakseis kai plhsimo meta tin epafh
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #119909 από Panaghs στις 28 Απριλίου 2013, 10:45μμ

Panaghs

Εικονίδιο
μέλος από: 28/4/2013
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Κοίτα πρώτα απο όλα είσαι άνθρωπος και όπως όλοι κάποια στιγμή κάπου, κάτι θα πάθουμε! Πιστεύω πως είναι καλύτερα να του πείς στα ίσια πως έχεις κάποιο πρόβλημα με τον κόλπο σου, δεν χρειάζεται να μπείς σε λεπτομέρειες και πως δεν θα μπορείτε να κάνετε sex για λίγο διάστημα! Απο κει και πέρα αν όπως λές περνάτε καλά και έχετε χημεία θα καταλάβει αν όχι καλύτερα να βρείς κάποιον που να καταλαβαίνει! Ελπίζω να βοήθησα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login