Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Τη γυναίκα μου πάνω απ' όλα. Όλες τις άλλες από κάτω.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Πιθανότητα εγκυμοσύνης

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #143710 από Alani99 στις 15 Αυγούστου 2019, 7:28πμ

Alani99

μέλος από: 15/11/2015
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Καλησπέρα στους χρήστες του forum! Θα ήθελα να σας ενημερώσω σχετικά με μια εμπειρία που με καίει αυτό τον καιρό..

Πριν λίγες μέρες, έγινε απόπειρα να κάνουμε σεξ με την κοπέλα μου. Καθώς δεν είχα προφυλακτικό μαζί μου (Ναι το ξέρω, μέγα λάθος μου),   αποφασίσαμε και οι 2 να προχωρήσουμε έτσι. Κάναμε απλά 3-4 διεισδύσεις, και έπειτα σταμάτησα, αφού με είχαν φάει οι τύψεις για αυτό που πήγα να κάνω.   Δεν τελείωσα μέσα της. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι τραβήχτηκα. Να σημειώσω επίσης ότι δεν ήμασταν στις γονιμες μέρες της.   Η κοπέλα Περίμενε περίοδο, 2 μέρες μετά την επαφή.. Και εδώ είναι που έρχεται η ανησυχία μου. Η κοπέλα έχει καθυστέρηση 2 μέρες μέχρι στιγμής (σε σύγκριση με τον προηγούμενο μήνα).

Λέτε να οφείλεται λόγω άγχους; (καθώς η ίδια εργάζεται αρκετές ώρες)

Λέτε να οφείλεται το γεγονός ότι η συγκεκριμένη κοπέλα ήταν παρθένα μέχρι τότε;

Λέτε να μην της έρθει η περίοδος καθόλου; (Η ίδια μου έχει πει πως της έχει τύχει 1 φορά στην ζωή της, όσο περίεργο και αν ακούγεται)

Γενικά υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είναι έγκυος;


Θα εκτιμούσα κάθε άμεση και ειλικρινής βοήθεια στα σχόλια πραγματικά, καθώς και συμβουλές στο τι να κάνω, προκειμένου να βγω όσο το δυνατόν γρηγορότερα από αυτή την δύσκολη θέση.

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας..
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #143714 από Akis2000 στις 17 Αυγούστου 2019, 10:52πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Χωρίς να θέλω να σε αγχώσω ωστόσο ακόμα και τα προσπερματικά υγρά το οποία εκκρίνονται από το πέος (ξέρεις εκείνες οι διάφανες σταγόνες) θα μπορούσαν να έχουν μία πολύ μικρή ποσότητα σπερματοζωαρίων που θα μπορούσαν να καταστήσουν μία κοπέλα έγκυο. Είναι βέβαια πάρα πολύ δύσκολο, όμως όχι απίθανο. Πάντως για να πάμε λίγο και στα ενθαρρυντικά καθώς σίγουρα θα σε άγχωσα παρά την πρόθεσή μου να μην το κάνω όπως είπα και στην αρχή, έτσι όπως μας το περιγράφεις είναι σχεδόν απίθανο να την άφησες έγκυο. Το πιο πιθανό όπως ανέφερες και εσύ να έχει να κάνει με το γεγονός ότι έχει αγχωθεί. Το στρες και το άγχος φέρνουν τέτοια αποτελέσματα στον κύκλο της γυναίκας. Αν θέλεις πάντως την συμβουλή μου και προκειμένου να ησυχάσετε και οι δυο σας προσπάθησε να προμηθευτείς από κάποιον που εμπιστεύεσαι κανά δύο τεστ εγκυμοσύνης και να τα κάνει η κοπέλα σου. Όταν δει ότι δεν είναι που είναι και το πιο πιθανό, να ησυχάσει και να επανέλθει στους κανονικούς της ρυθμούς και θα μπει και οι καρδιά και των δυο σας στην θέση τους. Και ας ελπίσουμε εφόσον πάνε όλα καλά, αυτό να έχει γίνει και ένα μάθημα χωρίς απαραίτητα να το πληρώσετε την επόμενη φορά να είστε πιο προσεκτικοί. Ελπίζω 1ον να πάνε όλα καλά και δεύτερον να βοήθησα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login