Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Παπούτσι από τον τόπο σου κι ας είναι και παντόφλα!
Τετάρτη, 15 Μαΐου

Ακόμη χωρίς σέξ η ζωή μου...

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #42775 από NouNouka στις 09 Σεπτεμβρίου 2007, 3:49μμ

NouNouka

Εικονίδιο
μέλος από: 9/9/2007
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Καλησπερα σας

Θα ηθελα να σας διηγηθω το προβλημα μου και να μου πειτε κι εσεις πως θα αντιδρούσατε.

Ειμαι σχεδον 27 ετων και δεν εχω ολοκληρώσει ακομη σχεση μου (ναι ναι καλα ειδατε) ολα αυτα τα χρονια απλα το αφηνα και να που εφτασα.
Γνωρισα πριν 10 μερες καποιο παιδι και ντρεπομαι να του πω την αληθεια..
Αποφευγω να βγαινω μαζι του γιατι ειναι φυσικο επακολουθω καποια στιγμη να προκυψει κι αυτο.
Δεν ειναι ο,τι δε θελω απλα φοβαμαι μη εκεινος ξενερωσει και μου πει αντε γεια! Να του πω την αληθεια η να τον αφησω να το καταλαβει μονος του; και οι ανασφαλειες που εχω; 27 και να μην εχω καθολου σχεση με το αθλημα; ουτε με τα βασικα; :(
προφίλάλλα...
Μήνυμα #42776 από Maximos στις 09 Σεπτεμβρίου 2007, 5:24μμ

Maximos

Εικονίδιο
μέλος από: 28/8/2006
μηνύματα: 95 αποδεκτές 0
Δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα....Αντιθετα μαλιστα.Πιστευω οτι γι αυτον θα ειναι μια ευχαριστη εκπληξη...!Ασε που θα καταλαβεις αν σε αγαπαει πραγματικα...Γιατι αν συμβαινει κατι τετοιο και να μην ηθελε να εισαι ετσι σ'αυτην την ηλικια θα το δεχτει και θα σε καταλαβει απολυτα...Αληθεια εσυ γιατι δεν "το εκανες" τοσα χρονια?φοβοσουν, οι σχεσεις σου δεν ηταν μεγαλες(πανω απο μηνα) ή δεν εχεις καθολου εμπειριες?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #42777 από NouNouka στις 09 Σεπτεμβρίου 2007, 5:29μμ

NouNouka

Εικονίδιο
μέλος από: 9/9/2007
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Δεν εχω κανει ποτέ σχεση μεχρι σημερα..μεγαλη..και δεν εχω και πολλες μικρες στο ενεργητικό μου..Στα 18 ειχα κανει μια προσπαθεια με ενα συμαθητη μου για 2 μηνες αλλα μονο φιλιά και χαιδεματα ειχαμε..Το κακο ξεκινα απο πιο παλια ενος γεγονοτος που με εκανε να μη θελω τους αντρες..Φτανωντας σημερα θελω αλλα κολάω...Ο συγκεκριμενος δε ξερω αν θα καταλάβει επειδη ειναι μερικα χρονια μικροτερος μου...Δε ξερω..μπορω αραγε να τον εμπιστευτω; και αν του φανει αστειο; Ουφ..δε ξερω ειμαι σε αδιεξοδο.. :(
προφίλάλλα...
Μήνυμα #42778 από and1 στις 09 Σεπτεμβρίου 2007, 5:31μμ

and1

μέλος από: 1/8/2007
μηνύματα: 43 αποδεκτές 0
Καλα να παθεις.Αυτο γινεται επειδει καθε φορα που ησουν με καποιον και ηθελε να ολοκληρωσετε εσυ του εδινες ποδι!!!Ενταξει δεν ειπαμε να ολοκληρωσεις και απο τα 14 αλλα μετα τα 17-18 νομιζω οτι 8α ησουν μια χαρα.Εγω πιστευω οτι αν σε αγαπαει πραγματικα δεν θα εχει προβλημα.Αυτα απο εμενα τα λεμε.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #42779 από NouNouka στις 09 Σεπτεμβρίου 2007, 5:34μμ

NouNouka

Εικονίδιο
μέλος από: 9/9/2007
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Καλα να παθω εχεις δικιο...:( Παλιοτερα δε πιστευα πως θα βρεθω αντιμετωπη με ενα τετοιο πρόβλημα..τωρα πλεον πρεπει να γινει..δε μπορώ να το "κλωτσάω" συνέχεια :( και δε φταιω δυστυχως 100% εγω...για αυτη μου την κατάσταση
προφίλάλλα...
6
Μήνυμα #42780 από senza paura στις 09 Σεπτεμβρίου 2007, 5:44μμ

senza paura

μέλος από: 21/5/2007
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Κοίτα και εγώ πιστεύω ότι δεν θα 'χει πρόβλημα ο φίλος σου εαν όντως είναι "καλό παιδί" όπως λες, και αν όντως έχει κάποια αισθήματα για 'σενα... Αντιθέτως πιστεύω ότι μπορεί και να του αρέσει αυτό...
Τώρα, εσύ, η αλήθεια είναι πως άργησες λίγο να "ξεκινήσεις το άθλημα", όπως λες, αλλά δεν νομίζω πως αυτό είναι και τόσο κακό όσο νομίζεις... Αφέσου ελεύθερη και εκείνη την στιγμή μην σκέφτεσαι τίποτα... Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να "βάλεις αγάπη"... Μην σκέφτεσαι τίποτα του στυλ "θα είμαι καλή" κτλ... Πάντως μην το αναβάλλεις και μην τον αποφεύγεις...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #42781 από NouNouka στις 09 Σεπτεμβρίου 2007, 5:49μμ

