Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Σύσκεψη: Το υποκατάστατο της δουλειάς όταν βαριόμαστε.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Πως να τον βοηθήσω

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #140395 από Sofia767 στις 14 Δεκεμβρίου 2017, 8:27πμ

Sofia767

μέλος από: 14/12/2017
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Καλησπεραα,
Λοιπον είναι η πρώτη μου φορά εδώ και θέλω τη βοήθεια σας άμεσα.. είμαι 22 και αυτός που βγαίνω 24.. θα μπω κατευθείαν στο θέμα.. Βγαίνουμε σαν κάτι παραπανω από φίλοι εδώ και ένα μήνα αλλά σχεδόν καθημερινά.. Το πρόβλημα είναι ότι πριν και μέρες φτάσαμε στο σημείο του να έρθει σπίτι μου πρώτη φορά για ταινία.. και είδαμε ταινία στ αλήθεια. Ναι! Ενώ με άναβε και έκανε κινήσεις ξαφνικά απλά σταματούσε ενώ ας πούμε προσπάθησα και δεν έγινε τίποτα.. μου εξήγησε μέσα στις μέρες ότι λέει δεν λειτουργεί έτσι και αγχώνεται.. και όντως χθες καταλήξαμε πάλι σπίτι του και πάλι τζίφος.. εγώ προσπάθησα να τον ανάψω με διάφορους τρόπους.. αυτός όμως μαγκωμένος και συνέχεια να μιλάει λέγοντας διαφορά και δίνοντας μια αμηχανία στην όλη φάση.. Αυτος μόνο που δεν έτρεμε από το αγχος και το εργαλείο τπτ ούτε που σηκώθηκε καθόλη την διάρκεια και παρά τις προσπάθειες μου..η βραδιά τελείωσε λέγοντας μου ότι αγχώνεται και να μην κατηγορώ τον εαυτό μου... τι στο καλο πρέπει εγώ να κάνω τώρα; Με έχει αφήσει 3-4 φορές μπουκάλα 😝 βοηθήστε με
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #140397 από M1k3y στις 14 Δεκεμβρίου 2017, 9:06πμ

M1k3y

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 846 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Μάλλον θα είσαι η πρώτη του και κομπλάρει το παιδί. Μην σου φαίνεται τόσο παράξενο, δυστυχώς στις μέρες μας υπάρχουν και 22χρονοι και 24χρονοι παρθένοι (και παρθένες). Πάρτε το σιγά-σιγά με πολλά φιλιά και προκαταρκτικά, χωρίς να βιάζεστε, και θα γίνει η δουλειά. Επίσης βοήθησέ τον κι εσύ με λόγια, πχ. ψιθύρισέ του στο αυτί πόσο τον γουστάρεις και πόσο σε ανάβει, δάγκωσέ του το ελαφρά, φίλα τον, χούφτωσέ τον μέσα από το εσώρουχο, κλπ.

Εναλλακτικά μπορείτε να παίξετε κάποιο σεξουαλικό "παιχνίδι", πχ. ρίχνετε κορώνα-γράμματα και όποιος κερδίσει έχει 30 δευτερόλεπτα να κάνει ότι θέλει στο σώμα του άλλου (που δεν επιτρέπεται ούτε να μιλήσει, ούτε να κουνηθεί). Για παράδειγμα να του βγάλει ένα ρούχο, να τον φιλήσει, να τον χουφτώσει, κλπ. Μετά έχει άλλος 30 δευτερόλεπτα να κάνει ό,τι θέλει στο σώμα του πρώτου, και ούτω καθεξής.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140399 από Akis2000 στις 14 Δεκεμβρίου 2017, 9:16πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0
Εάν το θέμα είναι ιατρικό τότε εσύ σίγουρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Υπάρχει γιατρός ο οποίος καλό θα ήταν να επισκεφτεί εφόσον πειστεί ότι συντρέχουν λόγοι. Από ψυχολογικής απόψεως και πάλι δεν είσαι ψυχολόγος, ωστόσο όμως μία βοήθεια σε αυτόν τον τομέα θα μπορούσες να του προσφέρεις. Και το καλύτερο το οποίο θα μπορούσες να του δώσεις σε πρώτη φάση είναι ο χρόνος. Εάν το θέμα είναι ψυχολογικό θέλει υπομονή, χρόνο και να τον κάνεις να νιώσει όσο το δυνατόν πιο άνετα χωρίς κάποιου είδους πίεση για το πως και το γιατί δεν λειτουργεί. Ακόμα και αυτός να το κάνει θέμα εσύ θα πρέπει να τον κάνεις να το ξεχνάει κάνοντας άλλα πράγματα (εκτός σεξ εννοώ) μέχρι την στιγμή που το σύστημα εκεί κάτω θα είναι σε θέση να ανταποκριθεί. Ερωτήσεις του στιλ, μήπως να πας σε γιατρό, αν σου συνέβη και σε προηγούμενες σχέσεις, μήπως δεν σε ελκύω σεξουαλικά, πίστεψέ με δεν βοηθάνε καθόλου. Ξέρω ότι και εσύ έχεις τις ανάγκες σου και σε καταλαβαίνω απόλυτα, νέα σχέση, ενθουσιασμός, οι ορμόνες σου στο φουλ… αλλά όλα αυτά θα έρθουν σιγά σιγά χωρίς πίεση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140400 από Sofia767 στις 14 Δεκεμβρίου 2017, 9:25πμ

Sofia767

μέλος από: 14/12/2017
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση.. Το θέμα είναι ότι ξέρω σίγουρα ότι σχέσεις είχε. Δεν είναι παρθένος.. παρόλα αυτά αυτό είναι που κάνω δίνω χρόνο και απόλυτη κατανόηση για να νιώσει πιο άνετα.. απλά προβληματίζομαι Γτ κάθε φορά αυτός ξεκινάει την όλη διαδικασία και μετά τίποτα.. Ήθελα επίσης να ρωτήσω Γτ ως άντρες θα έχετε μια πιο σωστή γνώμη.. αν ας πούμε ξεκινήσω εγώ το παιχνίδι.. προσπαθησω να τον χαλαρώσω η ακόμα και να του κλείσω το στομα Γτ εκεί του βγαίνει η όλη αμηχανία και να πάρω εγώ το πάνω χερι.. θα σκεφτεί ότι είμαι καμία πουτανα; Αυτό δεν θέλω!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140401 από M1k3y στις 14 Δεκεμβρίου 2017, 10:55πμ

M1k3y

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 846 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Sofia767@14 Δεκεμβρίου 2017)
Ήθελα επίσης να ρωτήσω Γτ ως άντρες θα έχετε μια πιο σωστή γνώμη.. αν ας πούμε ξεκινήσω εγώ το παιχνίδι.. προσπαθησω να τον χαλαρώσω η ακόμα και να του κλείσω το στομα Γτ εκεί του βγαίνει η όλη αμηχανία και να πάρω εγώ το πάνω χερι.. θα σκεφτεί ότι είμαι καμία πουτανα; Αυτό δεν θέλω!

Ούτε καν...γενικά οι άντρες δεν "σκέφτονται" και πολύ την ώρα που κάνουν έρωτα...ίσα-ίσα θα το ευχαριστηθεί πολύ και θα δώσει μια παραπάνω "έξαψη" στη διαδικασία. Μόνο ένα άρρωστο και παράλογο μυαλό θα μπορούσε να σε χαρακτηρίσει "πουτάνα" επειδή θέλεις να περνάς καλά με τον σύντροφό σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login