Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Όταν ήμουν νέος, υποσχέθηκα στον εαυτό μου να μην παντρευτώ προτού βρω την ιδανική γυναίκα. Τελικά την βρήκα - αλλά, έψαχνε και αυτή για τον τέλειο άνδρα.
Κυριακή, 19 Μαΐου

ΜΑΓΙΚΟΣ ΕΡΩΤΑΣ

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #37058 από ΠΕΡΣΕΑΣ στις 16 Δεκεμβρίου 2006, 10:03μμ

ΠΕΡΣΕΑΣ

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/12/2006
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Μια μέθοδος πιο γνωστή στους ανατολικούς λαούς –και λιγότερο στους δυτικούς-- είναι ο δρόμος της «Ερωτικής αλχημείας»,του «Ερωτικού Ταό», της «Τάντρα γιόγκα» ή της «Σεξουαλικής γιόγκα». Αρχαία κείμενα, βεβαιώνουν ότι όποιο ζευγάρι εξασκείτε σε αυτές τις ερωτικές πρακτικές μπορεί να πετύχει την ‘απελευθέρωση’ σε αυτή τη ζωή. Αλληγορικά είναι μια ένωση του άντρα-Σίβα (Λινγκαμ-Πέους) με την γυναίκα-Παρβάτι (Γιόνι-Αιδοίου) και μέσω της τελετουργικής αυτής ερωτικής πράξης, δημιουργούνται οι προϋποθέσεις για την κυκλοφορία της ζωτικής δύναμης στο ανθρώπινο σώμα, απομακρύνονται οι ασθένειες και δημιουργείται το αθάνατο σώμα, μέσω μιας εσωτερικής τεχνικής, παραγωγής και απόσταξης του «Χρυσού ελιξιρίου της αθανασίας». Μέσω αυτών των προχωρημένων τεχνικών που ασκούνται από ζευγάρια μυημένων στην εσωτερική ερωτική αλχημεία επιτύγχαναν την μακροβιότητα την ανανέωση των σωμάτων και τελικά την φυσική αθανασία δια μέσω των αλχημικών /σεξουαλικών τελετουργιών και αυτό χαρακτηρίζει εδώ και αιώνες την Ινδική και Κινέζικη Ερωτική Αλχημεία. Οι ερωτικές αυτές τεχνικές εφαρμόζεται από άντρες και γυναίκες που το βρίσκουν απόλυτα φυσιολογικό, να βρίσκουν ευτυχία στη σαρκική επαφή. Από τη στιγμή που πριν, ή κατά τη διάρκεια της σεξουαλικής πράξης, επεμβαίνει η φαντασία, το ζευγάρι βρίσκεται ιδιαίτερα κοντά στο στόχο του. Εφαρμόζοντας την ιερή σεξουαλική ένωση, το ζευγάρι πραγματοποιεί την απελευθερωτική ανύψωση. Την ανύψωση της Δύναμης που βρίσκεται στη βάση της σπονδυλικής στήλης, και αρχίζει να ανεβαίνει κατά μήκος της σπονδυλικής στήλης….Η εκτέλεση του τυπικού του Μαγικού Έρωτα έχει σαν αποτέλεσμα την αναζωογόνηση, τη φυσική αναγέννηση του οργανισμού των δυο ερωτικών συντρόφων και αν είναι πραγματικά έμπειρο, θα ξανανιώσει, θα αποκτήσει ιδιαίτερες νοητικές δυνάμεις και θα βιώσει πρωτόγνωρες εμπειρίες. Το ταντρικό ζευγάρι, μπορεί να νικήσει το θάνατο και τα γηρατειά. Αυτή είναι η τελική νίκη, η δυνατότητα να φτάσουν στον υπεράνθρωπο. Όταν το ζευγάρι φτάνει στην απόλυτη απελευθερωτική ακινητοποίηση της σκέψης και της γνώσης, που είναι παράλληλη με την αναπνοή, τότε νικά τα γηρατειά και το θάνατο.
προφίλάλλα...
5
Μήνυμα #37063 από captain40 στις 17 Δεκεμβρίου 2006, 5:29πμ

captain40

μέλος από: 8/11/2006
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Εσύ Περσέα, την βιόλα σου, μην πας να μαμήσεις..
να γράφεις τις μ@λ@κίες των Ινδών περί το σεξ..

