Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Κάθε μέρα στη ζωή μου έχει το ίδιο πράμα: Ποικιλία. Θέλω κάτι διαφορετικό.
Κυριακή, 19 Μαΐου

Επόμενο πιθανό comeback πρώην

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #121750 από litsakimetalaki στις 12 Ιουλίου 2013, 5:53μμ

litsakimetalaki

Εικονίδιο
μέλος από: 12/7/2013
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Γεια! Ονομάζομαι Λίτσα κι είμαι 20. Είμαι καινούργια στην παρέα και θα ήθελα να μοιραστώ ένα θέμα που με αποσχολεί μαζί σας. Λοιπόν, με τον πρώην μου έχουμε χωρίσει 9 μήνες τώρα. Ακολούθησαν 6 μήνες μίσους κι αντιπάθειας ανάμεσα μας. Όμως, πριν από τρεις μήνες κατά έναν περίεργο τρόπο ξανάρθαμε κοντά (μεγάλη ιστορία) και λύσαμε τις παρεξηγήσεις που χαν δημιουργηθεί. Αλλά δεν τα ξαναφτιάξαμε. Αποφασίσαμε να γίνουμε
sexpartners χωρίς δεσμεύσεις. Έτσι λοιπόν κι έγινε. Το πήγαμε έτσι για κάποιον καιρό ώσπου το διαλύσαμε γιατί βρήκε σχ!)ση. Η σχέση του αυτή κράτησε κάτι παραπάνω από μήνα περίπου. Δεν πέρασε πολύς καιρός που χώρισε και πριν λίγο καιρό τα έφτιαξε με μία άλλη κοπέλα με την οποία δηλώνει
"πολύ ευτυχισμένος" (το έργο το χουμε ξαναδεί! Και σε μενα τα ιδια ελεγε και στις υπολοιπες φανταζομαι). Φιλοι μου λενε οτι η σχεση αυτη παιζει να σχολασει το πολυ σε κανα τριμηνο. (να σημειωσω οτι ειναι σχεση εξ αποστασεως οπως ηταν κι η προηγουμενη. Επισης η κοπέλα είναι ανήλικη και 7 χρόνια μικρότερη του. Εκεινος ειναι 24). Επίσης, μια φίλη μου πε ότι είναι ανώριμος κι επιπόλαιος κι ότι δεν έχασε χρόνο και με το που χώρισε τα φτιαξε μ' άλλη! Ο κολλητός μου είπε ότι τον έχει ικανό να ξαναγυρίσει σε μενα και να μου ξαναζητήσει να το κάνουμε έτσι επιπόλαιος που ναι λέει. Ίσως είναι αλήθεια αυτά που μου λένε.
Γιατί ο κολλητός μου μού είπε επίσης "ήδη το κανε μια φορά κι απ'αυτόν δεν αποκλείω να συμβεί και δεύτερη. Η αλήθεια είναι ο τύπος είναι λίγο ό,τι να ναι! Τη μια φορά θέλει σοβαρές σχέσεις, την άλλη one night stands και σεξ χωρίς δεσμεύσεις! Και όταν θέλει το δεύτερο επικαλείται εμένα και μου ζητά να το κάνουμε. Τώρα αν δέχομαι ή όχι είναι ανάλογα με τα κέφια μου. Τεσπα, θα θελα τη γνώμη/συμβουλή σας στο θέμα και πώς να χειριστώ μια τέτοια κατάσταση γιατί είμαι μπερδεμένη στο φουλ! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! :-)





















γιατί και με μενατα ίδια έλεγε! Και φαντάζομαι και σ' όλες τις υπόλοιπες!). Φίλοι μου λένε ότι το πολύ σε 3 μήνες η εν λόγω σχέση θα χει σχολάσει κι αυτή όπως η άλλη (να σημειώσω
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121759 από madness2012 στις 12 Ιουλίου 2013, 9:20μμ

madness2012

Εικονίδιο
μέλος από: 10/8/2012
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0
κατ αρχήν εσύ τι θέλεις?Θέλεις μία σχέση κανονική με ένα σοβαρό τύπο ή μήπως ψήνεσαι καταβάθος να σαι μόνο η sex-partener του?Αν θέλεις σοβαρή σχέση μαζί του είναι πάρα πολύ δύσκολο από αυτά τουλάχιστον που διάβασα...αν πάλι θες να σαι sex=partener είναι κάπως εύκολο...εσύ δε μας είπες τι ακριβώς θες από αυτόν.Γιατί το κεντρό τη συζήτησης είναι αυτός από ό,τι έχω καταλάβει...δε σκέφτεσαι να γνωρίσεις κάποιον άλλο έτσι?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121769 από litsakimetalaki στις 13 Ιουλίου 2013, 12:58πμ

