Στείλε λεφτά στο ftou.gr
"Μόνο να βαράς ξέρεις." (Σενάριο ελληνικής σειράς)
Τρίτη, 14 Μαΐου

bisexual γνωμες

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #121592 από love emo στις 06 Ιουλίου 2013, 12:52μμ

love emo

μέλος από: 31/5/2013
μηνύματα: 41 αποδεκτές 0
ειπα να ξεκινησω μια χαλαρη συζητηση για τους bi ..με μερικα ερωτηματα να λυθουν μερικες αποριες...και γενικοτερα ποσο απασχολη την κοινωνια αυτο το θεμα ποση ειναι εναντιον και πως βλεπουμε εμεις οι ποιο νεοι τα ατομα με διαφορετικες ιδιαιτεροτητες....μπορω να πω πως εγω προσωπικα εχω μια κλισει πρως να γινω και bi χωρις να εχω δοκιμασει τιποτα πρακτικα.. εσεις πως το βλεπετε αυτο πως θα φεροσασταν σε εναν φιλο σας αν σας ελεγε κατι τετοιο ? εχετε αυνανιστη ποτε σκευτοντας αντρα η η κοπελες με μια αλλη κοπελα...θα κανατε ποτε μια συναντηση με το ιδιο φυλο πως σας φεναιτε σας τραβαει σαν ιδεα ? πχ εμενα πιστευω πως με τραβαει μονο το αντρικο μοριο και τιποτα αλλο.... απο σεξ κτλπ εχει καποιος-οια τις ιδιες σκεψεις.. και πως θα φεροσασασταν αν ο φιλος σας σα ελεγε οτι ειναι bi η πως θελει να επεξεργαστει με εσενα θα τον αφηνατε ας μην εισαι ο ιδιος bi θα το κατακρινατε η θα δεχοσασταν.... ακουω και τις δικες σας αποψης συμφωνιες διαφωνιες.. και οτι εζετε να πειτε
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121593 από Gray στις 06 Ιουλίου 2013, 2:41μμ

Gray

Εικονίδιο
μέλος από: 29/4/2011
μηνύματα: 464 αποδεκτές 0
Στερεοτυπα . Το τι κανεις στο κρεβατι σου δεν εχει καμια σχεση με το τι κανεις με την οικογενεια σου και τους φιλους σου . Το οτι εισαι μπαισεξουαλ δεν σημαινει οτι θα αλλαξει ο τροπος που θα μιλας , θα περπατας η θα συμπεριφερεσαι . Δεν θα αλλαξει ο τροπος που σκεφτεσαι παλι ο ιδιος ανθρωπος θα εισαι . η σεξουαλικοτητα δεν εχει καμια σχεση με το "ΠΟΙΟΣ" εισαι . ειναι απλα μια σεξουαλικη ταμπελα , την οποια λογω κοινωνικων προτυπων δεν μπορεις να μιλας για αυτη ανοιχτα .

Δεν θα ειχαι κανενα προβλημα αν καποιος η καποια μου ελεγε πως ηταν μπαισεξουαλ η γκει . Γιατι τι αλλαζει? τιποτα δεν αλλαζει . Φοβασαι οτι θα σκεφτονται για σενα διαφορετικα? τοτε δεν ειναι φιλοι αυτοι που περιγραφεις . Ο Φιλος δεν νοιαζεται για τα χαρακτητιστικα σου , για εσενα ως "ανθρωπο" νοιαζεται . Ο φιλος αποδεχεται τον φιλο του για αυτο που ειναι . Δεν θα επρεπε να εχει καμια βαση στην σεξουαλικη ταυτοτητα η το χρωμα η την θρησκεια κλπ κλπ .


