Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Δηλώνω ότι θα παρατήσω κάθε σχέση με τα pc και θα γίνω κωδωνοκρούστης σε εγκαταλελειμμένο μοναστήρι στη Συγγρού! ©NoCTuRNe, irc.ftou.gr
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Συμβουλή για το τι πρέπει ...

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #145369 από RonDonJon στις 29 Ιουλίου 2020, 10:46μμ

RonDonJon

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 29/7/2020
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Είμαι 37 χρονών και βρίσκομαι σε μια σχέση τους τελευταίους 7 μήνες, γενικά σεξουαλικά υπάρχει χημεία αλλά το τελευταίο διάστημα, κάτι η δουλειά κάτι η ρουτίνα, μπήκα πάνω σε μια φάση να χαζέψω ένα γνωστό dating app να μη πω καλύτερα το όνομα. Και ξεκίνησα σε άσχετες φάσεις το swipping, τέσπα να μη τα πολυλογώ, με έκανε match με μια κοπέλα 19 ετών... για 19 ετών πολύ προχωρημένη σε όλα της πρώτο και κυριότερο μπορείς να μιλήσεις, στο σεξ μη φανταστείτε τίποτα τρελά πράγματα...όμως ήξερε τι έπρεπε να πει για να με ανάψει μόνο και μόνο από μηνύματα απλά και μόνο όταν μου είπε ότι ολοκλήρωσε στα 14 κατάλαβα...

Για να μπω στην ουσία, της είπα σε τη κατάσταση είμαι εγώ με τη σχέση μου, επίσης όμως της είπα και ότι το είχα πάντα σαν φαντασίωση να κάνω σεξ με μια τόσο μικρότερη και εκείνη το ίδιο αντίστοιχα...

Σημαντική πληροφορία: ότι με τη σχέση μου ειδικά στο σεξουαλικό είμαστε πολύ ανοιχτοί ο ένας με τον άλλο όμως αυτό με την κοπέλα δε της το είπα (δε ξέρω γιατί... μάλλον γιατί ίσως μεταξύ μασ το τελευταίο διάστημα υπάρχει μια πτώση και σκέφτηκα ότι θα την έκανα να νιώσει άσχημα) και είμαστε και γενικά αρκετά απελευθερωμένοι στο σεξ, προφανώς όχι να πηγαίνει ο καθένας με άλλους, αλλά για να το θέσω κομψά έχουμε πολλές φορές συζητήσει το τρίο με γυναίκα.

Τώρα στην ερώτηση, η 19χρονη δε με αφήνει σε ησυχία και θέλει πολύ να βρεθούμε και ότι προκύψει, εγώ από τη μία δε θέλω αυτό να το κάνω πίσω από την πλάτη της κοπέλας μου, ειδικά από τη στιγμή που είχαμε συζητήσει τη φάση για τρίο, από την άλλη της "μικρής" γενικά επίσης δε της αρέσει η φάση τρίο. Και είναι η πρώτη φορά που βρίσκομαι σε τέτοιο σεξουαλικό δίλημμα που δε μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου ελεύθερο...
Οπότε εκπληρώνω τη φαντασίωση μου με την μικρή και ότι γίνει; ... ή της λέω ότι δε θέλω κατ' αυτή την έννοια να την αφήσω εκτός και συγχρόνως να συνεχίσω το "ψέμα";
Όσοι πιστοί/ες δώστε τα φώτα σας !
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #145371 από Akis2000 στις 30 Ιουλίου 2020, 2:16πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καταρχάς οι 7 μήνες είναι ένα συνηθισμένο χρονικό όριο που φεύγει κάπως το αρχικό πάθος και αρχίζει να γίνεται το σεξ κάτι σαν ρουτίνα με το ίδιο πρόσωπο. Και αυτό το διαπίστωσες από την ανάγκη σου κάποια στιγμή να μπεις σε αυτό το site προς αναζήτηση κάποιου νέου προσώπου που θα σου έδινε και πάλι αυτό που σου δίνει κάθε νέα σχέση στο ξεκίνημα. Καταλαβαίνεις βέβαια ότι αυτό είναι ένας φαύλος κύκλος και ότι καμία ερωτική σχέση δεν πρόκειται να κρατήσει ζωντανό το αρχικό της πάθος για πάνω από 6 μήνες (το πολύ ίσως). Ότι και να σου πούμε εμείς όμως το πιο σημαντικό είναι να το καταλάβεις μόνος σου πως εφόσον θέλεις κάποια στιγμή να κάνεις μόνιμη σχέση και οικογένεια, θα πρέπει να συνειδητοποιήσεις ότι θα πρέπει να βάλεις στην άκρη την όποια επιθυμία σου για κάτι καινούριο. Φυσικά δεν μπορώ να ξέρω τον χαρακτήρα ούτε της κοπέλας σου αλλά ούτε και της 19χρονης που γνώρισες για να ξέρω τι μπορεί να σκέφτονται. Μόνο μέσα από τις λίγες γραμμές που περιέγραψες τα θέλω τους. Δεν αντιλέγω, το τρίο με δύο γυναίκες και μάλιστα η μία αρκετά μικρότερή μας είναι το όνειρο των περισσότερων αντρών, αλλά θα πρέπει να ξέρεις ότι σε μία τέτοια κατάσταση εύκολα μπορεί να χαθεί ο έλεγχος και να βρεθείς να χάσεις αυτό που πραγματικά θα ήθελες. Θα σου έλεγα εάν νοιάζεσαι πραγματικά για την κοπέλα που είσαι τώρα να φροντίσεις να μείνεις μαζί της μιας και λες ότι έχετε αρκετή χημεία μεταξύ σας. Ξέρω πόσο δύσκολο είναι να πεις όχι σε κάτι που κάνει να χτυπάει η καρδιά σου δυνατά αλλά εδώ έχει να κάνει και με το τι πραγματικά ρισκάρεις. Θα είχες μέλλον με την 19χρονη; Δεν νομίζω περισσότερο από όσο με την κοπέλα που είσαι τώρα. (χωρίς βέβαια να μπορώ να βάλω το χέρι στη φωτιά μιας και όπως είπα δεν ξέρω τον χαρακτήρα της). Θα σου πρότεινα (αν δεν την έχεις δει ήδη) την ταινία “LOVE” του Γκασπάρ Νοέ. Έχει πάρα πολλά κοινά στοιχεία με αυτά που περιγράφεις. Η διαφορά είναι μόνο ότι εκεί η μικρή ήταν θετική σε τρίο. Είναι όμως νομίζω πολύ διδακτική ως προς το τι μπορεί να αντιμετωπίσουμε σε τέτοιες καταστάσεις. Εύχομαι το καλύτερο δυνατό σε αυτό που θα ήθελες φίλε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login