litsakimetalaki

Εικονίδιο
μέλος από: 12/7/2013
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Βασικά είμαι μπερδεμένη! Από τη μια νιώθω αποφασισμένη να ρίξω μαύρη πέτρα στα νερά μου και να κάνω σοβαρή σχέση μ' άλλον κι απ' την άλλη σκέφτομαι το σεξ μαζί του. Το ξέρω ότι τώρα είναι με άλλη! Και δεν εύχομαι σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση να την παρατήσει για να ρθει σε μενα να κάνουμε σεξ! Προς θεού! Για σοβαρή σχέση πλέον δεν τον εμπιστεύομαι! Ξέρω την επιπολαιότητα του! Κι ας λέει τώρα πως με την άλλη έχει αλλάξει! Έτσι λέει! Γιατί τα ξέρω γκαι γω τα λόγια του! Και αν δηλ ξανάκανα σχέση μαζί του και μετά από ένα διάστημα το διαλύαμε λόγω της επιπολαιότητας του!!!!;;;; Όχι! Όχι! Δεν ρισκάρω να πληγώσω ξανά έτσι τον εαυτό μου! Πρώτον! Και δεύτερον, το θέμα είναι το σεξ μαζί του με εξίταρε άσχημα λόταν το κάναμε!!!!! Ακόμα και τώρα σκεπτόμενη τις στιγμές μας λιώνω! Απλά θεωρώ ότι με τον τύπο είμαστε μόνο φτιαγμένοι για σεξ! Αυτό!!!!! Πλέον για σχέση δεν μου γεμίζει το μάτι! Οκ, ίσως θα ταν καλύτερα να βρω μια σοβαρή σχέση! Το σκέφτομαι συνέχεια αυτό! Στον αντίποδα, όμως σκέφτομαι και το σεξ μαζί του!!!! Πόσο καυτό ήταν!!!! Πρέπει όμως και το ξέρω να πάψω να το σκέφτομαι και να κοιτάξω μπροστά! Γιατί η εμμονή του σεξ με τον πρώην μου δεν πρόκειται να βγει σε καλό!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #121770 από madness2012 στις 13 Ιουλίου 2013, 1:04πμ

madness2012

Εικονίδιο
μέλος από: 10/8/2012
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Έγραψε:(litsakimetalaki@13 Ιουλίου 2013)
Βασικά είμαι μπερδεμένη! Από τη μια νιώθω αποφασισμένη να ρίξω μαύρη πέτρα στα νερά μου και να κάνω σοβαρή σχέση μ' άλλον κι απ' την άλλη σκέφτομαι το σεξ μαζί του. Το ξέρω ότι τώρα είναι με άλλη! Και δεν εύχομαι σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση να την παρατήσει για να ρθει σε μενα να κάνουμε σεξ! Προς θεού! Για σοβαρή σχέση πλέον δεν τον εμπιστεύομαι! Ξέρω την επιπολαιότητα του! Κι ας λέει τώρα πως με την άλλη έχει αλλάξει! Έτσι λέει! Γιατί τα ξέρω γκαι γω τα λόγια του! Και αν δηλ ξανάκανα σχέση μαζί του και μετά από ένα διάστημα το διαλύαμε λόγω της επιπολαιότητας του!!!!;;;; Όχι! Όχι! Δεν ρισκάρω να πληγώσω ξανά έτσι τον εαυτό μου! Πρώτον! Και δεύτερον, το θέμα είναι το σεξ μαζί του με εξίταρε άσχημα λόταν το κάναμε!!!!! Ακόμα και τώρα σκεπτόμενη τις στιγμές μας λιώνω! Απλά θεωρώ ότι με τον τύπο είμαστε μόνο φτιαγμένοι για σεξ! Αυτό!!!!! Πλέον για σχέση δεν μου γεμίζει το μάτι! Οκ, ίσως θα ταν καλύτερα να βρω μια σοβαρή σχέση! Το σκέφτομαι συνέχεια αυτό! Στον αντίποδα, όμως σκέφτομαι και το σεξ μαζί του!!!! Πόσο καυτό ήταν!!!! Πρέπει όμως και το ξέρω να πάψω να το σκέφτομαι και να κοιτάξω μπροστά! Γιατί η εμμονή του σεξ με τον πρώην μου δεν πρόκειται να βγει σε καλό!!!!

Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου και μην πιέζεσαι...ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός....στο διάστημα αυτό μπορείς φυσικά να γνωρίσεις κάποιον και γιατί όχι?να το κάνεις μαζί με κάποιον άλλο και να δεις...υπάρχουν κι άλλοι που μπορούν να σε κάνουν να λιώσεις ;) και είναι συνιθισμένο να κολλάς ;) μην αγχώνεσαι..απλά βρες παρέα και βγες :D
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121771 από litsakimetalaki στις 13 Ιουλίου 2013, 1:14πμ

litsakimetalaki

Εικονίδιο
μέλος από: 12/7/2013
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Πίστεψε με δεν κολλάω στο να βγαίνω με την παρέα μου! Όχι! Απλά όσους γνώρισα δεν υπήρξε απολύτως κανείς που να με κεντράρει τόσο πολύ ώστε να διαγράψω τον άλλον από τη μνήμη μου και να κάνω κάτι μαζί του! Την επόμενη βδομάδα όμως που την κάνω για διακοπές δεν έχω καμία απολύτως διάθεση να τον σκέφτομαι! Θέλω να αφήσω τον εαυτό μου να βρει επιτέλους τον κατάλληλο! Μακάρι να βρω το τυχερό μου να τελειώνει αυτό το μαρτύριο μια για πγντα γιατί στο τέλος νιώθω πως θα τα παίξω!!!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121772 από litsakimetalaki στις 13 Ιουλίου 2013, 1:16πμ

litsakimetalaki

Εικονίδιο
μέλος από: 12/7/2013
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Έγραψε:(madness2012@13 Ιουλίου 2013)
Έγραψε:(litsakimetalaki@13 Ιουλίου 2013)
Βασικά είμαι μπερδεμένη! Από τη μια νιώθω αποφασισμένη να ρίξω μαύρη πέτρα στα νερά μου και να κάνω σοβαρή σχέση μ' άλλον κι απ' την άλλη σκέφτομαι το σεξ μαζί του. Το ξέρω ότι τώρα είναι με άλλη! Και δεν εύχομαι σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση να την παρατήσει για να ρθει σε μενα να κάνουμε σεξ! Προς θεού! Για σοβαρή σχέση πλέον δεν τον εμπιστεύομαι! Ξέρω την επιπολαιότητα του! Κι ας λέει τώρα πως με την άλλη έχει αλλάξει! Έτσι λέει! Γιατί τα ξέρω γκαι γω τα λόγια του! Και αν δηλ ξανάκανα σχέση μαζί του και μετά από ένα διάστημα το διαλύαμε λόγω της επιπολαιότητας του!!!!;;;; Όχι! Όχι! Δεν ρισκάρω να πληγώσω ξανά έτσι τον εαυτό μου! Πρώτον! Και δεύτερον, το θέμα είναι το σεξ μαζί του με εξίταρε άσχημα λόταν το κάναμε!!!!! Ακόμα και τώρα σκεπτόμενη τις στιγμές μας λιώνω! Απλά θεωρώ ότι με τον τύπο είμαστε μόνο φτιαγμένοι για σεξ! Αυτό!!!!! Πλέον για σχέση δεν μου γεμίζει το μάτι! Οκ, ίσως θα ταν καλύτερα να βρω μια σοβαρή σχέση! Το σκέφτομαι συνέχεια αυτό! Στον αντίποδα, όμως σκέφτομαι και το σεξ μαζί του!!!! Πόσο καυτό ήταν!!!! Πρέπει όμως και το ξέρω να πάψω να το σκέφτομαι και να κοιτάξω μπροστά! Γιατί η εμμονή του σεξ με τον πρώην μου δεν πρόκειται να βγει σε καλό!!!!

Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου και μην πιέζεσαι...ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός....στο διάστημα αυτό μπορείς φυσικά να γνωρίσεις κάποιον και γιατί όχι?να το κάνεις μαζί με κάποιον άλλο και να δεις...υπάρχουν κι άλλοι που μπορούν να σε κάνουν να λιώσεις ;) και είναι συνιθισμένο να κολλάς ;) μην αγχώνεσαι..απλά βρες παρέα και βγες :D

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121773 από madness2012 στις 13 Ιουλίου 2013, 1:16πμ

madness2012

Εικονίδιο
μέλος από: 10/8/2012
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0
Έγραψε:(litsakimetalaki@13 Ιουλίου 2013)
Πίστεψε με δεν κολλάω στο να βγαίνω με την παρέα μου! Όχι! Απλά όσους γνώρισα δεν υπήρξε απολύτως κανείς που να με κεντράρει τόσο πολύ ώστε να διαγράψω τον άλλον από τη μνήμη μου και να κάνω κάτι μαζί του! Την επόμενη βδομάδα όμως που την κάνω για διακοπές δεν έχω καμία απολύτως διάθεση να τον σκέφτομαι! Θέλω να αφήσω τον εαυτό μου να βρει επιτέλους τον κατάλληλο! Μακάρι να βρω το τυχερό μου να τελειώνει αυτό το μαρτύριο μια για πγντα γιατί στο τέλος νιώθω πως θα τα παίξω!!!!!!

Καλά να περάσεις λοιπόν ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121774 από litsakimetalaki στις 13 Ιουλίου 2013, 1:17πμ

litsakimetalaki

Εικονίδιο
μέλος από: 12/7/2013
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ πολύ! :-D
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login