Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
"Έχω αυτοκίνητο κάμπριο παιδί μου για να με βλέπει ο Θεός." (Παπά-Λάμπρος, Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή)
Τετάρτη, 17 Απριλίου

Να κάνω αλλαγή φύλου?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #145755 από Maybegay στις 07 Δεκεμβρίου 2020, 2:53πμ

Maybegay

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2020
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Λοιπόν παιδιά σοβαρά έχω ένα θέμα. Ειμαι 17 και σκέφτομαι να κάνω αλλαγή φύλου από αγόρι σε κορίτσι και θέλω να σας ρωτήσω να μου πείτε. Αν είσαι αγόρι που διαβάζεις, θα έκανες ποτέ σχέση με trans ? Αν είσαι κορίτσι, πιστεύεις τι θα είναι καλύτερο? Να μείνω όπως είμαι για να με αποδέχεται η κοινωνία ή να κάνω ότι με κάνει χαρούμενο, ακόμα και αν η κοινωνία δεν με αποδέχεται? Ρωτάω γιατί αυτοί είναι οι 2 μεγάλο ή προβληματισμοί μου, αν υπάρχουν αγόρια που να κάνουν σχέση με trans (μην μείνω μπακουρι😂) και αν θα πρέπει να συμβάδιζω με την κοινωνία ή με το πώς νοιώθω
προφίλάλλα...˵quote˶
5
Μήνυμα #145758 από Vang στις 07 Δεκεμβρίου 2020, 6:14πμ

Vang

Εικονίδιο
μέλος από: 30/8/2020
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Πλέον λέγεται επαναπροσδιορισμός φύλου και πρέπει να μπεις σε αυτή τη διαδικασία μόνο αν εσύ αισθάνεσαι έτσι και θέλεις να εκφραστείς με άλλο φύλο, δηλαδή μη σκέφτεσαι το αν θα κάνεις σχέση στο μέλλον αν είσαι τρανς ή αν θα σε αποδεχτούν. Κάνε αυτό που αισθάνεσαι γιατί αν ακολουθείς αυτά που σου λέει η κοινωνία θα έχεις μια δυστυχισμένη ζωή. Εννοείται πως η κοινωνία έχει μια δυσκολία να αποδεχτεί το "διαφορετικό" αλλά αν το θέλεις πολύ τότε θα βρεις τη δύναμη να αδιαφορείς για τις κοινωνικές νόρμες. Επίσης, πολλά τρανς άτομα κάνουν κανονικά σχέσεις οπότε μην το φοβάσαι αυτό και καλό θα ήταν να μιλήσεις και με άλλα lgbtq άτομα για να σου πουν τις δικές σου εμπειρίες και να βρεις φιλικά άτομα να σε καταλάβουν. Να θυμάσαι να είσαι ο εαυτός / η εαυτή σου και κανείς δε θα σου πει πως να αισθάνεσαι και τι είσαι, μόνο εσύ ξέρεις
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #145762 από Maybegay στις 07 Δεκεμβρίου 2020, 1:01μμ

Maybegay

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2020
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Οκ σε ευχαριστώ πολυ, εκτιμώ τον χρόνο σου και με βοήθησες να ηρεμήσω κάπως
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #145767 από AlexKinder στις 09 Δεκεμβρίου 2020, 2:44πμ

AlexKinder

Εικονίδιο
μέλος από: 9/12/2020
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Ο φίλος καλά τα λέει. Και ισχύει να κάνεις ΠΆΝΤΑ αυτό που σε ευχαριστεί. Εγώ δεν θα είχα πρόβλημα αν είχα σχέση με trans πάντως και είμαι και αγόρι 17 🤷
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login