Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Η Ελλάδα με έξυπνους πολιτικούς, που έτρωγαν τα λεφτά αλλά δεν τους έπιανε κανείς — όχι όπως σήμερα που γίνονται ρόμπα
Πέμπτη, 2 Μαΐου

Αδικη ανησυχια (μαλλον) vol 2

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #141393 από Paparios1000 στις 04 Ιουνίου 2018, 5:06πμ

Paparios1000

Εικονίδιο
μέλος από: 14/5/2018
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Καλημερα στο forum
Πριν λιγες εβδομαδες ειχα ποσταρει σχετικα με μια ανησυχια για τον hiv "αδικη ανησυχια ή σοβαρο προβλημα" λεγεται.
Θα ηθελα και παλι τις συμβουλες και την υποστηριξη σας αν ειναι δυνατον.
Λοιπον, εκανα γενικη εξεταση αιματος και ουρων πριν 1,5 βδομαδα και τα αποτελεσματα ηταν τελεια, δεν υπηρχε ΤΙΠΟΤΑ παρεξενο. Αυτο που με εκαιγε ουσιαστικα ηταν τα λευκα αιμοσφαιρια, τα οποια βγηκαν 6,20 Κ/μl με τιμες αναφορας 4,00-10,50. Γνωριζοντας απο τη βιολογια οτι η λευκοκυτταρωση (παραπανω λευκα αιμοσφαιρια στον οργανισμο) ή λευκοπενια (λιγοτερα λευκα αιμοσφαιρια) προμηνυουν προβληματα στο ανοσοποιητικο μεσα σε αυτα ειναι ο hiv και αλλα πολλα, καθησυχαστηκα. Επισης το πεος μου μορφολογικα κυριως μετα τις εξετασεις ειναι τελειο, εφυγαν ολα, τα τσουξιματα, οι κοκκινιλες, ολα (ισως ηταν θεμα ψυχολογιας αυτα που εβλεπα στο πεος και αφου ηρεμησα εφυγαν).
Μετα απο αυτα τα αποτελεσματα υπαρχουν ακομα φοβοι για hiv ?
Nα τονισω επισης οτι εχουν περασει 4 μηνες απο αυτη την επαφη και οτι αυτους τους 4 μηνες δεν ειχα ουτε ενα απο τα βασικα συμπτωματα, ουτε πυρετο, ουτε κουραση, ουτε προβλημα με τους λεμφαδενες, ουτε τιποτα, αυτους τους 4 μηνες ημουν οπως και πριν την επαφη.
Κατι ακομα την ημερα της επαφης ειχα μολις τελειωσει μια αντιβιωση για μια λοιμωξη του αναπνευστικου (τιποτα το ιδιαιτερο, εφυγε γρηγορα). Αυτη η αντιβιωση θα μπορουσε να λειτουργησει προτρεπτικα για τον hiv ? Αποτρεπτικα ? Ή δεν τον επηρεαζει καθολου ?
Τελος να τονισω για ακομη μια φορα οτι φορουσα προφυλακτικο κανονικοτατα εκεινη τη μερα.
Ευχαριστω εκ των προτερων για την οποιαδηποτε βοηθεια σας
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #141397 από οΆλλος στις 04 Ιουνίου 2018, 9:52πμ

οΆλλος

Εικονίδιο
μέλος από: 4/6/2018
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καλησπέρα φίλε μου.

Μια μικρή εισαγωγή θα μου επιτρέψεις. Δεν έχω γράψει ποτέ εδώ, χαζεύω καιρό το Site διαβάζω δεξιά και αριστερά διάφορα περνάει η ώρα κλπ αλλα μέσα στα τόσα μηνύματα και θέματα και έχοντας διαβάσει και το προηγούμενο θέμα σου έκανα εγγραφή για να σου απαντήσω.
Με λίγα λόγια . ΧΑΛΑΡΩΣΕ. Κάνε αυτή την χάρη στον εαυτό σου. Στο λέω με την καλή έννοια. Είμαι 24 πλέον και έχω και εγώ στιγμές φουλ άγχους και ανησυχίας κλπ και σε καταλαβαίνω περισσότερο απ όσο νομίζεις. Σύμφωνα με όσα είχες αναφέρει φορούσες προφυλακτικό και δεν ξέρεις καν η κοπέλα αν είχε κάτι. Η ανυσηχία σου για εμένα είναι 100% κατανοητή και σεβαστή. Αν μπορείς όμως κάνε μια χάρη στον εαυτό σου και κοίτα να αποβάλλεις αυτο το υπερβολικό άγχος πρώτα απ όλα για εσένα. Έχω περάσει απο παρόμοια φάση με πολύ άγχος και γι αυτό στα λέω. Εφόσον έκανες εξετάσεις και όλα είναι καλά, οτι σύμπτωμα και αν είχες που θεωρητικά ήταν "ύποπτο" για εσένα έχει φύγει και με τις εξετάσεις σου μετά απο 4 μήνες υπερ κομπλέ, καντο για σένα, σταμάτα να ασχολείσαι με το θέμα. Σου κάνεις κακό. Εισαι 18 χρονων κοίτα να το αποβάλλεις όλο αυτο και εφόσον είσαι καλά μην φοβάσαι τέτοια . Δες το έτσι "έκανα μια μαλακία, τέλειωσε θα μαι πιο προσεκτικός" . Είσαι 18 όλοι έχουμε κάνει κάτι ανάλογο στην ηλικία αυτή κλπ . Κοίτα να τα ξεχάσεις όλα και να χαίρεσαι απο εδω και πέρα. Και σέξ να κάνεις και οτι γουστάρεις αλλά με προσοχή δεν κολλάνε όλα τόσο εύκολα ιδίως εφόσον πήρες προφύλαξη. Αυτοί οι φόβοι στην αρχη της σεξουαλικής ζωής ενός ατόμου ειναι τελέιως δικαιολογημένοι οι περισσότεροι τους έχουν και πίστεψε με θα σου φύγει. Να είσαι προσεκτικός ναι αλλα όχι ψυχαναγκαστικός πρωτα απ όλα για εσένα. Είσαι καλά, ηρέμησε, να είσαι πάντα προσεκτικός και να παίρνεις προφυλάξεις! Και κάτι που σε συμβουλεύω εγω προσωπικά γιατί εμένα μου είχε κάνει μεγάλο κακό, μην διαβάζεις για συμπτωματα αιτίες πιθανότητες μια ασθένειας στο ίντερνετ. Μπορεί να σε τρελάνει . Καλή συνέχεια παλικάρακι μου και όλα καλα να χαίρεσαι την ζωη σου και μην τρελαίνεσαι με αυτά ... Με προσοχη και δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα !!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #141398 από Paparios1000 στις 04 Ιουνίου 2018, 10:05πμ

Paparios1000

Εικονίδιο
μέλος από: 14/5/2018
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Φιλε, σε ευχαριστω παρα πολυ.
Η απαντηση σου ηταν αν μη τι αλλο ανακουφιστικη, νομιζω ψυχολογικη υποστηριξη ηταν αυτο που χρειαζομουν περισσοτερο.
Να σαι καλα και ειλικρινα χαρηκα παρα πολυ γι αυτη την απροσωπη γνωριμια μας (ας κανω κι ενα αστειακι για να σπασει ο παγος)
Θα θελα να σε γνωρισω κι απο κοντα, ατομα σαν κι εσενα σπανιζουν, πιστεψε με, λιγοι θα βοηθουσαν εστω κι ετσι τον συνανθρωπο του
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login