Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Προκαταρκτικά στο σεξ

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #145736 από michalis.l στις 24 Νοεμβρίου 2020, 1:24μμ

michalis.l

Εικονίδιο
μέλος από: 23/11/2020
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Καλησπέρα σε όλους.. λοιπόν το πρόβλημα μου είναι το εξής.. είμαι 47 ετών παντρεμένος 18 χρόνια..με την γυναίκα μου είμαστε πολύ καλά,δλδ με καταλαβαίνει σε πολλά πράγματα, και μου έχει σταθεί σε πολλές δύσκολες καταστάσεις, γενικά με αγαπάει και την αγαπάω..το πρόβλημα είναι στο σεξ..ενώ στις αρχές του γάμου μας κάναμε σεξ κάθε μέρα και υπήρχαν και πολλά προκαταρκτικά, τώρα έχω φάει σκάλωμα και δεν μου κάνει κέφι να συμμετάσχω στα προκαταρκτικά.. επίσης αν θέλω να κάνω σεξ διστάζω να την πλησιάσω και να της το πω.. περιμένω πότε θα κάνει αυτή την πρώτη κίνηση .. αλλά και πάλι δεν έχω συμμετοχή στα ερωτικά παιχνίδια,ενώ εκείνη κάνει κανονικά και με το παραπάνω.. όπως είναι φυσικό αυτό έχει φέρει εκνευρισμό και στους δύο..εδώ να σημειώσω ότι δεν υπάρχουν παιδιά να μας χαλάνε την φάση..
το συζητήσαμε και αφού είδα ότι είναι πρόβλημα και για τους δύο πήγα σε ψυχολόγο.. πρώτα εγώ και κατόπιν μαζί με την γυναίκα μου..ενώ λοιπόν έχω κάνει έξι συνεδρίες μου έδωσε κάποιες πρακτικές λύσεις οι οποίες δεν έλυσαν το πρόβλημα, δεδομένου ότι εγώ αυτές τις κινήσεις τις έκανα έτσι και αλλιώς..
Το ζήτημα είναι ότι πιάνω τον εαυτό μου να σκέφτεται ότι αν ήμουν με άλλη γυναίκα θα είχα κανονική συμπεριφορά. Καταλαβαίνω ότι δεν είναι δυνατόν να υπάρχει η καυ@@# των πρώτων χρόνων, αλλά το θεωρείτε φυσιολογικό μια τέτοια εξέλιξη στο σεξ μέσα σε μια μακροχρόνια σχέση;
Επίσης δεν θέλω να πάω με άλλη γυναίκα για να θυμηθώ τα παλιά καλά χρόνια.. εδώ να πω ότι είμαστε και οι δύο αρκετά εμφανισημοι,εγώ ασχολούμαι με τον αθλητισμό από πολύ μικρός ενώ και η γυναίκα μου,ήταν πρώην μοντέλο (όχι γνωστή).. επίσης δεν υπάρχουν προβλήματα υγείας..
Για πείτε καμιά γνώμη; έχει άλλος- άλλη ανάλογο πρόβλημα;
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login