Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Αν οι συνεντεύξεις στις προσλήψεις ήταν αποτελεσματικές, τότε δε θα υπήρχαν απολύσεις.
Πέμπτη, 16 Μαΐου

Με την 2η ξαδέρφη μου

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #138383 από nick700 στις 19 Δεκεμβρίου 2016, 12:49μμ

nick700

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 19/12/2016
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Λοιπόν το θέμα έχει ως εξής: Καταρχήν είμαι 18.Λοιπόν είμαι πρωτοετής φοιτητής και γνώρισα μέσω κοινής παρέας μια κοπέλα κουκλαρα ψηλή 1,78 μ., μελαχρινή, αδύνατη,όμορφη κτλ επίσης 18 πρωτοετής φοιτήτρια.Κάναμε έντονη παρέα και από ερωτήσεις ο ένας στον άλλο μάθαμε ότι είμαστε δεύτερα ξαδέρφια.... Η κοπέλα είπε δεν έχει σημασία.... Ως τώρα βγαιναμε με κοινές παρέες την Τέταρτη όμως θα βγούμε οι δύο μας πρώτη φορά σε ένα καφέ... Απο εκεί ίσως πάμε να δούμε ταινία σινεμά. Μετά δε ξέρω... Επιπλεον επειδη δυσκολευομαο με τα διαβασματα μου η κοπελα προσφερθηκε να με βοηθησει να διαβασω και θα πηγαινω απο το σπιτι της για ιδιαιτερα.Θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει ενδεχόμενο να γίνει κάτι καταλαβαίνετε τι εννοώ... Επίσης να πω εδώ ότι συζητά μαζί μου έντονα θέματα του σεξ ας πούμε μολις της ειπα οτι ειμαι παρθενος μου ειπε οτι αυτη εχει κανει τρεις φορες σεξ και οτι θα πρεπει να μαθω πιο πολλα για το σεξ απο μια κοπελα πιυ θα μπορει να μου δωσει μια σταθερη σχεση γενικά ειναι πολύ απελευθερωμένη στο θέμα του σεξ ίσως λίγο απότομη με τους άγνωστους νευριαζει εύκολα με τους ξένους αλλά με εμένα είναι πολύ γλυκιά και προκλητική(καταλαβσινετε τι εννοώ) κάποιες φορές...Η κοπέλα αν και δεύτερη ξαδέρφη μου χώρισε το πρώην αγόρι της μόλις με γνώρισε πριν ακόμα μάθουμε ότι είμαστε δεύτερα ξαδέρφια..Τι κάνω;Τι ισχύει με δεύτερα ξαδέρφια;Η κοπέλα(η 2η ξαδέρφη μου) θέλει σχεση και σεξ...
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #138396 από chronus στις 21 Δεκεμβρίου 2016, 4:37πμ

chronus

Εικονίδιο
μέλος από: 22/9/2016
μηνύματα: 48 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Δύσκολη κατάσταση αυτή, φίλε μου! Νομικά, δεν θεωρείται αιμομειξία η σχέση μεταξύ δεύτερων ξαδέρφων. Επιτρέπονται ακόμα και οι γάμοι (οι πολιτικοί - για τους θρησκευτικούς δεν ξέρω σίγουρα). Το πρόβλημα, όμως, δεν είναι νομικό, αλλά οικογενειακό! Πρέπει πρώτα να σκεφτείτε τι είδους οικογένεια είστε! Οι δικοί σας θα το δέχονταν χαλαρά, αν μάθαιναν για 'σάς ή θα εμφανίζονταν οικογενειακά προβλήματα; Αν πράγματι είστε και οι δύο τόσο απελευθερωμένοι και θέλετε να κάνετε κάτι (άλλωστε δεν έχετε μεγαλώσει μαζί, για να αισθάνεστε συγγενείς - τώρα γνωριστήκατε), κάντε το, αλλά πρώτα συζητήστε ανοιχτά μεταξύ σας για όλα αυτά! Αν νομίζετε ότι μπορεί να υπάρξουν προβλήματα στην οικογένεια, ίσως θα ήταν προτιμότερο να μην πείτε ποτέ τίποτα σε κανέναν!

Πάντως πριν πάρετε οποιαδήποτε απόφαση, πρέπει να σκεφτείτε και λίγο το μέλλον! Αν νομίζετε ότι πρέπει να το κρύψετε, πόσο εύκολα και για πόσο καιρό μπορεί να μείνει κάτι τέτοιο κρυφό; Πώς θα είστε μεταξύ σας, αν μεθαύριο συναντηθείτε σε μια οικογενειακή γιορτή; Θα μπορέσετε τόσο εύκολα να παίξετε θέατρο μπροστά στους άλλους και να κάνετε ότι δεν γνωρίζεστε; Και αν κάποια στιγμή χωρήσετε, πώς θα είστε και πάλι, αν βρεθείτε σε γιορτές; Κι αν ερωτευτείτε, τι γίνεται (πρόσεξε - είναι η πρώτη σου κοπέλα που θα κάνεις σεξ - δεν είναι δύσκολο να ερωτευτείς - ήδη έχεις αρχίσει λίγο να δαγκώνεις τη λαμαρίνα, νομίζω);

Δεν τα λέω όλα αυτά, για να σε αποθαρρύνω, φυσικά, αλλά για να σου πω ότι η ζωή είναι λίγο διαφορετική από τις ταινίες! Αν θέλετε να προχωρήσετε, μαζί σας! Αλλά σκεφτείτε και συζητήστε τα όλα πρώτα!

Αν έχεις κάποιο πολύ καλό φίλο, έμπειστο (κατά προτίμηση μεγαλύτερο), που ξέρει, γενικά, την οικογένειά σας, συζήτησέ το μαζί του! Ίσως μπορεί να σε βοηθήσει!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138398 από nick700 στις 21 Δεκεμβρίου 2016, 1:54μμ

nick700

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 19/12/2016
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Αγαπιόμαστε οι φίλοι μας το ξέρουν και μας λένε να κάνουμε σχέση αν αγαπιόμαστε δεν υπάρχει θέμα....Θρησκευτικά επιτρέπεται και ο γάμος σε εκκλησία(αν και είμαστε μόνο 18 αρα νωρίς για να συζητάμε αυτά)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138403 από chronus στις 24 Δεκεμβρίου 2016, 3:01πμ

chronus

Εικονίδιο
μέλος από: 22/9/2016
μηνύματα: 48 αποδεκτές 0
Φίλε μου, δεν μίλησα για γάμο! Μια αναφορά έκανα μόνο στο τι ισχύει νομικά! Αντιθέτως, είπα ότι το πρόβλημα δεν είναι νομικό, αλλά οικογενειακό! Αν θέλετε να κάνετε σχέση, προχωρήστε το! Σκεφτείτε, όμως, πρώτα και συζητήστε την πιθανότητα να υπάρξουν οικογενειακές εντάσεις και προβλήματα, αν μαθευτεί στην οικογένεια, καθώς και τι θα κάνετε, για να τα αντιμετωπίσετε όλα αυτά! Μια απλή, αλλά ώριμη συζήτηση πρέπει να κάνετε, δηλαδή, πριν προχωρήσετε! Είναι καλό που έχετε τους φίλους σας να σας υποστηρίζουν, πάντως! Οι φίλοι χρειάζονται σε κάτι τέτοια!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login