Κατι ακομα , το τι κανει ο καθενας στο κρεβατι του , ειναι δικο του θεμα και δεν με απασχολει καθολου . Δεν ειναι αναγκαιο να πω εγω τι και με ποιον κανω σεξ , θα το ελεγα μονο σε καποιο πολυ κοντινο προσωπο το οποιο ΞΕΡΩ οτι με ξερει και με θεωρει φιλο και κοντινο προσωπο και πως δεν θα με κρινει για μια "ταμπελα" . Αν ξερω απο πριν οτι αυτο το προσωπο ειναι στιγματισμενο και περιτρυγιριζεται απο αμαθεια και προκαταληψεις . Οτι στο μυαλο του εχει μονο στερεοτυπα και ειναι ημιμαθεις . Τοτε οχι δεν θα του ελεγα εξ αρχης τιποτα , διοτι δεν "ξερει" πως να το κρινει . Εχει μαθει να το κρινει κακα και να το χλεβαζει .

Η κοινωνια (ειδικοτερα στην ελλαδα) ειναι σκληρη . Βρες ανθρωπους πουνα νοιζονται πραγματικα για σενα , και μολις το πεις σε αυτους τους ανθρωπους , θα πουν " οκ .. " και θα συνεχισουν την συζητηση σαν να μην εγινε τιποτα , διοτι δεν σε εκαναν φιλο και σε εβαλαν στην ζωη τους επειδη εισαι Στρειτ η γκει , αλλα επειδη εισαι καποιο κομματι στη ζωη τους .

ΤΕΤΟΙΟΙ φιλοι , δυσκολα βρισκονται για πολλους και διαφορους λογους που δεν μπορω να γραψω τωρα . Ειναι δυσκολο να βρεις τετοιους ανθρωπους γιαυτο και καλυτερα να κρατας τα προσωπικα σου για τον εαυτο σου , καθως δεν υπαρχει αναγκη να ξερει κανεις αλλος εκτος απο τον συντοφο σου τι συμβαινει , οχι γιατι ειναι ντροπη , αλλα γιατι η ΚΟΙΝΩΝΙΑ δεν ειναι ετοιμη να το δεχτη , δεν ειναι δικο σου προβλημα αλλα της κοινωνιας .


Θα κλεισω με το οτι , απλα κανε στη ζωη σου αυτο που θες αρκει να εχεις σεβασμο προς τον εαυτο σου ! και να μην προκαλεις κανεναν . Εισαι ενας ανθρωπος και ετσι θα πρεπει να σε βλεπουν οι αλλοι . Οποιοι σε βλεπουν με "Ταμπελες" , δεν αξιζουν να βρισκονται στην ζωη σου .

Καλη τυχη :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121597 από love emo στις 06 Ιουλίου 2013, 8:12μμ

love emo

μέλος από: 31/5/2013
μηνύματα: 41 αποδεκτές 0
Ενταξει απλα ηθελα να ανοιξω αυτο το θεμα ..για να δω αποψης εγω δεν καιγομαι να γινω μπαι απλα θα ηθελα να δοκιμασο στη ζωη μ κ αυτο το κοματι στιγμης
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121600 από Gray στις 07 Ιουλίου 2013, 10:46πμ

Gray

Εικονίδιο
μέλος από: 29/4/2011
μηνύματα: 464 αποδεκτές 0
δεν ξυπνας μια μερα και αποφασιζεις αν εισαι μπαι . Σημερα μπαι αυβριο γκει και την κυριακη στρειτ . Προς θεου .

Αφου ενδιαφερεσαι να δεις αυτη την πλευρα πειραματισου με αλλα αγορια να δεις αν σου αρεσει . Βεβαια θα ηταν καλο να μην ταμπελοσεις στον εαυτο σου καποια σεξουαλικοτητα μεχρι να βγεις απο την εφηβεια , γιατι οντας στην εφηβεια οι ορμονες οργιαζουν και σε κανουν να νιωθεις πραγματα που στην πραγματηκοτητα δεν ισχυουν.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121602 από love emo στις 07 Ιουλίου 2013, 3:04μμ

