Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Θέλεις να δεις το 100 να έρχεται με την όπισθεν; Τηλεφώνησε τώρα στο 001.
Σάββατο, 4 Μαΐου

Στυτικη Δυσλειτουργια

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #129608 από Dieftharmenos στις 20 Αυγούστου 2014, 5:37πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Παθαμε μεγαλη νιλα αδερφια...

Ηταν εχθες σπιτι η κοπελα μου και εκει που πηγαμε να κανουμε σεξ σηκωνοταν και ξαναπεφτε.Σε καποια φαση εβαλα το προφυλακτικο(αμην) και λιγο πριν μπω παλι επεσε.

Εκεινη την στιγμη καταστραφηκα ψυχολογικα.Κατσαμε λιγο μου ειπε τα κλασσικα "δεν πειραζει,δεν εγινε τιποτα κλπ..." και στην συνεχεια αφοτου μου εκανε λιγο στοματικο ΣΗΚΩΘΗΚΕ!!!Προφανως ομως ειχαμε ξενερωσει και δεν το συνεχισαμε.

Απο εκεινη την στιγμη νομιζω πως εχω καταστραφει ψυχολογικα...μονο αυτο σκεφτομαι.Οχι τιποτα αλλο...στεναχωρηθηκε πολυ και αυτη γιατι δεν μας δινεται συχνα η δυνατοτητα να βρεθουμε σε σπιτι.

Πριν λιγο καιρο ειχα παλι ενα προβλημα με την στυση μου αλλα το ξεπερασα τελειως εδω και 4 μηνες...δεν ξερω τι παικτηκε...οτι και να ηταν με καταστρεψε.

Παλι να πω οτι καπνιζω,εχω κανει περιοτομη,δεν ειμαι παρθενος εδω και 2 χρονια καθως και οτι ειχα κανει εξετασεις αιματος και η τεστοστερονη μου ηταν φυσιολογικη.

Βοηθεια γιατι βουλιαζουμε...
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #129610 από oldman στις 20 Αυγούστου 2014, 1:30μμ

oldman

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 5/12/2012
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Φίλε μου πάνω απ´ὀλα χρειάζεται ψυχραιμία. Η ψυχολογία του άντρα σε αυτό το θέμα είναι το Α και το Ω.
Ξέρω ότι η ικανότητα στύσης στον άνδρα είναι πολύ βασικό πράγμα και τον επηρεάζει αφάνταστα.
Εμένα μου συνέβει πρώτη φορά στα 53 μου και κλονίστηκα . Σίγουρα για ένα νέο θα είναι πολύ διαφορετικά.
Δεν χρειάζεται βέβαια να τρελαθούμε κιόλας ούτε έχουμε να αποδείξουμε τίποτα. Δεν είμαστε μηχανές που πατάς την μίζα και παίρνουν ανά πάσα στιγμή μπροστά.
Θα σου πρότεινα για αρχή να κάνεις ένα μικρό διάστημα αποχή για να ηρεμήσεις και να αναλάβεις δυνάμεις γιατί η συχνότητα των επαφών παίζει μεγάλο ρόλο και για αναίβουν λίγο οι ορμόνες σου.
Επίσης προσπάθησε την επόμενη φορά να υπάρχουν καλές συνθήκες , περιβάλλον , κατάλληλη ώρα , άνεση χρόνου, όχι άγχος και προ πάντων καλή διάθεση.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία.

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129611 από Jim123 στις 20 Αυγούστου 2014, 4:39μμ

Jim123

Εικονίδιο
μέλος από: 16/11/2011
μηνύματα: 110 αποδεκτές 0
Μπορεί να ήταν το άγχος η ή ζέστη, μερικές φορές σε εξαντλεί και δημιουργούνται τέτοια θέματα, αν είσαι π.χ. σε σπίτι με κλειστές πόρτες, χωρίς κλιματιστικό σε τέτοιο καιρό ή μπορεί να ήταν στην αρχή εξαντλήσει λόγο ζεστης να μην σηκωνόταν και μετά να αγχώθηκες και να έγινε χειρότερο. Το έχω πάθει.
Επισης έχω διαβάσει σε διάφορα θέματα σου στο forum ότι καπνίζεις πολύ, ίσως είναι αυτο, όταν καπνίζεις, ιδικά αν καπνίζεις πολύ, δεν έχεις καλή κυκλοφορία του αίματος και μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο.

