Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτου σου!
Κυριακή, 5 Μαΐου

καθυστερηση 11 μερες

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #119288 από ΑΝΝΟΥΛΙΤΣΑ στις 01 Απριλίου 2013, 10:56μμ

ΑΝΝΟΥΛΙΤΣΑ

Εικονίδιο
μέλος από: 1/4/2013
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
καλησπερα παιδια...θελω βοηθεια...εχω καθυστερηση...σημερα ειναι η 11η μερα...εχω τρελαθει...εκανα 2 τεστ εγκυμοσυνης...το ενα το εκανα τη 2η μερα και το αλλο την 5η μερα της καθυστερησης...αρνητικα και τα 2 αλλα η περιοδος μου δεν λεει να ρθει...αρχιζω και ανησυχω...ειχα πολυκυστικες ωοθηκες αλλα τωρα δεν παιζει με τιποτα να εχω γιατι ουτε ενα μηνα δεν εχω που εκανα υπερηχο και τα αντισυλληπτικα τα σταματησα πριν περιπου 2 μηνες...θα τρελαθωωωω...τι μπορει να συμβαινει?εχω πονους περιοδου μερικες φορες...αλλα τιποτα......
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #119289 από aswtos στις 01 Απριλίου 2013, 11:11μμ

aswtos

μέλος από: 2/9/2011
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
νομιζω πως πρεπει να ηρεμησεις και να αφησεις τον οργανισμο σου και το χρονο να κυλησουν ελεθευρα και αβιαστα. να δεις που μεσα στις επομενες 2 μερες το πολυ θα σου ερθει περιοδος. απο τη στιγμη που εχεις και πονους περιοδου. για εγκυμοσυνη απο τη στγμη που βγηκε και το δευτερο τεστ αρνητικο δεν χρειαζεται να ανησυχεις. ισως το οτι ειχες πολυκυστικες ωοθηκες να παιζει καποιο ρολο στην καθυστερηση. αν δεν σου ερθει ουτε μεσα στις επομενες μερες καλο θα ειναι να απευθυνθεις στο γυναικολογο σου. μπορει να εχει να κανει με την διακοπη των αντισυλληπτικων. αυτος ως ειδικος θα σου πει και τι πρεπει να κανεις. προς το παρον απεβαλε το αγχος. να δεις πως αυτο φταιει για ολα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #119292 από ΑΝΝΟΥΛΙΤΣΑ στις 01 Απριλίου 2013, 11:20μμ

ΑΝΝΟΥΛΙΤΣΑ

Εικονίδιο
μέλος από: 1/4/2013
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
ευχαριστω για το ενδιαφερον σου...αυτο με την αποβολη του αγχους δυστυχως δεν γινεται...θα το εχω μεχρι να ερθει..ετσι αντιδρω τουλαχιστον εγω...διαβαζω σε αλλα φορουμ σχετικα θεματα οπου λεει μια κοπελα(εκανα 2 τεστ και βγηκαν αρνητικα και εκανα μετα χοριακη και ημουνα εγγυος)..και γενικα αλλοι λενε οτι τα τεστ ειναι αξιοπιστα και αλλοι λενε οτι ειναι αναξιοπιστα...τι να πεις...μπερδεμα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #119294 από Luscious στις 02 Απριλίου 2013, 12:26πμ

Luscious

μέλος από: 24/11/2012
μηνύματα: 34 αποδεκτές 0
πόσο χρονών είσαι; γιατί αν είσαι μικρή λογικά θα έχεις πιο ασυαθή κύκλο
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #119318 από ΑΝΝΟΥΛΙΤΣΑ στις 02 Απριλίου 2013, 9:31μμ

ΑΝΝΟΥΛΙΤΣΑ

Εικονίδιο
μέλος από: 1/4/2013
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
ειμαι 20 χρονων...τελικα πηγα σημερα στο νοσοκομειο Αλεξανδρα και εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης γιατι νομιζα οτι βιαστηκα τις πρωτες δυο φορες και το εκανα γρηγορα αλλα και παλι αρνητικο βγηκε...με 11-12 μερες καθυστερηση που εχω δεν παιζει να βγηκε λαθος το αποτελεσμα...οποτε την περιπτωση εγκυμοσυνης την αποκλειω...προσφατα πριν περιπου 2 μηνες(μπορει και λιγο λιγοτερο)εκοψα τα αντισυλληπτικα...επαιρνα gynofen για κανα 6μηνο-7μηνο...ειχα πολυκυστικες ωοθηκες και γενικα και πριν δεν ειχα σταθερο κυκλο...και τωρα σκεφτομαι μηπως αρχιζει παλι ο κυκλος μου να γινεται οπως πριν...εν τω μεταξυ παρατηρησα κατι που μου συνεβη πρωτη φορα...αρκετες μερες μετα,οταν ειχα καθαρισει απο περιοδο ειχα κατι καφε υγρα για κανα 2-3 μερες...αυριο θα μου στειλει η μαμα μου το βιβλιαριο για να παω στο γιατρο...θα περιμενω σιγουρα μεχρι την αλλη βδομαδα και αν δεν ερθει περιοδος μεχρι τοτε,τοτε θα παω...!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login