Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η πιο ακατάλληλη στιγμή να γίνεις πατέρας είναι 19 χρόνια πριν από ένα παγκόσμιο πόλεμο.
Τρίτη, 19 Μαρτίου

Πρόβλημα αιδίου

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #138449 από Sonatina στις 03 Ιανουαρίου 2017, 5:26μμ

Sonatina

Εικονίδιο
μέλος από: 3/1/2017
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Γειά σας μέλη του FTOU. Ελπίζω να ειστε ολοι καλα. Σας γραφω αυτο γιατι εχω προβλημα με το αιδιο μου. Καταρχας θα ηθελα να μου απαντησετε λεπτομερως σε αυτα που γραφω γιατι ανησυχω παρα πολυ!!! 1ον) Ειμουν με το αγορι μου (ειμαι παρθενα) και φασωνομασταν στο κρεβατι μου ειμασταν και οι δυο με τα ρουχα μεχρι που εκεινος μου βγαζει τη μπλουζα κανω κ εγω το ιδιο σε εκεινον ακολουθει σουτιεν κλπ κλπ μεχρι που μου κατεβαζει το εσωρουχο επειδη ειμουν απροετοιμαστη δεν ειχα περιποιηθει την περιοχη και ειχε τριχες. Εκεινος απορησε γιατι ειπε πως τα κοριτσιά εχουν τριχες στο εφηβαιο και μονο ενω εγω ειχα μεχρι και τα εξω τοιχωματα του κολπου. Μετα σταματησαμε αλλα ανησυχησα ειμαι φυσιολογικη?
2ον) Τριβω το αιδιο για μερικα δευερολεπτα εως 1-2 λεπτα να αυνανιστω αλλα δεν νιωθω τιποτα. Φταινε οι τριχες,ειμαι ανοργασμικια, θελει μεγαλυτερη διαρκεια? Τι? Σας παρακαλω απαντηστε μου σωστα και λογικα γιατι θα τρελαθω...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138451 από Sonatina στις 03 Ιανουαρίου 2017, 7:41μμ

Sonatina

Εικονίδιο
μέλος από: 3/1/2017
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Ας με βοηθησει καποιος ρε παιδια ανησυχω!!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
3
Μήνυμα #138475 από aggy στις 04 Ιανουαρίου 2017, 11:06μμ

aggy

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 4/1/2017
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

δεν ξερω παντως για τις τριχεςξερω να σου πω οτι εχω κιεγω μεχρι εκει πισω και πως εισαι φυσιολογικοτατη

Σημείωση moderator: Η διεύθυνση email που έδωσες στο προφίλ σου δε δέχεται emails από το ftou.gr. Άλλαξέ την με μια ενεργή το συντομότερο, αλλιώς θα γίνεις banned.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138478 από GiannakosBAcK στις 05 Ιανουαρίου 2017, 5:23πμ

GiannakosBAcK

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 22/7/2014
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
Ίσως ήταν ψυχολογικό το ότι δεν ένιωσες κάτι βάλε τίποτα να δεις η όταν περιποιηθείς πες του αγοριού σου να κατέβει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138481 από chronus στις 05 Ιανουαρίου 2017, 9:10μμ

chronus

Εικονίδιο
μέλος από: 22/9/2016
μηνύματα: 48 αποδεκτές 0
Πρώτον, θεωρώ απαράδεκτο που το αγόρι σου, σου μίλησε έτσι, όταν είδε τις τρίχες στο αιδοίο και σε έκανε να αιστανθείς άσχημα! Δείχνει ότι δεν έχει μάθει να σέβεται τη διαφορετικότητα και τα συναισθήματα των άλλων! Ή μάλλον, δεν του έχουν μάθει... Πώς θα αισθανόταν, αν "απορούσες" κι εσύ π.χ. για το μέγεθος του πέους του ή για έλλειψη πολλών τριχών στο δικό του εφηβαίο; Ρίχνω, όμως, όλο το φταίξιμο στους Έλληνες γονείς, που δεν μιλούν ποτέ στα παιδιά τους για το ανθρώπινο σώμα, για σεξ κλπ., καθώς και στην ελληνική πολιτεία, που δεκαετίες τώρα προσπαθεί να εντάξει το μάθημα της αγωγής υγείας στα σχολεία και δεν τα έχει καταφέρει ακόμα! Σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες υπάρχει από τη δεκαετία τού '70!