love emo

μέλος από: 31/5/2013
μηνύματα: 41 αποδεκτές 0
Δεν καιγομαι να δοκιμασο ...απλα θα ηθελα πιστευω να εχω και μια τετοια εμπειρια.....αλλα και να μhnεχω δεν εχω προβλημα.... Απλα επειδι ειμαι κ σε κλιστει κοινωνια αμα τυχη ποτε κ καλιαση οκ αλλιως δεν επιδιωκο κατι τετοιο με μανια... Για αυτο ρωταω κιολας αν καποιος εχει δοκιμασει κατι... Πως τ φανικε κτλπ...και αν θα αφηνε ενας στρειτ να θα αφηνε εναν bi na paixei me to morio t px απλα μια χαλαρη συζητη να ακουσο γνωμες απο καποιους π το εχουν δοκιμασει αποψεις απο αλλους μπορει ενας να πει αυτα ειναι μαλακιες δεκτο..... Ας παρουμε και αλλοι μερος να δουμε αποψεις επει τ θεματος
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121854 από Servant Of Art στις 15 Ιουλίου 2013, 10:03μμ

Servant Of Art

Εικονίδιο
μέλος από: 15/7/2013
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Bi γενιεσε δεν γινεσαι!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121857 από Bluejack στις 16 Ιουλίου 2013, 12:29πμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Servant Of Art@15 Ιουλίου 2013)
Bi γενιεσε δεν γινεσαι!

Κόβεις τον πούτσο σου για αυτό?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121858 από Platon στις 16 Ιουλίου 2013, 12:49πμ

Platon

Εικονίδιο
μέλος από: 13/7/2013
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
εγώ θα σου έλεγα να δοκιμάσεις επί του πρακτέου κάτι που δε θα σε κάνει όμως αύριο να νιώθεις άσχημα αν το μετανιώσεις. επειδή όπως καταλαβαίνω είσαι σε μια φάση αναζήτησης, κανόνισε να κάνεις με τους φίλους σου κάτι ανώδυνο και φυσιολογικό: να τραβήξετε μαζί μαλακία. και θα δεις πόσο θα σου αρέσει ή τι άλλο θα σου βγει αυθόρμητα, δλδ πόσο θα θελήσεις να το προχωρήσεις. απλώς διάλεξε καλούς σου φίλους που δε θα σε παρεξηγήσουν αν "παρεκτραπείς"... και σου μιλάει ένας στρέιτ που όταν ήταν έφηβος έκανε κι αυτός τις ομαδικές μαλακίες του σε διάφορες περιστάσεις αλλά είδε ότι δε βρίσκει τίποτε άλλο σ' αυτές πέρα από πλάκα της στιγμής και χαβαλέ!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #122252 από love emo στις 06 Αυγούστου 2013, 12:46μμ

love emo

μέλος από: 31/5/2013
μηνύματα: 41 αποδεκτές 0
Ειμαι δυνατος χαρακτηρας αμα δεν μου αρεσει οκ δεν θα με παρει απο κατω αλλα αμα μου αρεσει τ γινεται ...καμια φορα το σκευτομαι εντονα κ ειμαι.σε.διλημα...κ αλλες φορες δεν τ σκευτομαι ..και δεν μπορω να κανω δοκιμες και με την κοπελα μ ειναι λιγο πισω...εχει δοκιμασει κανενας εστω με την κοπελα τ πως της το ειπε
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #122254 από love emo στις 06 Αυγούστου 2013, 3:00μμ

love emo

μέλος από: 31/5/2013
μηνύματα: 41 αποδεκτές 0
οι γυναικες τ λετε ? αν σας ελεγε το αγορι σας ακουμπησε μ λιγο τον προκτο ? τι 8α κανατε ? αν σας ελεγε να του βαλετε δαχτυλο και τετοια πως 8α το περνατε ? θα σας αρεσε η θα κανατε πισω μπορει να τον χωριζατε για εναν τετοιο λογο ?
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login