Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Αγάπη μου: ο πιο δημοφιλής τρόπος που χρησιμοποιείς όταν απευθύνεσαι σε άτομο του άλλου φύλου, που δεν μπορείς να θυμηθείς το όνομά του την συγκεκριμένη στιγμή.
Πέμπτη, 2 Μαΐου

Χωρισμός,Καθυστέρηση ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #121731 από maria :)) στις 12 Ιουλίου 2013, 6:02πμ

maria :))

Εικονίδιο
μέλος από: 12/7/2013
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Για σας παιδιά...είμαι καινούργια εδώ και χαίρομαι που θα μιλίσω σε κάποιον και θα του πω το πρόβλημα που με απασχολί εδό και μέρες και που θα πάρω απο εσάς μια συμβουλή ή και μια ψυχολοκική στίτηξη και την κατανόησή σας..

1ο ΘΕΜΑ
Λοιπόν θα μπώ στο θέμα γιατι είναι και λίγο μεγάλο,κάπος περίπλοκο για την ακρίβια...Αρχικά εγώ είμαι 18 ετόν και το αγόρι μου η πρώην όπως θέλετε πέστε το δηλαδή 20 ετόν..το γνωρίζω κάπου στους 5 μήνες αλλά είμαστε η ήμασταν μέχρι τώρα μαζί 4 μήνες...τον καιρό που ήμασταν μαζί ηταν πολή ωραία ήμουν ευτυχισμένοι το ίδιο και αυτός...κοιμόμουνα σπίτι του γνώρισα την οικογένειά του τους συγγενής του και το ίδιο και αυτός την δική μου...την δευτέρα όμως 8/7 μου ζήτησε χρόνο μου είπε πος δεν αλλάξαν τα συναισθήματα του για μένα αλλά πως την τελευταία βδομάδα δεν είναι καλά ψυχολογικά, με όλους τσακώνεται και πως εχει νεύρα την τελευταία βδομάδα βασικά κάτι σαν κατάθλιψη τον έπιασε αλλά δεν μου λεέι τι του συμβαίνει...μου είπε πως ξέρει τον εαυτό του και δεν θέλει να κάνει κάτι και μετά να με πληγώσει και να τον μισήσω...έτσι μου ζήτησε χρόνο τώρα σας τα λέω στα πεταχτά για να μπείτε στο νόημα του θέματος μου...στις 10/7 μηλήσαμε απο το τηλέφωνο και είπαμε να συναντηθούμε για να μιλήσουμε...εγώ όμως ήμουνα σε κάτι φίλες μου και σου είχα πεί πως θα πάω τωρα στο σπίτι για να έρθει από εκεί...μου είχε πη σε 15 λεπτά θα είμαι εκεί...εγώ πήγα σπίτι μου αλλα πήγα στο μπανιο γενικα ήμουνα μέσα στο σπίτι και δεν ήρθε τον έπαιρνα τηλέφωνο τίποτα...χ8ες 11/7 μου στέλνη μήνυμα το πρώη και μου λέέι άγγελε μου τι κάνεις και μετά με πηρε τηλεφώνο και μου ήπε πως ήρθε στο σπίτι μου επεζε τις πουρουεσ (το πιιιπ του αφτοκηνιτου) συγνωμη παιδια απλα είμαι απο κύπρο και δεν θυμαμαι πως λεγεται στα ελληνικα....τελος παντων και οτι δεν είχε καρτα για να με πάρη τηλ...το βράδυ βρεθήκαμε τον ρώτησα αν αλάξαν τα συναισθήματα του που είχε για μένα και μου είπε όχι...κάθισα επανο του και τον κρατουσα αγκαλια και εκεινος με έσφιξε στην αγγαλια του μετα που μιλούσαμε τον φιλησα αλλα αυτός τίποτα εσύ καθησα διπλα του και μου κρατουσε το χερι όταν πήγα να φύγω το χερι μου αυτός μου το κρατας σφιχτά και δεν το αφηνε οταν πηγέναμε σπιτι μου πήγαινε παρα πολύ αργα και όταν με πηρε σπιτι μου δεν εφεωγε αν δεν εμπαινε στο σπιτι και εφυγε πάλι πολύυυυ αργα μετα μου στελνη μήνυμα καληνύχτα άγγελε μου και όνειρα γλύκα σαν εσένα και μλησαμε απο το τηλ και ολα μια χαρα καναμε ενα δυό αστειακια και το κλεισαμε...Το πρώτο θεμα είναι αυτο δεν ξέρω τη μπορη να συμβενη και γιάτι ηθελε να χωρισουμε ενω με θελει και γιατί όταν τον φίλησα δεν ανταπόδοσε το φιλί....

2ο ΘΕΜΑ
Παιδία στης 8/7 έπρεπε να είχα αδιαθετήσει τωρα εχουμε 12/7 αν δεν δώ σήμερα θα έχω καθυστέρηση 5 μέρες πάντα πριν να δώ φουκόνη η κοιλια μου και φουσκωσα αλλα την μέρα που έπρεπε να δω ξεφουσκωσα πάντα πρήζεται το στήθος μου και πονάω από τώρα τίποτα κουράζομαι πάρα πολύ ευκολα και έχω ταχυπαλμίες νιώθω αδυναμία κόπωση και τη μια δεν εχω ορεξη να φαω και μετα τρώω πάρα πολύ μέχρι σκασμου ενο χόρτασα και δεν ξερω γιατι επιμενω ώρες ώρες έχω ζαλάδες το στομαχι μου ειναι χαλια θελω να βγάλω εξω ότι τρώω....με το πρώην αγόρι μου χθες το βραδυ το είχα συζητήση μαζί του και μου είπε αν εισαι τι θες να κανεις και του λεω θα το κρατησες εσυ τι θα κανεις τον ρωταω και μου λεει θα αυτοκτονισω..αχχ φοβαμαι τοσο πολυ γιατι δεν ειμαστε μαζι τωρα και αν ειμαι δεν ξερω τη θα κάνει παρολο που λεει πως με θελαι ακομα αλλα δεν ξερω γιατι τραβά πισω δεν ξερω τη θα καναι εαν ειμαι..!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
2
Μήνυμα #121732 από DIALOGOS στις 12 Ιουλίου 2013, 6:24πμ

