Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Κάτω τα ζήτω - Ζήτω τα κάτω.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

προβλημα η οχι??

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #129279 από πουφις στις 03 Αυγούστου 2014, 4:14μμ

πουφις

Εικονίδιο
μέλος από: 9/6/2014
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Αγαπητα μελη του φτου ειμαι 14 χρονων το πεος μου ειναι 15-15,5 εκατοστα και 11 παχος λοιπον το θεμα ειναι οτι οταν παω για μπανιο και βγαζω εξω τον φριφρικο παρατειρω οτι απο την μια πλευρα ειναι ενομενο με το δερμα σαν κολλημενο ομως δεν ειναι ο χαλινος δηλαδη εκεινη η κλοστουλα ειναι περιπου ενα εκατοστο κολλημε το δερμα με το κεφαλι δεν ξερω αν ειναι προβλημα ομως δεν το εχω συζητησει με τους γονεις μου γιατι ντραιπομαι επισης κατι διαβασα για ενα χαρτι οταν πας λυκειο οτι την διχνεις σε παθολογο,παντα γινεται αυτο σε ολους δηλαδη????Μηπος χρειαζεται ενχειπηση γιατι προσπαθησα να το ξεκολλησω με το χερι αλλα πονουσα παρα πολυ please help.(τι μου προρεινεται να το δειξω στους γονεις μου ηη εγω σκεφτηκα οταν γινω 16 να κλησω μονος μου κρηφα ραντεβου και να μαθω τι ειναι και τι χρειαζεται???)

ΥΓ αν παριμενω μεχρι τα 16 σε τι γιατρο πρεπει να κλεισω ραντεβου????
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129290 από KostaCxD στις 03 Αυγούστου 2014, 11:08μμ

KostaCxD

Εικονίδιο
μέλος από: 28/7/2014
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Αυτο με τον γιατρο που λες φοβαμαι και εγω... Πρωτη λυκειου θα παω και σιγουρα δεν θα νιωσω πολυ ανετα αν πρεπει να γδυθω μπροστα τους! Ακου εξεταση εκει! Οσο για το αλλο σου προβλημα... Αν πιστευεις οτι ειναι τοσο σημαντικο και επειγον γιατι να περιμενεις 2 χρονια; Η αληθεια ειναι πως δεν καταλαβα ακριβως το προβλημα σου αλλα οτι και να ειναι καλο θα ηταν να το πεις στους δικους σου... Γιατι μπορει να αγχνωνεσαι για το τιποτα! Σου προκαλει ομως προβλημα ετσι οπως ειναι;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129293 από Jim123 στις 03 Αυγούστου 2014, 11:30μμ

Jim123

Εικονίδιο
μέλος από: 16/11/2011
μηνύματα: 110 αποδεκτές 0
Το μέγεθος είναι μια χαρά, ο μέσος όρος στους ενήλικες στην Ελλάδα είναι 11-13 εκ.
Δεύτερων αυτό που λες είναι ο χαλινός, όλοι το έχουν και είναι 1 εκ. περίπου σε όλους, μην ανησυχείς δεν χρειάζεται να πας σε γιατρό.
Και τέλος δεν ξέρω που διάβασες αυτό για το λύκειο αλλά δεν ισχύει, δεν την δείχνεις σε κανέναν, άραξε, αν θυμάμαι καλά μόνο για την γυμναστική κάνεις εξετάσεις αν έχεις αναπνευστικά προβλήματα, όπως και στην Α' Γυμνασίου.
Αν σε κάλυψα κάνε αποδεκτή :D
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129356 από petst98 στις 07 Αυγούστου 2014, 2:32πμ

petst98

banned
μέλος από: 7/8/2014
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Κοίταξε, δεν έχει νόημα να το κρύβεις από τους γονείς σου. Δεν ξέρω αν υπάρχει πρόβλημα αυτό που λες ότι όταν πας να το ξεκολήσεις σε πονάει ίσως να είναι κάτι. Καλύτερα να τους το πεις και να κανονίσουν να πασ σε κανένα γιατρό το σίγουρο είναι ότι δεν υπάρχει λόγος να ντρέπεσαι το πολυ πολυ να σου πει ότι όλα είναι εντάξει. Συνήθως ο καταληλλότερος γιατρός για κάτι τέτοιο είναι ενας ανδρολόγοσ/ουρολόγος. Σε περίπτωση που υπάρχει πρόβλημα δεν είναι πάντα ανάγκη να κάνεις εγχείρηση. Μπορεί να σου δώσει ο γιατρός κάποια κρέμα.
προφίλάλλα...˵quote˶
2
Μήνυμα #129357 από petst98 στις 07 Αυγούστου 2014, 2:48πμ

petst98

banned
μέλος από: 7/8/2014
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Για την πρώτη λυκείου όντως πρέπει να πασ στο γιατρό όπως και στην πρώτη γυμνασίου. Πάω και εγώ πρώτη λυκείου φέτος και πήγα στον παθολόγο πριν από μερικές βδομάδες. Το χαρτί που πρέπει να πας στο σχολείο έχει αλλάξει και αναφέρει κάτι για γεννητικά όργανα. Δυστυχώς ο παθολόγος που με εξέτασε το έκανε και αυτό αφου έκανε τα κλασικά με το στηθοσκόπιο και το πιεσόμετρο, ύψος, βάρος, κοιλιά κτλ. Δεν γδύθηκα τελείως απλά είχα βγάλει μπλούζα και τα σπορτέξ και μου είπε να κατεβάσω λίγο το σορτσάκι και το εσώρουχο. Τράβηξε το πετσάκι και ψιλάφισε σύντομα τους όρχεις. Ηταν άβολο αλλά μόνο ένα κομμάτι της εξέτασης. Βέβαια ο δικός μου ήταν γενικότερα ψείρας, δεν είναι σίγουρο ότι θα το κάνουν όλοι οι γιατροί
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129800 από kostasmikros στις 27 Αυγούστου 2014, 3:23πμ

kostasmikros

Εικονίδιο
μέλος από: 26/8/2014
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Πάντως εγω που θα πάω Δευτέρα λυκείου δε θυμάμαι να την έδειξα σε παθολόγο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131478 από anikitosjack στις 09 Δεκεμβρίου 2014, 3:55μμ

anikitosjack

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 7/12/2014
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
η εξεταση στην πρωτη λυκειου για τους ορχεις ειναι η βουβωνοκυλη και γινεται για να δει αν εχουν κατεβει και οιο δυο ορχεις στην θεση τους !
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login