Ότι κι αν είναι παντός, δεν υπάρχει λόγος άγχους, για ΌΛΑ υπάρχει λύση και εφόσον δεν είναι κάτι ορμονικό, τότε μάλλον είναι κάτι από τα παραπάνω. Αν και εφόσον λες ότι είχες θέμα και πριν 4 μήνες, μάλλον είναι το κάπνισμα, σε κάθε περίπτωση καλό θα ήταν να το κόψεις, αν δεν είναι από αυτό τώρα θα μπορούσε να σου προκαλέσει τέτοια προβλήματα και πολύ χειρότερα στο μέλλον, μπορείς να το ελλατοσεις σιγά σιγά ως που να το κόψεις τελειως, να πάρεις ηλεκτρονικό ή να πάρεις υποκατάστατα όπως, τσίχλες, αυτοκόλλητα κτλ.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129618 από Dieftharmenos στις 20 Αυγούστου 2014, 6:47μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
@oldman Ευχαριστω για τις συμβουλες.Μακαρι να το παθενα πρωτη φορα στα 53 γιατι στα 18 ειναι καπως.Αντιλαμβανομαι ομως πως και τοτε θα ειναι δυσκολα αλλα φαντασου τωρα.

@Jim123 Καλα ρε φιλε αν δεν μπορω να καπνιζω στα 18 ουτε να πινω καλυτερα να μου τα κοψουν και να με αφησουν να πηδηξω απο το μπαλκονι.Ο καπνος μου κραταει 4 μερες και οπως ειπα οι εξετασεις αιματος βγηκαν φυσιολογικες οποτε δεν παιζει να ειναι σωματικος παραγωντας.

---------------------------------------------------------------------

Δεν ξερω...νιωθω απιστευτα χαλια.Εχθες καθομασταν μεσα και βλεπαμε τι μπορει να φταιει και μου τα εψαλε για το αλκοολ και το καπνισμα.Ελεος...18 χρονων ειμαι...αν δεν μπορω να κανω ενα τσιγαρακι και να πινω ενα ουισκακι στα 18 ποτε θα μπορω?

Οσο σκεφτομαι οτι την ειχα διπλα μου γυμνη και δεν μπορουσα να κανω τιποτα τρελενομαι.Αυτη η καημενη στεναχωρηθηκε και προσπαθησε να μου αναβασει την διαθεση αλλα καταλαβαινα και οτι αυτη δεν ειναι καλα και γινομουν χειροτερα.Με παρακαλεσε να μην το αφησω να μας επηρεασει αλλα δεν ξερω...καθε φορα που θα βρισκομαστε θα σκεφτομαι αυτο.Μου υποσχεθηκε οτι θα το ξεπερασουμε μαζι και ελπιζω να το εννοει.

Σκεφτομαι παρολα αυτα να παω σε εναν ουρολογο.Αυτον που μου εκανε την περιτομη και με ξερει για να κανουμε μια ησυχη συζητηση.Νομιζω θα με βοηθησει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129619 από pi8hkos97 στις 20 Αυγούστου 2014, 9:22μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Αν καταφέρεις να αυνανιστείς χωρίς να σου πέσει καθόλου, ενώ με την κοπέλα σου πεύτει είναι ψυχολογικός παράγοντας σίγουρα. Κάνε λίγο αποχή αν είναι και πήγαινε και στον ουρολόγο να μιλήσετε γιατί μπορεί να σε βοηθήσει (ψυχολογικά πάντα).
Τώρα γνώμες τύπου "είμαι 18 άρα πρέπει να πίνω και να καπνίζω επειδή είμαι νέος και πότε θα τα κάνω κ.λ.π. κ.λ.π." είναι μαλακίες. Μπορεί τώρα να τη βρίσκεις με το να καπνίζεις αλλά αργότερα στα 40 π.χ. θα το μετανιώσεις πικρά. Εκτός του ότι καταστρέφεις την υγεία σου. Και μπορεί τώρα η δυσλειτουργία που γράφεις να είναι ψυχολογικός παράγοντας, αργότερα όμως θα το ξαναπάθεις από το κάπνισμα και το αλκοολ και τότε δεν θα σου αρέσει καθόλου. Δεν λέω, κάνα ποτάκι ΜΙΑ ΣΤΟ ΤΟΣΟ οκ, αλλά το κάπνισμα προσπάθησε να το ελατώσεις και πιστεύω ότι σε μερικές μέρες θα νιώθεις άλλος άνθρωπος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129623 από Dieftharmenos στις 20 Αυγούστου 2014, 9:31μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
@pithikos97

Ναι θα παω στον ουρολογο.

Παρολα αυτα ποιος ειπε "πρεπει"?Εγω σιγουρα οχι...
Απλα ειμαι ο ανθρωπος που θα κανει οτι θελει.Φυσικα και ξερω ποσο κακο ειναι το καπνισμα και το ποτο(ενταξει δεν πινω και τοσο).Παρολα αυτα οι ανθρωποι πεθενουν μεχρι και απο τον αερα που αναπνεουν στις μερες μας.Δεν θα κατσω να ζω την ζωη μου με τα "κοφτο".Ειμαι νεος ακομα...οταν φοβηθω την ζωη θα στρωσω...προς το παρον ζω οπως θελω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129624 από pi8hkos97 στις 20 Αυγούστου 2014, 9:36μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Ναι αλλά το θέμα όμως είναι πριν στρώσεις να μην έχεις πάθει καμιά ζημιά που δεν διορθώνεται...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login