Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Η καλύτερη θεραπεία για τη αϋπνία είναι ένας ωραίος ύπνος.
Παρασκευή, 26 Απριλίου

Sleepover και κάτι παραπάνω ...

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #144374 από Stayros15 στις 28 Δεκεμβρίου 2019, 8:24μμ

Stayros15

Εικονίδιο
μέλος από: 3/12/2019
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Γεια σας
Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα
Κανονίζω να έρθει ένας φίλος μου για σλεεποβερ και θέλω να τραβήξουμε μαλακια η πίπα το θέμα είναι ότι δεν είναι και πολύ συνιθυσμενος στην ιδεα αυτή και έχω πολύ μεγάλο θέμα ... μιας και θα είμαστε μόνοι μας και θα κοιμηθούμε στο ίδιο κρεβάτι σκεφτόμουν να του πω ότι κοιμάμαι με τη σοβρακο και να ξαπλώσω με το σοβρακο η και χωρίς ώστε να του έρθει η ιδεα .. θέλω βοήθεια πλεασε
Ευχαριστώ
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #144375 από Akis2000 στις 29 Δεκεμβρίου 2019, 10:43πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καταρχάς δεν καταλαβαίνουμε εάν γράφεις δεν είναι και πολύ "συνηθισμένος" ή "ενθουσιασμένος" στην ιδέα; Πιο πολύ μοιάζει με το πρώτο ωστόσο είναι ένας προβληματισμός εάν ισχύει το δεύτερο, αν δεν είναι δηλαδή και τόσο ενθουσιασμένος με αυτή την ιδέα. Επίσης από μία απλή μαλακία μέχρι την πίπα καταλαβαίνεις ότι είναι πολύ μεγάλη απόσταση. Αν δεν είσαι σίγουρος εάν και κατά πόσο τον ενθουσιάζει να κάνει κάτι τέτοιο μαζί σου ξεκινάς από μία πρόταση να τραβήξετε μαζί μία και φυσικά ο καθένας τον εαυτό του και μη του πεις κατευθείαν να ξαπλώσεις με σόβρακο ή και γυμνός γιατί αν δεν συμφωνεί καθόλου με κάτι τέτοιο θα του έρθει απότομα και μπορεί και να στραβώσει αφού θα έχει έρθει σε δύσκολη θέση. Απλά μία καλή λύση είναι να του πεις «κάτσε να σου δείξω μία ωραία τσόντα που βρήκα» και έτσι όπως θα είστε ξαπλωμένοι και την βλέπετε πέτα του ένα «δεν ξέρω για σένα αλλά εγώ έχω καυλώσει τελείως και πρέπει επειγόντως να ξεφορτώσω, σε πειράζει να το κάνω κάτω από τα σκεπάσματα»; Και κάπου εκεί θα αρχίσεις να κόβεις αντιδράσεις και θα πράξεις ανάλογα. Και αν γίνει αυτό το πρώτο βήμα για να σπάσει ο πάγος θα έχει γίνει. Όλα τα άλλα άστα να έρθουν μόνα τους εάν έρθουν, μην προσπαθήσεις να τα επιδιώξεις βεβιασμένα γιατί μπορεί να σαστίσει ο φίλος σου σε περίπτωση που είναι εντελώς αρνητικός σε κάτι τέτοιο. Ελπίζω να βοήθησα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login