Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Όλα τα κουτιά είναι ενδιαφέροντα. Μέχρι ν' ανοίξουν.
Σάββατο, 4 Μαΐου

Ο πατέρας μου στο pc

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #126128 από michaelbin10 στις 26 Μαρτίου 2014, 12:13πμ

michaelbin10

Εικονίδιο
μέλος από: 26/3/2014
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Λοιπόν δείτε πως έχει...παλιά όταν ήμουν πολύ μικρός (13-14) χρονών είχα δει κάτι gay τσόντες και όταν το κατάλαβα φοβήθηκα μήπως είμαι και το χα συζητήσει με τον πατέρα μου και μου χε πει πως είμαι στην ηλικία που ψάχνομαι και πως είναι φυσιολογικό και ούτως ή άλλως στο σχολείο πάντα μου άρεσαν κάποια κορίτσια οπότε ήταν μια απλή κρίση...Σήμερα όμως είμαι 17 χρονών κατασταλαγμένος,δεν είχα δει τόσα χρόνια κάποια άλλη τέτοια ταινία.Την προηγούμενη όμως εβδομάδα είδα πάλι από περιέργεια μία μόνο (βασικά από τόρεντ) και το Σάββατο που είχα βγει με τους φίλους μου,ο πατέρας μου είδε πως κατέβασα γιατί όλως τυχαίως ήθελε να κατεβάσει μια σειρά από τη συγκεκριμένη ιστοσελίδα...Δεν μου είπε κάτι αλλά ανησυχώ,δε θέλω να βγάλει κάποιο συμπέρασμα για εμένα εφ όσον εγώ έχω κατασταλλάξει.Να σημιώσω πως ξέρει πως βλέπω κανονικές,αλλά δεν ξέρω ρε σεις δε θέλω να βγάλει λάθος συμπέρασμα γιατί τότε ήμουν ένα παιδί χαμένο που προσπαθούσε να ανακαλύψει τον εαυτό του να βρει φίλους,να σχηματίσει παρέες.Σήμερα έχω πολλές παρέες (αντροπαρέες και μεικτές) και φλερτ, είμαι αρκετά δημοφιλής.Δεν είμαι ομοφοβικός,αυτό που θέλω να σας δώσω να καταλάβετε είναι πως δεν έχω στη συμπεριφορά μου και στην πορεία μου ως έφιβος κάτι που να υπονοεί κάτι τέτοιο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126131 από oldman στις 26 Μαρτίου 2014, 1:42μμ

oldman

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 5/12/2012
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0
Φίλε καλησπέρα.

Απ´ὀτι φαίνεται από αυτά που γράφεις , ο πατέρας σου δεν είναι ανατολίτης αλλά ένας σύγχρονος άνθρωπος και ως εκ τούτου νομίζω πως το άγχος σου είναι υπερβολικό.
Αν έχεις άνεση επικοινωνίας με τον πατέρα σου θα σου πρότεινα να έκανες μια συζήτηση μαζί του.
Εχω και εγώ στα 61 μου ένα γιό 13 ετών που με ρωτάει διάφορα και αυτό το βρίσκω πολύ θετικό από το να ακούει από τους φίλους του διάφορες χαζομάρες σχετικά με σεξουαλικά θέματα.

Η άλλη λύση είναι να περιμένεις από αυτόν να ανοίξει θέμα και εφ´ὀσον δεν το κάνει σημαίνει ότι δεν τον απασχολεί κάτι.
Πάνω από όλα χαλάρωσε και μη κάνεις υπερβολικές σκέψεις και εκτιμήσεις
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126132 από michaelbin10 στις 26 Μαρτίου 2014, 2:31μμ

michaelbin10

Εικονίδιο
μέλος από: 26/3/2014
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Έγραψε:(oldman@26 Μαρτίου 2014)
Φίλε καλησπέρα.

Απ´ὀτι φαίνεται από αυτά που γράφεις , ο πατέρας σου δεν είναι ανατολίτης αλλά ένας σύγχρονος άνθρωπος και ως εκ τούτου νομίζω πως το άγχος σου είναι υπερβολικό.
Αν έχεις άνεση επικοινωνίας με τον πατέρα σου θα σου πρότεινα να έκανες μια συζήτηση μαζί του.
Εχω και εγώ στα 61 μου ένα γιό 13 ετών που με ρωτάει διάφορα και αυτό το βρίσκω πολύ θετικό από το να ακούει από τους φίλους του διάφορες χαζομάρες σχετικά με σεξουαλικά θέματα.

Η άλλη λύση είναι να περιμένεις από αυτόν να ανοίξει θέμα και εφ´ὀσον δεν το κάνει σημαίνει ότι δεν τον απασχολεί κάτι.
Πάνω από όλα χαλάρωσε και μη κάνεις υπερβολικές σκέψεις και εκτιμήσεις

Ναι αλλά δε γουστάρω να μιλάμε πια για αυτά...και αισθάνομαι πως δεν έχω υποχρέωση να του λέω..και γι αυτό δε νομίζω να μου μιλήσει...αλλά μάλλον έχεις δίκιο είμαι υπερβολικός...61 χρονών με 13 χρονών παιδί και μιλάς έτσι?τι δουλειά κάνεις αν επιτρέπεται??ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩ
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #126133 από oldman στις 26 Μαρτίου 2014, 3:08μμ

oldman

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 5/12/2012
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Ημουν Αξκός στην Πολεμική Αεροπορία. Δεν έχει καμμιά σημασία η ηλικία ή το επάγγελμα για τον αν ένας άνθρωπος είναι ανοιχτόμυαλος ή όχι.

Συμφωνώ μαζί σου στο ότι αν δεν νοιώθεις άνεση η οικειότητα να συζητάς τέτοια θέματα με τον πατέρα σου είναι προτιμότερο να μη το κάνεις.

ΧΑΛΑΡΩΣΕ
Καλό απόγευμα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login