Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Η ησυχία που επικρατεί στο δάσος δεν αποδεικνύει ότι έφυγαν τα φίδια.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Ξύρισμα κάτω περιοχής

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #122738 από sweetdreams στις 02 Σεπτεμβρίου 2013, 2:30μμ

sweetdreams

Εικονίδιο
μέλος από: 2/9/2013
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Γειά σας είμαι 17 ετών και κοπέλα.Ξυρίζομαι στο κάτω μέρος για να νιώθω καλά με το σώμα μου κ.τ.λ. Το θέμα μου είναι οτι κάθε φορά που ξυρίζομαι και μάλιστα με καινούριο ξυραφάκι βγάζω σπυράκια εκεί κάτω.Λένε πολλοί πως αυτό θα είναι το αποτέλεσμα άμα παίρνεις τις τρίχες κόντρα.Εμένα όμως είναι πολύ κοντές και δεν μαζεύονται με τον άλλον τρόπο με αποτέλεσμα να τις κάνω μόνο κόντρα.Τι άλλο μπορώ να κάνω;;Γιατί έχω ενοχλήσεις στην κάτω περιοχή και πονάει κάπως.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #122743 από Noir Désir στις 02 Σεπτεμβρίου 2013, 7:53μμ

Noir Désir

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2012
μηνύματα: 329 αποδεκτές 0
Για να το παθαίνεις αυτό φαντάζομαι θα ξυρίζεσαι σχεδόν κάθε μέρα. Κάθε φορά που ξυρίζεσαι, ειδικά όταν ξυρίζεσαι κόντρα, ερεθίζονται οι θύλακες των τριχών (ίσως παίζει ρόλο και το ότι οι τρίχες στην ευαίσθητη περιοχή είναι πιο χοντρές). Προσπάθησε να αφήνεις 3-4 μέρες απ΄το τελευταίο σου ξύρισμα, για να ανακουφίζεται το δέρμα, και να χρησιμοποιείς σαπούνι ή καλύτερα αφρό ξυρίσματος. Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις αποτρίχωση με κερί που κρατάει καμιά δεκαριά μέρες πριν αρχίσουν να ξαναβγαίνουν τρίχες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #122747 από M1k3y στις 03 Σεπτεμβρίου 2013, 9:10πμ

M1k3y

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 846 αποδεκτές 0
Επίσης, χρησιμοποίησε after shave.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login