Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Μύκονος: Σόδομα με ανεμόμυλους.
Πέμπτη, 25 Απριλίου

Μήπως είμαι έγκυο;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #140621 από katia96 στις 13 Ιανουαρίου 2018, 8:26μμ

katia96

Εικονίδιο
μέλος από: 13/1/2018
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Καλησπέρα αν και τόσο αργά.Η αλήθεια είναι ότι το στρες μου έχει φτάσει σε ανησυχητικά επίπεδα και θα ήθελα να σας πω τις απορίες μου.Καταρχάς είμαι 17 ετών και με λένε Κάτια.Πριν μερικές μέρες(για την ακρίβεια 3 μέρες πριν την Πρωτοχρονιά)συνέβη κάτι το οποίο δεν προσδοκούσαμε ούτε εγώ ούτε και το αγόρι μου φυσικά!Ειδικότερα,πάντα χρησιμοποιούμε προφυλάξεις όπως και τότε άλλωστε.Όμως αυτή τη φορά,λίγο πριν τελειώσει,έβγαλε το προφυλακτικό και τελείωσε πάνω μου.Δυστυχώς όμως λίγο από το σπέρμα κύλησε στο αιδοίο μου(φυσικα και το σκουπίσαμε).Από εκείνη τη μέρα μέχρι και σήμερα φοβόμαστε πολύ.Μια βδομάδα μετά το περιστατικό το στήθος μου άρχισε να πρήζεται και στις θηλές μου σχηματίστηκαν κάτι σαν σχισμές.Η περίοδος μου είναι γενικά λίγο περίεργη οπότε και την περίμενα σίγουρα μετά τις 9/1 αλλά ακόμη (14/1)τίποτε.Προχτές,μη μπορώντας άλλο να νιώθω τόσο στρες,πήγα σε γυναικολόγο και της είπα τι συνέβη.Εκείνη μου έκανε υπέρηχο και μου είπε ότι το ενδομήτριο είναι χοντρό και ότι σε 3 μέρες λογικά θα αδιαθετήσω.Στη συνέχεια με ρώτησε αν είμαι αγχωμένη,της είπα πως φυσικά ναι,και μου απάντησε,αυτό είναι πολύ πιθανό να σε επηρεάζει πολύ.Ααα,ξέχασα να επισημάνω πως μου βρήκε και πολυκυστικές ωοθήκες.Όταν της επανέλαβα τι συμβαίνει μου είπε ότι είναι κάπως δύσκολο,εφόσον απλώς ακούμπησε το αιδοίο ...Τώρα θα μου πείτε μα καλά στο λέει γιατρός αλλά παιδιά ακόμα νομίζω ότι είμαι έγκυος...Γιατί να σχηματιστούν οι σχισμές στις θηλές μου;Επίσης,μήπως το ενδομήτριο είναι παχύ επειδή το ωάριο γονιμοποιήθηκε και εμφυτεύθηκε εκεί;(Στο ενδομήτριο).Επιπλέον,το έμβρυο λογικά δε φαίνεται καλά στις 2 βδομάδες στον υπέρηχο(γιατί τόσο θα είμαι αν έμεινα),μήπως εκείνη δε το πρόσεξε;...Παιδιά συγγνώμη απλά είμαι πολύ αναστατωμένη γιατί πάντα προσέχουμε και τώρα συμβαινεί αυτό,ενώ αλλά άτομα,απερίσκεπτα,που το κάνουν χωρίς προφύλαξη δεν παθαίνουν τίποτα..Πάντα δημιουργώ σενάρια με το μυαλό μου,και ελπίζω αυτό να συμβαίνει και τώρα αλλά φοβάμαι απίστευτα πολύ.Το αγόρι μου επιμένει να μη φοβάμαι αλλά τι να κάνω δε ξέρω..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140640 από Cottoneyejoe στις 14 Ιανουαρίου 2018, 8:19μμ

Cottoneyejoe

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2018
μηνύματα: 78 αποδεκτές 0
Καλησπερα κουκλα .
Να εμεινες εγκυος απο λιγο σπερμα που κυλησε οπως ειπες στο αιδοιο σου το θεωρω απιθανο. Αν ηταν τοσο ευκολο η μιση ελλαδα θα επιανε παιδια για πλακα... Δεν γονιμοποιεισαι με γυρη :P . Αν εισαι σιγουρη οτι δεν υπηρξαν αλλες διαρροες τοτε μαλλον το αγχος σου προκαλει την καθυστερηση . Το ξερω οτι δεν ειναι ευκολο να περιμενεις αλλα οταν σου ερθει η περιοδος , αν δεν εχει ηδη ερθει δηλαδη , κερνα το παλικαρι μια εξαδα μπυρες απο μενα γιατι τον νιωθω ... Ματι δεν θα'χει κλεισει . Καλη τυχη και κρατα το φορουμ ενημερο για να μην σπαταλαμε μηνυματα .
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140762 από katia96 στις 28 Ιανουαρίου 2018, 4:10μμ

