Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Εκείνο που η κάμπια θεωρεί τέλος του κόσμου, ο Δημιουργός το ονομάζει πεταλούδα.
Παρασκευή, 26 Απριλίου

Γυναικείος αυνανισμός

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #137787 από Katerina11 στις 31 Αυγούστου 2016, 8:45μμ

Katerina11

μέλος από: 31/8/2016
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Γεια σας. Ειμαι 15 χρονων. Το ξέρω είμαι μικρή αλλά οτι κάνω το κάνω χωρίς κίνδυνο γιατί είμαι παρθένα.... Τον αυνανισμό τον έχω ξεκινήσει απο τα 13-14. Φτανω παντα σε οργασμό ποτε δυνατό και ποτέ όχι.Διαβάζω και προσπαθώ να είμαι πληροφοριμεμη για αυτά τα θέματα. Έχω διάβαση για γυναικεία εκσπερμάτιση αλλά απο οτι λένε είναι δύσκολο να γίνει αλλά αν τύχει θα είναι ωραία. Νομίζω μου έχει συμβεί μια φορά αλλά δεν είμαι και σίγουρη. Τελειωνω με κλειτοριδικο οργασμό και θα ήθελα να μάθω πως μπορώ και κολπικά γιατί λένε πως είναι εξίσου καλό. Είμαι στην ηλικία της εφηβείας και έχω ορμές και είναι λογικό πιστεύω. Βέβαια αναρωτιέμαι αν θεωρείται ανήθικο. Ελπίζω να μην θεωρείται "πουτανια" (συγνώμη για την έκφραση). Οσον αναφορά το σημείο G λένε οτι είναι μια πιο σαγρε επιφάνεια στον κόλπο που αν την ερεθισεις μπορεί να έρθεις σε οργασμό. Νομιζω έχω νιώσει μια τέτοια επιφάνεια αλλά πάλη δεν είμαι σίγουρη. Επίσης δεν ξέρω αν πρεπει να συζητησω το θέμα του αυνανισμού με την μαμά μου. Προέρχομαι απο μια σχετικα αυστηρή οικογένεια που δεν πολύ συζητάει τέτοια θέματα και νιώθω άβολα. Απο την αλλη δεν θέλω να το μοιραστω με φίλες γιατί θα είναι λίγο περίεργο... Δεν θέλω να νομίζουν οτι είμαι και καμία που ψάχνει για σεξ απο τόσο νωρίς... Απλα η φαση είναι πως έχω βρει πως να εκτονωνω τις ορμές που έχουμε σε αυτήν την ηλικία.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #137790 από Azatoth στις 31 Αυγούστου 2016, 9:54μμ

Azatoth

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 11/11/2014
μηνύματα: 62 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γειά σου Κατερίνα και καλωσήρθες στην παρέα μας.

Παρ'όλο που δεν έχω και πολλές γνώσεις σχετικά με τον κόλπο και τον γυναικείο αυνανισμό, αποφάσισα να σου απαντήσω κυρίως για να καλύψω το δεύτερο σκέλος της ερώτησης σου.
Το οτι ο γυναικείος αυνανισμός εξακολουθεί να είναι θέμα ταμπού, στην Ελλάδα τουλάχιστον -αλλες χώρες έχουν κάνει πρόοδο σε αυτό το θέμα, δε σημαίνει οτι είναι κάτι το ανήθικο ή "πουτανιά" όπως το θέτεις κι εσύ.
Είναι άκρως φυσικό να εκτονώνουν τις ορμές τους και τα κορίτσια, ειδικά στην εφηβεία όπου οι ορμόνες βαράνε κόκκινο και για τα 2 φύλα.
Δεν ξέρω τι σχέση έχεις με την μητέρα σου, αλλα άν είστε κοντά, θα μπορούσε να σου λύσει κάποιες απορίες. Ακριβώς όπως κάνουν και πολλά αγόρια με τους πατεράδες τους (εγώ δεν είχα την τύχη καθώς οι γονείς μου είναι χωρισμένοι)Δεν είναι ντροπή.
Μη ξεχνάς οτι η μητέρα σου είναι το άτομο που σου έμαθε να χρησιμοποιείς την τουαλέτα και να τρώς με κουτάλι και πιρούνι.
Εν συντομία, το να αυνανίζεσαι δεν είναι κακό. Αντίθετα, είναι φυσιολογικό και μάλιστα κάτι που σε καθιστά υγιή. Τώρα για το αν θά το συζητήσεις με την μητέρα σου ή με τις φίλες σου, αυτό το αποφασίζεις εσύ, ανάλογα με το πόσο καλά νιώθεις μαζί τους.
Μη ξεχνάς όμως οτι στο internet μπορείς να βρείς απάντηση σε όποια ερώτηση και αν έχεις, οπότε μη βαριέσαι να ψάξεις 5-6 πράγματα στον αγαπημένο Γούγλη.
Αυτά απο εμένα, ελπίζω να σε βοήθησα. Αν χρειάζεσαι κάτι άλλο, μη ντραπέις να ρωτήσεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login