Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ασχετοσύνη είναι όταν δεν ξέρεις τίποτα και κάποιος σε παίρνει χαμπάρι.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Ερωτησεις για το ξυρισμα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #126377 από kapoiosagnostos στις 09 Απριλίου 2014, 9:27μμ

kapoiosagnostos

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 20/12/2013
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0
Για σας παιδια! Πριν λιγες μερες ξυρισα το πεος μου γιατι ακουω τους υπολοιπους που το κανουν και ειπα να το κανω και εγω!
Και εδω θελω να σας ρωτησω μερικες ερωτησεις!
1) Αν δεν κοψω σωστα τις τριχες και μεινουν μεσα στο δερμα τι γινεται?
2)Πως να πω τις μανας μου να σταματησει να με ρωταει για τετοια θεματα(εχει αρχισει να καταλαβαινει καποια πραγματα γιατι με ακουσε να βριζω επειδη κοπικα)
3) Καθε ποσο ξυριζεσται
4)Πως να ξυριστω σωστα(τι κινησεις να κανω)
5)Αν κοπω τι να κανω?
6)Ποια ειναι τα καλυτερα ξυραφακια?
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #126379 από pi8hkos97 στις 09 Απριλίου 2014, 9:56μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

1) Δεν υπάρχει κανένα θέμα, καθώς η βάση της τρίχας είναι έτσι κιαλιώς μέσα στο δέρμα.
2) Ή θα την αγνωείς ή θα πεις την αλήθεια (και άμα στα πρίξει γιατί ποτέ δεν ξέρεις πες ότι το κάνεις για θέμα υγιεινής, κάτι το οποίο δεν είναι και ψέμα).
3) Αναλόγως αν δεν έχεις σεξουαλικές επαφές μπορείς να τα αφήνεις ακόμα και μήνα αλλιώς μία φορά τη βδομάδα για να είναι φρεσκοξυρισμένο είναι αρκετή.
4) Πρώτα κόψτες όσο πιο κοντές γίνεται με το ψαλιδάκι, με προσοχή όμως μην κόψεις κάτι παραπάνω. Μετά ξέπλυνε και στέγνωσε την περιοχή. Μετά βάζεις αφρό ξυρίσματος και με το ξυραφάκι ξυρίζεις κόντρα (δηλαδή αντίθετα με τη φορά της τρίχας). Πρόσεχε όταν ξυρίζεις το ώσχειο (ο σάκος που είναι μέσα τα μπαλάκια) να το κάνεις απλά και αργά και όχι γρήγορα και βίαια, για να αποφύγεις τυχόν τραυματισμούς.
5) Τίποτα, το αφήνεις να περάσει μόνο του.
6) Τα καλύτερα είναι με τρεις λεπίδες (μην πάρεις με 2 γιατί θα γεμίσουν με τρίχες και δεν θα κάνεις δουλειά). Υπάρχουν κατι ελληνικά με πορτοκαλί χρώμα και δίνει 4+2 δώρο, προσωπικά αυτά χρησιμοποιώ.
Ελπίζω να σε κάλυψα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126381 από kapoiosagnostos στις 09 Απριλίου 2014, 10:38μμ

kapoiosagnostos

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 20/12/2013
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0
Έγραψε:(pi8hkos97@09 Απριλίου 2014)
1) Δεν υπάρχει κανένα θέμα, καθώς η βάση της τρίχας είναι έτσι κιαλιώς μέσα στο δέρμα.
2) Ή θα την αγνωείς ή θα πεις την αλήθεια (και άμα στα πρίξει γιατί ποτέ δεν ξέρεις πες ότι το κάνεις για θέμα υγιεινής, κάτι το οποίο δεν είναι και ψέμα).
3) Αναλόγως αν δεν έχεις σεξουαλικές επαφές μπορείς να τα αφήνεις ακόμα και μήνα αλλιώς μία φορά τη βδομάδα για να είναι φρεσκοξυρισμένο είναι αρκετή.
4) Πρώτα κόψτες όσο πιο κοντές γίνεται με το ψαλιδάκι, με προσοχή όμως μην κόψεις κάτι παραπάνω. Μετά ξέπλυνε και στέγνωσε την περιοχή. Μετά βάζεις αφρό ξυρίσματος και με το ξυραφάκι ξυρίζεις κόντρα (δηλαδή αντίθετα με τη φορά της τρίχας). Πρόσεχε όταν ξυρίζεις το ώσχειο (ο σάκος που είναι μέσα τα μπαλάκια) να το κάνεις απλά και αργά και όχι γρήγορα και βίαια, για να αποφύγεις τυχόν τραυματισμούς.
5) Τίποτα, το αφήνεις να περάσει μόνο του.
6) Τα καλύτερα είναι με τρεις λεπίδες (μην πάρεις με 2 γιατί θα γεμίσουν με τρίχες και δεν θα κάνεις δουλειά). Υπάρχουν κατι ελληνικά με πορτοκαλί χρώμα και δίνει 4+2 δώρο, προσωπικά αυτά χρησιμοποιώ.
Ελπίζω να σε κάλυψα.

Φιλε χιλια ευχαριστω! Με καλυψες πληρως!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126482 από Asxhmos στις 17 Απριλίου 2014, 12:04πμ

Asxhmos

Εικονίδιο
μέλος από: 26/8/2013
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
κατι αλλο οσο αφορα το ξυρισμα! εγω π εχω 2-3 τριχουλες στο κεντρο του πεους μου και αλλη 1 στα πλαγια αλλα ψηλα! τι παιζει?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126527 από paranoikos στις 18 Απριλίου 2014, 5:32μμ

paranoikos

Εικονίδιο
μέλος από: 6/8/2012
μηνύματα: 206 αποδεκτές 0
ρε φιλε , φυσικο ειναι να εχεις και στο πεος , πανω στο πεος, ξυρισε τες και εκει , σιγα σιγα
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login