Τελοσπάντων! Για να σε καθησυχάσω, είναι απολύτως φυσιολογικό να υπάρχουν τρίχες πάνω στα μεγάλα χείλη τού αιδοίου! Μην ξεχνάς ότι κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός! Έτσι, άλλες γυναίκες έχουν περισσότερες και άλλες λιγότερες τρίχες στα γεννητικά τους όργανα, όπως ακριβώς συμβαίνει και με τους άνδρες! Ίσως να ταλαιπωρείσαι λίγο παραπάνω στην αποτρίχωση, όταν έχεις τρίχες σε άβολα σημεία! Αυτό μόνο!

Όσον αφορά το πρόβλημα να τελειώσεις στον αυνανισμό, σε διαβεβαιώνω ότι οι τρίχες δεν παίζουν κανένα ρόλο! Είναι καθαρά από άγχος! Χαλάρωσε, πάψε να σκέφτεσαι αυτά τα ανόητα πράγματα, προσπάθησε να "θυμηθείς" τον τρόπο που σου αρέσει να ερεθίζεις τον εαυτό σου (π.χ. κυκλικές κινήσεις στην κλειτορίδα) και όλα θα πάνε καλά! Αν νομίζεις ότι θα αισθανθείς καλύτερα, δοκίμασε να ξυριστείς ή να κάνεις αποτρίχωση πρώτα και μετά να αυνανιστείς. Με άλλα λόγια, περιποιήσου τον εαυτό σου, κάνε την αποτρίχωση που σου αρέσει, κάνε μπάνιο με ένα ευχάριστο αφροντούς, βάλε άρωμα, χτένισε τα μαλλιά σου, γενικά νιώσε όμορφη! Ετοιμάσου σαν να είναι να βγεις ερωτικό ραντεβού! Μόνο που θα το κάνεις για 'σένα! Όταν τα κάνεις αυτά, στάστου στον καθρέφτη γυμνή και θαύμασε το σώμα σου! Σίγουρα τότε θα γελάσεις, όταν θα σκεφτείς τις "απορίες" που είχε το αγόρι σου και την ευκαιρία που έχασε να εξερευνήσει το γυναικείο σώμα! Όταν θα νίωθεις όμορφη (για 'σένα και μόνο, όχι για κανέναν άλλο), αυνανίσου με την ησυχία σου και όλα θα πάνε καλά!

Υ/Γ: Μην αφήνεις να σε επηρεάζουν ποτέ τα σχόλια των άλλων, ακόμα και αν πρόκειται για σχόλια από το ίδιο το αγόρι σου! Και δεν είναι κακό να λες και ΟΧΙ, όταν πρέπει! Το γεγονός ότι δεν είχες προετοιμαστεί κατάλληλα, πριν βρεθείς στο κρεβάτι με το αγόρι σου, σημαίνει ότι δεν ήσουν έτοιμη για όλα αυτά! Το σώμα "μιλάει" από μόνο του πολλές φορές κι ας μην το καταλαβαίνουμε! Την επόμενη φορά, σε παρόμοια φάση, που δεν θα είσαι προετοιμασμένη όπως θέλεις ή που δεν θα αισθάνεσαι έτοιμη, πες με όμορφο τρόπο στο αγόρι σου ότι δεν θέλεις να βγάλεις το εσώρουχό σου! Δεν υπάρχει λόγος να ξαναμπείς σε όλη αυτή την ιστορία! Μπορείτε να περάσετε πολύ καλά και χωρίς να είστε τελείως γυμνοί! Αν το αγόρι σου δυσκολεύεται να το σεβαστεί αυτό (που δεν νομίζω, βέβαια), μάλλον πρέπει να το ξανασκεφτείς γι' αυτή τη σχέση... Επίσης, καλό θα ήταν να κάνετε μια συζήτηση οι δυο σας κάποια στιγμή. Να μιλήσετε για το σώμα σας, να ρωτήσετε ελεύθερα ο ένας τον άλλον ό,τι θέλετε και να πείτε λεπτομέρειες άφοβα! Θα εκπλαγείτε με το πόσα πολλά πράγματα δεν ξέρατε και θα μάθετε στοιχεία που ούτε καν φανταζόσαστε ότι υπάρχουν, ο ένας για τον άλλο!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login