Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Ο Di Caprio όμορφος.
Κυριακή, 28 Απριλίου

Αγορια, τι κανω λαθος;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #133428 από Anna_Z. στις 02 Μαΐου 2015, 11:18μμ

Anna_Z.

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/5/2015
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Λοιπον, ειναι το δευτερο θεμα που γραφω κ χρειαζομαι βοηθεια απο ολους αλλα κυριως απο τα αγορια.Ειμαι 15 κ δν εχω κανει ποτε μ σχεση ουτε εχω φασωθει(μιλαμε ουτε καν γλωσσοφιλο).Δν ειμαι καμια θεα ουτε ομως και το ασχημοπαπο.Η συμπεριφορα μ ειναι αναλογη με τα ατομα που μιλαει(π.χ. αν ο αλλος δν μ μιλαει θα κανω το ιδιο ή οταν μ κανουν προκλητικα αστεια εγω απλα τα συνεχιζω).Ισως φταιει πως φοραω γυαλια αλλα κ παλι δν νομιζω πως ειναι καποιος συμαντικος λογος.Βοηθηστε pls.Τι κανω λαθος;Τι πιστευεται πως φταιει;Δν θελω να γινω μια αλλη απο αυτη που ειμαι(εννοω ν παρηστανω καποια που δεν ειμαι) αλλα θελω να κανω κατι ωστε να αλλαξει αυτη η κατασταση στην οποια βρισκομαι
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #133432 από PatheticKid στις 03 Μαΐου 2015, 3:03μμ

PatheticKid

μέλος από: 11/2/2015
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
Εσυ τι πιστευεις για τον εαυτο σου? Τι λες να φταιει?Θα σου κανω μερικες ερωτησεις και εγω για να καταλαβω μερικα πραγματα!

1)Ποσο ασχολεισαι με το facebook?
2)Ποσο κοινωνικη εισαι? Τι λες να πιστευουν οι αλλοι για σενα?
3)Εχεις σκεφτει ποτε να βαλεις φακους?

Και δεν χρειαζεται να αλλαξεις για να αρεσεις στους αλλους..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #133457 από Anna_Z. στις 03 Μαΐου 2015, 11:11μμ

Anna_Z.

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/5/2015
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Έγραψε:(PatheticKid@03 Μαΐου 2015)
Εσυ τι πιστευεις για τον εαυτο σου? Τι λες να φταιει?Θα σου κανω μερικες ερωτησεις και εγω για να καταλαβω μερικα πραγματα!

1)Ποσο ασχολεισαι με το facebook?
2)Ποσο κοινωνικη εισαι? Τι λες να πιστευουν οι αλλοι για σενα?
3)Εχεις σκεφτει ποτε να βαλεις φακους?

Και δεν χρειαζεται να αλλαξεις για να αρεσεις στους αλλους..



Μα ετσι κ αλλιως δεν θελω να αλλαξω τον χαρακτηρα μου ωστε να γινω καποια αλλη.Απλα να διορθωσω οποιοδηποτε λαθος μου.
1.Δεν εχω fb(Αλλα πως μπορει αυτο να επηρεαζει την αποψη ενος αγοριου για μενα;)
2.Ειμαι στα κανονικα πλαισια κοινωνικη.Δηλαδη ουτε θα "κρυβομαι" απο καποιο αγορι και δεν θα θελω να τον γνωρισω αλλα ουτε θα παω να μιλησω και να πιασω κιλουβεντα απο μονη μου με καποιον.Παρολα αυτα αμα γνωρισω καποιον θα ειμαι πολυ ανετη μαζι του.(Εχω και μια φιλη βεβαια που ειναι πολυ πιο κοινωνικη απο εμενα και της την πεφτουν ολοι).
3.Ναι, εχω και το θελω παρα πολυ αλλα το θεμα μου ειναι πως ο γιατρος μου λεει να μην βαλω ακομα.Εσυ πιστευεις πως τα γυαλια μπορει να μου προκαλουν προβλημα;Ξερω πως το να βλεπεις ενα κοριτσι με γυαλια δεν σε ελκυει και τιλοσο πολυ αλλα και παλι δεν νομιζω να ειναι τοσο συμαντικο.

