Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Μύκονος: Σόδομα με ανεμόμυλους.
Πέμπτη, 25 Απριλίου

παρθενα και εμβολιο

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #132086 από Allito1 στις 22 Ιανουαρίου 2015, 12:23πμ

Allito1

μέλος από: 12/1/2015
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Θελω να ρωτησω αν ισχύει οτι μια κοπελα πρέπει να ειναι παρθενα για να κάνει τα εμβολια κατα του τραχήλου της μητρας και επεισης αν οταν παει να ρα κανει, φανει με καποιο τροπο οτι δεν ειναι παρθενα.. Εχω ακουσει και εχω διαβασει πολλα στο Internet αλλα δεν εχω καταληξει πουθενά, θελω να προχωρήσω με την σχεση μου αλλα εχω τρελαθει με αυτα τα εμβολια γιατι ισως τα κανω και δεν θελω να μαθει η μανα μου οτι δεν ειμαι παρθενα γιατι ειμαι κατω των 18. Βοήθεια :(
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132087 από zoupi2007 στις 22 Ιανουαρίου 2015, 12:27πμ

zoupi2007

Εικονίδιο
μέλος από: 6/7/2011
μηνύματα: 232 αποδεκτές 0
Το εμβολιο η λογικη μου , μου λεει οτι λογικα το κανουν στο χερι. Απο τη στιγμη που θα σε εξετασει μπορει να διαπιστωσει εαν εισαι παρθενα η οχι αλλα : 1ον, δεν εχει κανενα λογο να το πει διοτι η δουλεια του ειναι μονο να σε εξετασει και να κανει το εμβολιο και 2ον , ο παρθενικος υμενας απο κοπελα σε κοπελα σπαει με διαφορετικο τροπο. Για παραδειγμα υπαρχουν κοπελες που ο παρθενικος υμενας εσπασε κανοντας γυμναστικη. η καποια αποτομη κινηση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132088 από Allito1 στις 22 Ιανουαρίου 2015, 12:30πμ

Allito1

μέλος από: 12/1/2015
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Ξερω πως σπαει, το θεμα που με καίει είναι τα εμβολια :(
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132089 από shooter_girl στις 22 Ιανουαρίου 2015, 1:28πμ

shooter_girl

Εικονίδιο
μέλος από: 13/1/2015
μηνύματα: 78 αποδεκτές 0
Για να κάνεις το εμβόλιο πρέπει να είσαι παρθένα. Καταρχάς όταν πας στον γιατρό για να στο κάνει, θα σε ρωτήσει ο ίδιος αν έχεις σεξουαλικές επαφές, γιατί αν έχεις δεν μπορείς να το κάνεις. Δεν σε εξετάζει με κάποιο τρόπο, γιατί το εμβόλιο προεξοφλεί το γεγονός ότι είσαι παρθένα για να το κάνεις. Επίσης, να τονίσω ότι το εμβόλιο χωρίζεται σε 3 δόσεις, αν θυμάμαι καλά, οι οποίες απέχουν μεταξύ τους 6 μήνες. Επομένως και παρθένα να είσαι τώρα, θα χρειαστεί να είσαι παρθένα και σε 6 μήνες...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132090 από Dieftharmenos στις 22 Ιανουαρίου 2015, 2:34πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Αν μια κοπελα εχει χασει την παρθενια της απο αλλου(πχ μπαλετο)???Ααα καλα...αστα βραστα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132098 από BabisSougias στις 22 Ιανουαρίου 2015, 4:20μμ

BabisSougias

Εικονίδιο
μέλος από: 14/9/2014
μηνύματα: 104 αποδεκτές 0
το εμβολιο γινεται ΜΟΝΟ στο χερι και πουθενα αλλου μην ανησυχεις
προφίλάλλα...˵quote˶
9
Μήνυμα #132100 από ScandalousAngel στις 22 Ιανουαρίου 2015, 6:05μμ

ScandalousAngel

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2012
μηνύματα: 268 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Εμένα η γιατρός μου δεν με είχε ρωτήσει αν είναι παρθένα, ούτε είχε εξετάσει την περιοχή κάτω. Το εμβόλιο γίνεται στο μπράτσο.

Ακου να δεις τι γίνεται τώρα. Δεν έχει σημασία αν είσαι παρθενα ή όχι γιατί όπως είπαν και τα παιδιά από πάνω κάποιες έχουν χάσει την παρθενιά τους και από απότομες κινήσεις, αθλητισμό, μπαλέτο κτλ. Το εμβόλιο γίνεται για προληπτικούς λόγους ώστε να μην κολλήσεις διάφορες αρρωστιες που μεταδίδονται με το σεξ και για να μειωθούν οι πιθανότητες καρκίνου. Αν ΔΕΝ έχεις κάνει σεξ και ας έχει σπάσει ο παρθενικος υμένας είσαι σίγουρη ότι δεν έχεις εκτεθεί καθόλου έτσι ώστε να κολλήσεις κάτι ΆΡΑ ξέρεις ότι το εμβόλιο θα είναι αποτελεσματικο. Αν όμως ΕΧΕΙΣ κάνει σεξ και οργανισμός σου έχει εκτεθεί σε κατι σε περίπτωση που εχεις κολλήσει κάτι το εμβόλιο δεν θα μπορεί να καταπολέμησει τον ιό (αφού γίνεται για προληπτικούς λόγους δηλαδή πριν κολλήσεις έναν ιό)

Είμαι σίγουρη ότι οι επαφές σου αφού είσαι ανήλικη ήταν με άτομο της ηλικίας σου που λίγο χλωμό το κόβω να είχε άλλες επαφές οπότε μην φοβάσαι. Να το κάνεις τώρα που είσαι μικρή πριν αρχίζεις να αλλάζεις συχνά συντρόφους. Είναι ένα σημαντικό εμβόλιο που θα σου σώσει τη ζωή και δεν έχει καμία παρενέργεια. Ελπίζω να σε βοήθησα! :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132140 από vampire19 στις 23 Ιανουαρίου 2015, 8:49μμ

vampire19

μέλος από: 23/1/2015
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Η scandalousangel τα λεει πολυ σωστα και συμφωνω μαζι της σε ολα εκτος απο ενα σημειο! Το εμβολιο αυτο μπορει και να εχει παρενεργειες και ειναι ακομα αμφιβολο κατα ποσο θα πρεπει να εμβολιαζομαστε με αυτο. Ετσι με πληροφορησε η καθηγητρια της μικροβιολογιας.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login