Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Τη γυναίκα μου πάνω απ' όλα. Όλες τις άλλες από κάτω.
Σάββατο, 20 Απριλίου

κακοποιηση

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #129240 από rena19 στις 01 Αυγούστου 2014, 9:09πμ

rena19

μέλος από: 26/6/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Γραφω με σκοπο να αναφερω το προβλημα της φιλης μου.. στην αρχες του μηνος καθως περπατουσε σταματησε ενα αυτοκινητο την πηρε μεσα και την κακοποιησε σωματικα... η κοπελα ειναι εγκυος .... θα παει εννοειται και θα κανει εκτρωση .εχει τρελαθει ..το ερωτημα μου εαν θα χρειαστει να κανει καποιες εξετασεις.. η σε δικαστηρια κτλ....αλλα δεν θυμαται τιποτα απο το συμβαν λεει οτι κατι της εριξαν .θυμαται μονο το καθως εμπαινε
καθολου προσωπα και οταν ξυπνησε και
που την παρατησαν στο δρομο ... μεσα στο μηνα ομως αν και παραξενο η διαθεση της δεν ειχς αλλαξει... ηταν κανονικη δεν ηθελε να το δειχνει... . Εγω ημουν πιο τρομοκρατημενη μολις το ακουσα..... θελει να μαθει σχετικα με το πως πρεπει να κινηθει σχετικα με την υγεια της αλλα και το κοστος εκτρωσης σε δημοσιο νοσοκομειο..... ετσι απευθυνομαι εδω .... ( συγνωμη για το μεγαλο κειμενο)
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #129248 από Gray στις 02 Αυγούστου 2014, 1:55πμ

Gray

Εικονίδιο
μέλος από: 29/4/2011
μηνύματα: 464 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Η εκτρωση απο δημοσια νοσοκομεια αν θυμαμαι καλα καλυπτεται (εαν υπαρχει ασφαλεια υγειας ) Αλλιως σε ιδιωτικο τομεα υπαρχει το κοστος των 2.000 ευρω . αυτα θα σας τα πουν γιατροι που γνωριζουν επι του θεματος . Καλο θα ηταν το κοριτσι να μιλησει με δικαστικους επαγγελματιες για να μαθει τι μπορει να κανει επι του θεματος , καθως και με γιατρους για τα σωματικα θεματα , οσον αφορα ομως το ψυχικο κομματι , καλο θα ηταν το νοσοκομειο η ενδεχομενως ιδιωτικα , να επισκευθειτε εναν ειδικο ψυχικης υγειας (κοιν. λειτουργο , Ψυχολογο ) που να ειδικευεται σε τετοιου ειδους περιστατηκα , οχι μονο για την κοπελα που κακοποιηθηκε αλλα και για την οικογενεια .

Αποδεκτη αν σε καλυψα , αν εχεις ερωτησεις ευχαριστως να τις απαντησω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129251 από Pelvic_Thrust στις 02 Αυγούστου 2014, 10:41πμ

Pelvic_Thrust

Εικονίδιο
μέλος από: 5/11/2009
μηνύματα: 613 αποδεκτές 0
''μεσα στο μηνα ομως αν και παραξενο η διαθεση της δεν ειχς αλλαξει... ηταν κανονικη δεν ηθελε να το δειχνει... . Εγω ημουν πιο τρομοκρατημενη μολις το ακουσα..... θελει να μαθει σχετικα με το πως πρεπει να κινηθει σχετικα με την υγεια της αλλα και το κοστος εκτρωσης σε δημοσιο νοσοκομειο..... ετσι απευθυνομαι εδω''

Με ολο το σεβασμο rena,

γιατι ενα τοσο σημαντικο και κρισιμο θεμα το ρωτας σε φορουμ χανοντας πολιτιμο χρονο (χαθηκε ηδη ενας μηνας) και δεν ενημερωνετε ΑΜΕΣΩΣ την αστυνομια και τους γονεις σας ? Απο αυτο που εγραψες μου δινεις την αισθηση οτι κατι φοβαστε η δεν εχεται συνειδητοποιησει την σοβαροτητα της καταστασης. Αφου βιαστηκε η φιλη σου γιατι δεν πηγατε αμεσως για γυναικολογικες εξετασεις, (ενημερωνοντας ταυτοχρονια την αστυνομια) μπας και βρουν ιχνη σπερματος και επομενως DNA ? Τα υπολοιπα επονται (καθοδηγηση, ψυχολογικη υποστηριξη, νομικες & υγειονομικες διαδικασιες..)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login