Όσες φορές μάμησα Ινδές, και γενικά βουδίστριες, δεν μου κάναν τέτοια κόλπα..
σαν όλες τις γυναίκες το κάνουν κι αυτές...

ΥΓ το μόνο συμβάν σχετικό με Βουδισμό, ήταν μια φορά στην Goa που μαμούσα σε μια καλύβα, η οποία αντί για πόρτα είχε μια λαμαρίνα από βαρέλι, μπουκάρισε μια αγελάδα μέσα και με κοίταζε μπορώ να πώ παράξενα, ξέρεις το ύφος που έχουν οι αγελάδες όταν βλέπουν ανθρώπους να το κάνουν, ε;;;
Αν το ερμηνεύσουμε καρμικά, θα πεί ότι ήρθε ο Λιγκάμ-Παρβάτι (μεγάλη η χάρη τους) να μου κάνουν μαθήματα;;;;

..και κόλησα και μουν0ψειρες..σαν κατσαρίδες ήταν παναθεμά τες, τόσο μεγάλες!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #37069 από ΠΕΡΣΕΑΣ στις 17 Δεκεμβρίου 2006, 11:43πμ

ΠΕΡΣΕΑΣ

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/12/2006
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
βρηκες και εσυ μια κοπελα και πετυχες... αλλα αφου "καθαρισες" μονο με αυτο εισαι τυχερος. Οχι, ειναι δυσκολο να βρεις καποια ή καποιον που να ειναι γνωστης αυτων των ερωτικων τεχνικων ακομη και εκει που ξεκινησαν αυτες οι τεχνικες. Για αυτό φιλε μου ειναι δυσκολη η αναζήτηση.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #37071 από ΠΕΡΣΕΑΣ στις 17 Δεκεμβρίου 2006, 11:51πμ

ΠΕΡΣΕΑΣ

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/12/2006
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Αναφορά: (captain40@17 Δεκεμβρίου 2006)
Εσύ Περσέα, την βιόλα σου, μην πας να μαμήσεις..
να γράφεις τις μ@λ@κίες των Ινδών περί το σεξ..

Όσες φορές μάμησα Ινδές, και γενικά βουδίστριες, δεν μου κάναν τέτοια κόλπα..
σαν όλες τις γυναίκες το κάνουν κι αυτές...

ΥΓ το μόνο συμβάν σχετικό με Βουδισμό, ήταν μια φορά στην Goa που μαμούσα σε μια καλύβα, η οποία αντί για πόρτα είχε μια λαμαρίνα από βαρέλι, μπουκάρισε μια αγελάδα μέσα και με κοίταζε μπορώ να πώ παράξενα, ξέρεις το ύφος που έχουν οι αγελάδες όταν βλέπουν ανθρώπους να το κάνουν, ε;;;
Αν το ερμηνεύσουμε καρμικά, θα πεί ότι ήρθε ο Λιγκάμ-Παρβάτι (μεγάλη η χάρη τους) να μου κάνουν μαθήματα;;;;

..και κόλησα και μουν0ψειρες..σαν κατσαρίδες ήταν παναθεμά τες, τόσο μεγάλες!!!


προφίλάλλα...
Μήνυμα #37072 από ΠΕΡΣΕΑΣ στις 17 Δεκεμβρίου 2006, 11:52πμ

ΠΕΡΣΕΑΣ

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/12/2006
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
εν πασει περιπτωση φιλε μου αυτη ειναι η αποψη σου και τη σεβομαι, εμενα ειναι διαφορετική σε αυτο το θεμα και φυσικα διαβαζω με μεγαλη προσοχη αυτα που γραφεις.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #37293 από barney90 στις 05 Ιανουαρίου 2007, 2:06πμ

barney90

μέλος από: 17/9/2006
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
περσεα πολλα βιβλια διαβαζεις ...............
προφίλάλλα...
Μήνυμα #37420 από tzini@ στις 11 Ιανουαρίου 2007, 7:25μμ

tzini@

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2007
μηνύματα: 39 αποδεκτές 0
εγώ το βρίσκω πολύ ενδιαφέρων αυτό που γράφεις και καλο θα ήταν να το προσεξουν όλοι και όχι σαν μερικούς μερικούς που το παίζουν δάσκαλοι οπως ο captain40.
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login