Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Διγαμία είναι να έχεις έναν/μία παραπανίσιο/-α σύζυγο. Μονογαμία είναι το ίδιο.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Φόβος για aids

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #137886 από alfa στις 11 Σεπτεμβρίου 2016, 7:02μμ

alfa

μέλος από: 11/9/2016
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Παιδιά έχω νοσοφοβια και πάω να τρελαθω. Στις 16/8 πήγα με κάποιον με τον οποίο γνωριζομαστε χρόνια, αλλά δεν ήμασταν ούτε είμαστε μαζί. Στοματικό ακριβώς δεν του έκανα, αλλά εγλειψα τον "κορμό" του πέους χωρίς να το πάρω όλο στο στόμα μου. Αυτό έγινε χωρίς προφυλακτικό. Μετά μπήκε μέσα μου με προφυλακτικό, το οποίο έβαλε μόνος του, δεν είδα δηλαδή αν το έβαλε σωστά.Εδώ και 2-3 μέρες έχω πονόλαιμο, βήχα και μπούκωμα και διάβασα ότι είναι τα πρώτα συμπτώματα του aids. Πάω να τρελαθω....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137896 από maxdude στις 12 Σεπτεμβρίου 2016, 5:56μμ

maxdude

Εικονίδιο
μέλος από: 20/7/2015
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Καταρχάς ψυχραιμία. Αν μεταδιδόταν έτσι εύκολα ο hiv θα είχε κολλήσει όλη η Ελλάδα. Από τη στιγμή που χρηισμοποίησες προφυλακτικό δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι - ειδικά στο κολπικό σεξ. Με το στοματικό - εκτός από ακραίες περιπτώσεις με νωπές αιμορραγούσες πληγές - δεν υπάρχει θέμα. Όλα είναι μια ψυχαναγκαστική εμμονή στο μυαλό σου λόγω - όπως το περιγράφεις - νοσοφοβίας. Και το γεγονός ότι αμφισβητείς το αν έβαλε σωστά το προφυλακτικό οφείλεται πάλι σε αυτή την εμμονή.
Η αλήθεια είναι ότι αυτό που περνάς με τη φοβία για AIDS συμβαίνει σε ΠΑΡΑ πολύ κόσμο -άσχετα ότι δεν το λέει -, ιδίως στις πρώτες σχέσεις/επαφές. Βέβαια, όσες διαβεβαιώσεις και να πάρεις ότι δεν έχεις τίποτα η ιδέα δεν θα φύγει, μέχρι να το δεις σε χαρτί εξετάσεων (Μου το έχει πει και ειδικός γιατρός αυτό). Η συμβουλή μου - για το ψυχολογικό σου ζήτημα - είναι να πας μια στιγμή σε ένα ιδιωτικό εργαστήριο, να κάνεις την εξέταση και να τελειώσει η ιστορία. Να ξέρεις η πρώτη φορά είναι δύσκολη. Δες το και σαν μια δοκιμασία θάρρους! Όσο για τα συμπτώματα αυτά είναι απο κρυολόγημα λόγω της αλλαγής του καιρού. Παρεμπιπτόντως -και χωρίς βέβαια να είμαι γιατρός αλλά έχοντας ψάξει στο ιντερνετ- αν είχες κάτι τέτοιο θα είχες και πυρετούς,εξανθήματα κτλ. Όσο κάνεις ασφαλές σεξ δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137899 από grigoristhess στις 12 Σεπτεμβρίου 2016, 6:26μμ

grigoristhess

Εικονίδιο
μέλος από: 14/12/2014
μηνύματα: 32 αποδεκτές 0
τα συμπτωματα του hiv φαινονται μετα απο 1-1.5 χρονο....οχι αμεσως....κ δεν ειναι αυτα...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137901 από aglina στις 13 Σεπτεμβρίου 2016, 11:05πμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
Τα πρωτα συμπτώματα βγαίνουν στις 2-4 βδομάδες. Κ είναι κ ο πονόλαιμος αφού πρήζονται πι αμυγδαλές. Τα δεύτερα συμπτώματα φαίνονται μετά από χρόνια. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως έχεις AIDS. Για να μην ανησυχείς μπορείς να πας στον γιατρό να αξιολογήσει την κατάσταση κ αργότερα να κανεις κ το τεστ.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login