katia96

Εικονίδιο
μέλος από: 13/1/2018
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Cottoneyejoe καλησπέρα.Τελικά αδιαθέτησα την δευτέρα 15/1 με κανονική αιμορραγία και τα σχετικά.Το πρόβλημα είναι πως παρότι μου ήρθε περίοδος εγώ ακόμα ανησυχώ.Για να καταλάβεις,το στήθος μου είναι ακόμα πρησμένο,ή τουλάχιστον έτσι το νιώθω.Επίσης,ψάχνοντας κάτι άρθρα είδα πως μπορείς να έχεις περίοδο και να είσαι και έγκυος..Δε ξέρω γιατί,απλά είμαι τόσο αγχώδης..Γιατί το στήθος μου να είναι πρησμένο ενώ μου τέλειωσε η περίοδος;Δε ξέρω φοβάμαι πάλι..
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #140764 από lida στις 28 Ιανουαρίου 2018, 4:28μμ

lida

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2017
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Αγωνια κ αγχος χωρις λογο. Για να ησυχασεις κανε ενα τεστ ακομα. Αν και αυτο βγει αρνητικο για να εισαι σιγουρη οτο δεν εισαι εγκυο παρε ένα ντουφεκι και σκοτωσε ολους τους πελαργους στην περιοχη σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140766 από katia96 στις 28 Ιανουαρίου 2018, 4:45μμ

katia96

Εικονίδιο
μέλος από: 13/1/2018
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Χεχε lida δεν έχω χρήματα να πάρω τεστ.Απλά δεν έχω ιδέα τι μου συμβαίνει.Αδιαθέτησα αλλά και πάλι έγκυος νομίζω ότι είμαι.Ξέρεις τι;Απλά έχω στο μυαλό μου το γεγονός ότι το στήθος μου το νιώθω πρησμένο..Αυτό με τρομάζει πολύ!Τι άλλο να κάνω για να ηρεμήσω το οποίο να μη συμπεριλαμβάνει να χαλάσω χρήματα;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140768 από mitka στις 28 Ιανουαρίου 2018, 5:15μμ

mitka

μέλος από: 30/12/2017
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
παρομοιο περιστατικο συνεβη και εμενα.απλα χαλαρωσε ολα καλα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140769 από katia96 στις 28 Ιανουαρίου 2018, 5:34μμ

katia96

Εικονίδιο
μέλος από: 13/1/2018
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Καλησπέρα διάβασα κάπως τι έγινε σε εσένα.Αλλά εσύ λογικά αδιαθέτησες και τώρα είσαι καλά ενώ εγώ παρότι αδιαθέτησα το στήθος μου το νιώθω πολύ περίεργα σαν να φουσκώνει..άσε που νιώθω δυσκολία στην αναπνοή.δε ξέρω τι να κάνω.πάντως χρήματα δε μπορώ να χαλάσω για τεστ,χάλασα όλο μου το χαρτζιλίκι στη γυναικολόγο την προηγούμενη φορά.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140772 από mitka στις 29 Ιανουαρίου 2018, 7:01πμ

mitka

μέλος από: 30/12/2017
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
ε καλα τη δυσκολια στην αναπνοη τη νιωθεις γιατι αγχωνεσαι.εμενα να φανταστεις που με αγχωνε το αγορι μου ειχα το ιδιο.απλα μη το αφηνεις να σε επηρεαζει.στη τελικη,σιγα μην εισαι εγκυος...1ον πολυκυστικες 2ον απλο αγγιγμα των υγρων του στο αιδοιο σου 3ον σου ηρθε περιοδος,4oν τα σκουπισατε...ε τι στο καλο...παντως αν τυχει μια στο δισεκατομμυριο να εισαι,θα ηθελα να γινω η νονα του παιδιου και να το ονομασω macgyver :D.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140777 από lida στις 29 Ιανουαρίου 2018, 8:16πμ

lida

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2017
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
Ενα τεστ εγκυμοσυνης κανει 10 με 15 € και να πεις στο αγορι σου αυτη τη φορα να πληρωσει αυτος και οχι παλι εσυ για να μην ειναι αλλος να γ..... και αλλος να πληρωνει. Σορι που κανω λιγακι πλακιτσα αλλα σου χρειαζεται ετσι που εισαι υπερβολικη. :-)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login