Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Τέρενς Κουίκ με μαλλιά.
Πέμπτη, 18 Απριλίου

Help!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #140386 από Thanos123 στις 14 Δεκεμβρίου 2017, 3:25πμ

Thanos123

Εικονίδιο
μέλος από: 14/12/2017
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
Παιδια ενας φιλος μου με κιταει και μου λει πως αναβει οταν με βλεπει. Τι πρεπει να κανω; Σας παρακαλω βοϊθηστε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140387 από Thanos123 στις 14 Δεκεμβρίου 2017, 4:40πμ

Thanos123

Εικονίδιο
μέλος από: 14/12/2017
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
Κανενας;
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #140393 από Akis2000 στις 14 Δεκεμβρίου 2017, 7:58πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Ίσως θα έπρεπε να μας δώσεις λίγες παραπάνω πληροφορίες σχετικά προκειμένου να έχουμε μία καλύτερη εικόνα και έτσι να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε.
Μιλάμε για φίλο ή απλά γνωστό; Είναι λίγο διαφορετικές περιπτώσεις γιατί με τον φίλο σε αντίθεση με τον γνωστό λογικά θα περνούσατε ώρες μαζί οπότε είναι πιο πολύπλοκο συναισθηματικά για το πως θα το χειριστείς.
Στου το λέει συνεχώς και σε ενοχλητικό βαθμό ή στο εκμυστηρευτικέ μία φορά;
Πόσο καιρό είστε φίλοι, πόσο φίλοι είστε (κολλητοί ή απλά φίλοι);
Είχε δείξει πιο παλιά δείγματα τέτοια, ότι δηλαδή μπορεί να του αρέσουν τα αγόρια;
Του αρέσουν γενικώς τα αγόρια ή μόνο με εσένα το παθαίνει;
Εσύ άσχετα με αυτό, πως νιώθεις για αυτόν. Εννοώ, θα δεχόσουν να συνεχίσεις να κάνεις παρέα μαζί του εφόσον ξέρεις για αυτό και φυσικά εφόσον έδειχνε να σέβεται την επιθυμία σου ότι δεν ενδιαφέρεσαι;
Απαντώντας στα παραπάνω ή σε κάποια από αυτά τα ερωτήματα, θα μπορούσαμε όπως είπα και στην αρχή ίσως να σε βοηθήσουμε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140396 από Thanos123 στις 14 Δεκεμβρίου 2017, 9:05πμ

Thanos123

Εικονίδιο
μέλος από: 14/12/2017
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
Ειμαστε φιλοι 5 χρονια μου λεει συνεχος οτι τρελενετε μαζι μου. Δεν μου το λεει σε ενοχλητικο βαθμο. Επισης, δεν το ειχε ξανακανει αυτο παλια και δεν νομιζω να του αρεσουν τα αγορια, αλλα μονο με εμενα το παθαινει αυτο. Εγω δεν νιωθω κατι για αυτον απλα τον συμπαθω φιληκα και ναι θα
συνεχιζα να κανω παρεα με αυτον.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140398 από Thanos123 στις 14 Δεκεμβρίου 2017, 9:07πμ

Thanos123

Εικονίδιο
μέλος από: 14/12/2017
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
Ειμαστε φιλοι 5 χρονια μου λεει συνεχος οτι τρελενετε μαζι μου. Δεν μου το λεει σε ενοχλητικο βαθμο. Επισης, δεν το ειχε ξανακανει αυτο παλια και δεν νομιζω να του αρεσουν τα αγορια, αλλα μονο με εμενα το παθαινει αυτο. Εγω δεν νιωθω κατι για αυτον αλλα ναι θα συνεχιζα να κανω παρεα μαζι του
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140402 από Akis2000 στις 14 Δεκεμβρίου 2017, 11:20πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0
Καταρχάς να σου πω ένα μπράβο όσον αφορά το ότι λες πως θα συνέχιζες να κάνεις παρέα μαζί του παρά των νέων αυτών δεδομένων. Θα είναι πάρα πολύ σημαντικό για τον φίλο καθώς θα ήταν ότι χειρότερο για την ψυχολογία του να γνώριζε την απόρριψη (και δεν εννοώ την ερωτική) από έναν τόσο στενό του φίλο. Νομίζω ότι ο φίλος σου αυτό το κρατούσε μέσα του καιρό πριν στο εκμυστηρευτεί για πρώτη φορά και σίγουρα θα πέρασε αρκετό καιρό αγωνίας μέχρι να στο πει, όχι τόσο για το αν θα ανταποκριθείς, καθώς για αυτήν την πιθανότητα να ήταν προετοιμασμένος ως ενδεχόμενο, όσο για το πως θα αντιδρούσες στην περίπτωση που δεν ανταποκρινόσουν στα συναισθήματά του. Μήπως δηλαδή απομακρυνόσουν σιγά σιγά από κοντά του χάνοντας ακόμα και αυτό που ήδη είχατε. Τώρα όσον αφορά τον φίλο σου και την ερωτική επιθυμία την οποία αισθάνεται για σένα, αν και δεν ρώτησα ηλικίες, να υποθέσω ότι είστε σε εφηβική ηλικία. Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο τότε να ξέρεις ότι οι ορμόνες του φίλου σου έχουν βαρέσει κόκκινο και δεν είναι παράξενο να έχει ερωτική διάθεση ακόμα και για άτομα του δικού του φίλου ή η οικειότητα που έχετε μεταξύ σας να του γύρισε σε ερωτική διάθεση. Τώρα, δεν αποκλείεται να είναι μία απλή φάση που περνάει προσωρινά και του βγαίνει μόνο με σένα και που θα περάσει μόλις κάνει κάτι με κορίτσι ή να είναι και bisexual και απλά να μην το ξέρει. Νομίζω πάντως ότι είναι πολύ σημαντικό για τον ίδιο ακόμα και όταν δει ότι δεν πρόκειται να κάνει κάτι μαζί σου ότι έχει έναν φίλο να το συζητάει. Τώρα για το τι θα γίνει στο μέλλον νομίζω ότι δεν μπορεί να είσαι ούτε εσύ σίγουρος, ούτε ακόμα και ο ίδιος. Εννοώ σχετικά με την δική του ερωτική ζωή. Ο χρόνος θα δείξει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140404 από Thanos123 στις 14 Δεκεμβρίου 2017, 1:38μμ

Thanos123

Εικονίδιο
μέλος από: 14/12/2017
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
Ευχαριστω που με βοηθησες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login