NouNouka

Εικονίδιο
μέλος από: 9/9/2007
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Δε θα το αναβάλω αλλο..την τετάρτη που θα βρεθουμε θα του πω την αληθεια..ευελπιστώ να κατανοήσει το τι γίνετε..απλά λυπάμαι που δεν θα ειμαι αυτο που εκεινος φαντάζεται αλλά θα κανω το παν για να του δώσω ολο μου τον εαυτό....!!! Καιρός ειναι αλλωστε να δώσω και να λάβω κι εγω...Πιστευα πως αυτο ειναι προβλημα γιατι δεν ειναι και νορμάλ να μη το κανει κανεις το πολυ μεχρι τα 20 και εδω και 4-5 χρονια πιστευα πως θα με αποκαλεσουν προβληματικο ατομο επειδη δεν εχω ερωτική ζωή...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #42782 από Antre στις 09 Σεπτεμβρίου 2007, 5:52μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Βασικά δεν είναι θέμα το "αν σε αγαπάει"... τα χετε μόλις 10 μέρες. Το θέμα είναι αν έχει κατανόηση.

Κοίτα αν πιστεύεις και είσαι σίγουρη ότι θα τον ξενερώσεις και θα τον τρέψεις σε φυγή (που δεν είναι σίγουρο, απλά μια εκδοχή της ιστορίας ) .. ε εντάξει, κάπως δεν πρέπει να μπεις στο παιχνίδι; Γιατί με το να τον αποφεύγεις μην τυχόν τον ξένερώσεις... όταν κάποια στιγμή χωρίσετε και στον επόμενο τους ίδιους φόβους θα έχεις, δηλαδή αν δεν τα φως τα μούτρα σου τώρα θα τα φας στο μέλλον (ξανά λέω απλά μια εκδοχή είναι, με βάση το σκεπτικό σου πάντα).

Γνώμη μου είναι ούτε να το κάνεις ούτε να το αποφύγεις . Ασε το να έρθει μόνο του. Όσο για το ότι είσαι παρθένα θα του το πεις όταν θα είναι να το κάνετε , είναι προτιμότερο να μπορεί να το δικαιολογήσει.. ενδεχομένως αν δεν πάει καλά η πρώτη φορά να σκεφτεί εντάξει πρώτη της φορά είναι, θα μάθει. Αν όμως δεν του το πεις εκτός του ότι τον κοροϊδεύεις , μάλλον θα ξενερώσει.

Άρα ούτε το αποφεύγεις ούτε το κυνηγάς , το αφήνεις μόνο του. Δεν του λες ότι είσαι παρθένα σε άσχετη στιγμή.. θα του το πεις μόνο την κατάλληλη στιγμή.. δηλαδή όταν θα είναι να το κάνετε.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #42786 από Maximos στις 09 Σεπτεμβρίου 2007, 10:10μμ

Maximos

Εικονίδιο
μέλος από: 28/8/2006
μηνύματα: 95 αποδεκτές 0
OK NouNouka.Αλλα για να του το πεις πρεπει να ξεκαθαρισεις πρωτα τα πραγματα μεσα σου...Λες οτι στο παρελθον ειχε γινει κατι που σε εκανε να μη θελεις σχεσεις...Αυτο το"τωρα ομως θελω" που λες ειναι σιγουρο? Γιατι αν δεν εισαι σιγουρη μπορει οτι γινει να σε κανει να θυμηθεις τα παλια....Που ελπιζω να μην ειναι και τιποτα σοβαρο(αποπειρα βιασμου κλπ)...Σου ευχομαι την τεταρτη που θα του το πεις να εχει θετικη καταληξη το ολο θεμα(εγω τουλαχιστον ειμαι σιγουρος!)ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #42787 από DarkAngel στις 09 Σεπτεμβρίου 2007, 11:23μμ

DarkAngel

Εικονίδιο
μέλος από: 5/1/2007
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
NouNouka μην κολλάς πουθενά.Και εγώ όταν ήμουν 21 τα είχα με μια κοπέλα 26 χρονών και ήταν και εκείνη παρθένα.Όταν μου το είπε δεν δυσφόρησα,μπορώ να πω ότι μου άρεσε κιόλας.Αν σε αγαπάει το παιδί θα το καταλάβει και είμαι σίγουρος για αυτό!
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login