Ειδα απο το προφιλ σου πως εισαι αγορι.Αν δεν σε πηραζει, τι ηλικια εχεις?
Αν πιστευεις πως εκτος απο αυτα που με ρωτησες υπαρχει και κατι αλλο πες το μου οτι και να ειναι.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #133490 από Azatoth στις 05 Μαΐου 2015, 8:34μμ

Azatoth

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 11/11/2014
μηνύματα: 62 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καταρχάς τα γυαλιά δεν παίζουν ρόλο. Πολλές κοπέλες τις ομορφαίνουν κι όλας. Επίσης, το αν έχεις facebook ή όχι πάλι δεν παίζει κάποιο ρόλο (αν το παίξεις σωστά μπορεί να σου βγεί και σε καλό αυτό). Κατά την γνώμη μου υπάρχουν μερικά σημεία που μπορείς να προσέξεις προκειμένου να βρείς αγόρι.
Θα υποθέσω ότι δεν είσαι καμιά "του δρόμου" για να το πώ λαϊκά (και ο τρόπος που γράφεις το επιβεβαιώνει) οπότε θα παραλείψω συμβουλές του στύλ "ντύσου προκλητικά" κλπ.

Κατάρχας, πρόσεχε τον εαυτό σου. Δεν εννοώ να μη σε πατήσει κανένα αμάξι, αλλά εμείς τα αγόρια λατρεύουμε τα κορίτσια που περιποιούντε τον εαυτό τους απ'όλες τις απόψεις. Χτένισμα, ξύρισμα, ωραία ρούχα και λίγο άρωμα είναι τα λιγότερα που μπορείς να κάνεις.
Δεύτερον, να φέρεσε σα κορίτσι της ηλικίας σου...ούτε σα μικρότερη, ούτε σαν μεγαλύτερη. Μη προσπαθείς να είσαι κάποια που δεν είσαι.
Επίσης, να είσαι προσγειομένη. Πολλές φορές έχω δεί αγόρια που ενώ δεν είναι τόσο όμορφοι περιμένουν την θεογκόμενα. Όσο και ας μην θέλουν να το παραδεχτούν, το ίδιο ισχυεί και για τα κορίτσια. Βρές κάποιον στα μέτρα σου λοιπόν.
Μεγάλο ρόλο παίζει και το τι λές. Κλασσικό παράδειγμα απο το σχολείο μου. Έχουμε μια τύπισα, που ενώ είναι ομορφούλα και έχει και σώμα, άμα ανοίξει το στόμα αμολά μόνο κοτσάνες. Να σκέφτεσε πρίν πείς κάτι.
Και τέλος, κάνε παιχνίδι!
Ντάξει το καταλαβαίνω ότι δεν θές να πάς σε κάποιον άκυρο και να του πιάσεις κουβέντα, αλλά αν κάποιος που σ'αρέσει σου μιλήσει, κυνήγα τό.
Βρίσκε αφορμές για να του μιλάς, ρώτα τον για μαθήματα, πως πέρασε την μέρα του, τι θα κάνει το Σαββατοκύριακο, κλπ. Βρές κοινά σημεία και ενδιαφέροντα και τελικά, ζήτα του να βγείτε για κανένα καφέ.
Αν δεχτεί, είσαι σε καλό δρόμο (πιστεψέ με, τα αγόρια είμαστε κάφροι, αν δεν μας αρέσει κάποια, θα σκεφτούμε ότι σκατά δικαιολογία να είναι για να μην πάμε -αυτό δεν σημαίνει οτι αν αρνηθεί 1 φορά δεν του αρέσεις, μπορεί όντως να μη μπορεί το παιδί, αλλά αν το κάνει επαναληλημένα, τότε άστο-).

Αυτά έχω να σου πώ. Μπορεί να είναι πολύ γενικά, αλλα το τι να κάνεις για να αρέσεις σε κάποιον είναι πολύ υποκειμενικό και δεν μπορώ να σου πώ ακριβώς τι να κάνεις αν δεν ξέρω τα γούστα του άλλου.
Ελπίζω να σε βοήθησα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #133500 από badsymbol στις 06 Μαΐου 2015, 12:44μμ

badsymbol

Εικονίδιο
μέλος από: 6/5/2015
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Απλα προσπαθησε να προσεγγισεις τα αγορια που σ αρεσουν με γλυκο τροπο..
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login