DIALOGOS

Εικονίδιο
μέλος από: 11/7/2013
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Κατ'αρχάς για το θέμα της πιθανής εγκυμοσύνης,υπάρχουν test's στα φαρμακεία που μπορείς να κάνεις και φυσικά να επισκεφτείς και τον γιατρό σου.Καλό είναι πριν σιγουρευτείς για το αν είσαι έγκυος ή όχι να μην προχωράς σε παρόμοιες ανακοινώσεις γιατί καμμιά φορά τρομοκρατούμαστε οι άντρες.
Σε ότι αφορά τη σχέση με τον φίλο σου,πολλές φορές οι άνθρωποι πιέζονται απο πολλά προβλήματα και όσο καλή διάθεση και πρόθεση να έχουν απέναντι σε μια σχέση,τα προβλήματα τους κάνουν να θέλουν και ένα time out.Οι ηλικίες σας είναι σχετικά μικρές και δεν ξέρω αν εργάζεσθε ή σπουδάζετε.Τα σύνθετα οικονομικά προβλήματα φέρνουν πάντως καμμιά φορά συννεφάκια στις σχέσεις,με την έννοια ότι οι σχέσεις μπαίνουν σε δεύτερη μοίρα αναγκαστικά.Δεν χρειάζεται λοιπόν να απογοητεύεσαι ή να ανησυχείς πρωτού διαπιστώσεις ότι παίζει κάτι άλλο με τον φίλο σου.
Και μια γενικότερη συμβουλή.Είναι πραγματικά ευλογία το να αποκτά κανείς παιδί.Ωστόσο,επειδή τα πράγματα είναι πολύ ρευστά,μέχρι να είναι σίγουρος ότι μπορεί να διασφαλίσει μια στοιχειώδη άνεση στη ζωή του για τον ίδιο και το παιδί,καλό είναι να είναι πιο προσεχτικός.Τα σύγχρονα αντισυλληπτικά εκτός απ το θέμα της αντισύλληψης ,ομαλοποιούν και τον εμμηνορρυσιακό κύκλο.Μιλήστε με τον γυναικολόγο σας γι αυτά.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121742 από maria :)) στις 12 Ιουλίου 2013, 3:03μμ

maria :))

Εικονίδιο
μέλος από: 12/7/2013
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Ευχαριστω για την βοηθεια και για τον χρονο σου...αλλα τα συμπτωματα ειναι τα ιδια με της εγκυμοσυνης? και δεν ειναι λιγο νωρις για να κανω?...και που μου ζητησε χρονο ποσο θα του παρει? αν ειμαι στενευουν τα πραγματα..θα ηθελα να παρω κι αλλες γνωμες για αυτο το θεμα σας παρακαλω..!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121758 από DIALOGOS στις 12 Ιουλίου 2013, 9:12μμ

DIALOGOS

Εικονίδιο
μέλος από: 11/7/2013
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Ναι,είναι νωρίς για το τέστ,αφου πρακτικά συνήθως θετικοποιείται στα ούρα 14 μέρες μετά τη σύλληψη.Άν όμως εώς τώρα είχες απόλυτα σταθερό κύκλο,πιθανόν η καθυστέρηση να είναι μια ένδειξη,όχι βέβαια βεβαιότητα. Να διευκρινήσω κάτι,όλα αυτά είναι μια συζήτηση/ανταλλαγή γνώσεων και σε καμμιά περίπτωση δεν αποσκοπούν στο να τρομοκρατήσουν κάποιον/κάποιαν.Ο γιατρός σου είναι ο μόνος αρμόδιος να σου δώσει έγκυρες απαντήσεις.
Σε ότι αφορά την πίστωση χρόνου που σου ζήτησε,γι αυτό μόνο εκείνος μπορεί να σου απαντήσει,είτε με λόγια,είτε με έργα,είτε και με τα δυο. Η εγκυμοσύνη ,πάντως,είναι το ομορφότερο πράγμα που μπορεί να συμβεί σε μια γυναίκα αλλά και σε ένα ζευγάρι.Οπότε δεν στενεύουν τα πράγματα,απλά αλλάζουν με τέτοιο τρόπο ώστε η ζωή σου ή οι ζωές σας να αναρριχηθούν σε υψηλότερα επίπεδα ωριμότητας.
Μην με ευχαριστείς για τίποτα.Γι αυτό είναι τα φόρα,για ανταλλαγή απόψεων.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121775 από maria :)) στις 13 Ιουλίου 2013, 2:33πμ

maria :))

Εικονίδιο
μέλος από: 12/7/2013
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
μια γνωστη μου ειχε 6-7 μερες καθυστερηση και εκανε τεστ και βγηκε θετικο...λεω αυριο να παω να παρω ενα τεστ εαν δεν δω ως αυριο θα ειμαι στην 6η μερα...μιλησα με το πρωην αγορι μου και μου ηπε πως θα ερθει να με παρη απο το σπιτι μου για να μου γοραση....ειναι νωρης?
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login