Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Εκτός του σκύλου, το βιβλίο είναι ο καλύτερος φίλος του ανθρώπου. Εντός του σκύλου είναι πολύ σκοτεινά για να διαβάσει κανείς.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Αντισύλληψη και σεξ (πιθανότητες εγκυμοσύ

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #137200 από Stel94 στις 18 Ιουνίου 2016, 5:13πμ

Stel94

μέλος από: 23/8/2011
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Παιδιά, καλησπέρα.
Θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις πέρι ασφαλούς έρωτα σχετικά με την πιθανότητα εγκυμοσύνης.
Καταρχήν, είμαι 22 ετών και στο θέμα των προφυλάξεων ήμουν πάντα πολύ προσεκτικός καθώς πέρα από τα ΣΜΝ για τα οποία είμαι ενήμερος, φοβάμαι πάρα πολύ τις πιθανότητες εγγυμοσύνης.
Η βασική μου ερώτηση είναι, υπάρχει περίπτωση κατά την σεξουαλική επαφή με προφυλακτικό και εφόσον τελειώσω έξω, να γίνει κάποια στραβή και να μήνει η κοπέλα έγγυος;

Επίσης, τις προάλες ήρθα σε επαφή με την κοπέλα μου, στην τελευταία γόνιμη ημέρα της, τελείωσα έξω φορώντας προφυλακτικό, αλλά εκ των υστέρων διαπίστωσα πως το προφυλακτικό από άγνωστη μέχρι στιγμής αιτία, είχε τρυπήσει (όχι σπάσιμο, μια μικρή τρυπούλα η οποία διαπιστώθηκε εφόσον το γέμισα με νερό).. τελικά πήραμε το χάπι της επόμενης ημέρας μιας και η μόνη πιθανότητα που ξέρουμε ήταν αν είχα προσπερματικά υγρά και βγήκαν έξω κατά την επαφή..
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #137261 από Erosa13 στις 25 Ιουνίου 2016, 6:23πμ

Erosa13

μέλος από: 25/6/2016
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Είσαι πολύ σωστός που παίρνεις πάντα προφυλάξεις. Εφόσον φοράς προφυλακτικό μπορείς και να τελειώνεις και μέσα αν θες με προσοχή. Αυτός είναι και ο λόγος που το φοράμε.
Τώρα στην περίπτωση σου που λες γιαυτήν την τρυπούλα την συγκεκριμένη φορά. Εφόσον τελείωσες έξω και μαζί με προφυλακτικό και αφού πήρε και το χάπι της επόμενης μέρας το θεωρώ 99.99999% αδύνατο να υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης. Θέλω να πω τελείωσες έξω φόραγες και προφυλακτικό και πήρε και το χάπι της επόμενης. Σενάριο επιστημονικής φαντασίας μοιάζει η εγκυμοσύνη. Μην τρελαίνεσαι για την μικρή τρυπούλα. Αν έσπαγε ολόκληρο να ανησυχούσες. Αυτό που πρέπει να κάνεις τώρα είναι να αποβάλεις όλο το άγχος σου γιατί μόνο κακό θα κάνεις και σε εσένα και στην κοπέλα σου με την έννοια ότι μπορεί να έχει καθυστέρηση λόγο άγχους. Ελπίζω να βοήθησα. :)            
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137940 από Stel94 στις 21 Σεπτεμβρίου 2016, 1:20πμ

Stel94

μέλος από: 23/8/2011
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, τελικά όλα καλά, δεν έγινε τίποτα.
Το ερώτημα τώρα είναι, σε Σεξουαλική επαφή με προφυλάξεις και να τελειώνω έξω, υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης; Σε περίπτωση που ξανά συμβεί κάποιο μικρο ατύχημα όπως ανέφερα πιο πάνω..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137941 από Bluejack στις 21 Σεπτεμβρίου 2016, 2:22πμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Το χάπι της επόμενης μέρας δεν είναι τόσο ασφαλές να το παίρνει η κάθε κοπέλα τακτικά. Δεν είναι καν μέθοδος αντισύλληψη, υπάρχει μόνο για τα ατυχήματα.
Μην ανησυχείς, απο αυτά που λες δεν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης. Σε σεξουαλική επαφή, με προφύλαξη και τελείωμα έξω δεν υπάρχει "καμία" περίπτωση εγκυμοσύνης.
Μπράβο που είσαι πολύ προσεκτικός, αλλά ίσως πρέπει να χαλαρώσεις λίγο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137953 από Q&A~Ε&Α στις 24 Σεπτεμβρίου 2016, 2:48μμ

Q&A~Ε&Α

μέλος από: 3/9/2016
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
να ρωτησω και εγω κατι ρε παιδια? φορωντας προφυλακτικο (με πληρη στηση προφανως) γινεται το σπερμα να κυλησει προς τα εξω?
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login