Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Τσόντες μόνο στα περιοδικά και με τις χίλιες προφυλάξεις—μέσα στη μπλούζα και από μακρινό περίπτερο
Τρίτη, 14 Μαΐου

Που φτασαμε....Καταρρεουν τα παντα

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #51583 από johnoagrios στις 04 Ιανουαρίου 2009, 2:55μμ

johnoagrios

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 23/9/2008
μηνύματα: 84 αποδεκτές 0
Ολο βλεπω και συζητατε για σεξ ή αλλες σχεσεις..Ομως εγω νιωθω απογοητευση απο υτο π βλεπω.13-15 ετων κοριτσια να εχουν κανει σεξ και ολα τα συνναφη...Καποτε το φιλι σημαινε πολλα για ολους τωρα πια το φιλι(φασωμα ας πουμε) δεν σημαινει τιποτα...Στη συνεχεια το σεξ καποτε ηταν εκδηλωση αγαπης προς τον αλλον..Τωρα το σεξ εχει γινει απλα οπως το φιλι χωρις να σημαινει κατι.Δεν γινεται ενα κοριτσι 13-16 περιπου να εχει νιωσει πραγματικη αγαπη η αν εχει νιωσει δεν θα ειναι ρεαλιστικη το σαγαπω εχει ξεφτιλιστει.Οταν μεγαλωσετε ποσα θα σημαινει το σεξ για σας?Λογικα στα 20 με αυτο το ρυθμο θα εχετε πανω απο 7-8 εραστες..Καλες και οι εμπειριεσ αλλα μηπως εχει παραγινει?Μηπως καπου ως κοσμος εχουμε χασει την μπαλα?Μηπως το σεξ τελικα εγινε μοδα και οχι αυτο που πρεπει να ειναι?Τελικα μηπως ονειρευομαι μια εποχη ρομαντισμου?η εχω μεινει εγω πισω..?18 ειμαι αγαπησα απο τα 17 και πονεσα κ εκλαψα αλλα ηξερα πως αγαπησα.Καλες και οι ορμες ρε παιδια αλλα οχι πια και με αυτο τον τροπο..Τι να πω τελικα μαλλον θελω να ζησω σε μια εποχη αξιων οπως η αγαπη και ο ερωτας...Βλεπω πως αυτα πια δεν υπαρχουν...ΑΠΛΑ κοιταξτε ποσες ερωτησες και προβληματα εχετε γυρω απο αυτο το θεμα...Πειτε μου γνωμες για να μη νομιζω οτι ζω στον κοσμο μου..
προφίλάλλα...
6
Μήνυμα #51589 από mariacat στις 04 Ιανουαρίου 2009, 3:49μμ

mariacat

Εικονίδιο
μέλος από: 27/11/2007
μηνύματα: 109 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Αξιος!!!Συμφωνώ απόλυτα!!!Γι αυτό δε στεριώνει σχέση παιδί μου,σεξ σεξ σεξ,ισοπεδώνονται όλα!Μου μάθανε τώρα,14 χρονών κ 15 και θέλουν εμπειρίες...Έλεος..Συγκρατηθείτε λίγο.Ή το άλλο?!Απελευθερωμένος σου λέει.Κ βέβαια είμαι απελευθερωμένη.Πολύ μάλιστα.Αλλά όχι με όλο το λεκανοπέδιο!Μαζί σου φίλε,πες τα!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #51590 από johnoagrios στις 04 Ιανουαρίου 2009, 4:48μμ

johnoagrios

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 23/9/2008
μηνύματα: 84 αποδεκτές 0
Μαρια τι ηλικια εχεις?Χαιρομαι π δν ειμαι μονοςσε ολο αυτο!απο τι στιγμη π ο στοχος της σχεσης εχει γινει το σεξ αυτο λεει πολλα....
προφίλάλλα...
Μήνυμα #51591 από MaRmO στις 04 Ιανουαρίου 2009, 6:20μμ

MaRmO

Εικονίδιο
μέλος από: 9/12/2008
μηνύματα: 314 αποδεκτές 0
βασικα......συμφωνω και γω με αυτα που λετε....αν και για μενα δεν ισχυει....βλεπω γυρω μου φιλες μου που ειναι 13-14 και το εχουνε κανει...και με ποιον?με καποιον ακυρο που γνωρισαν προσφατα και απλα για να μην τον απογοητευσουν του καθισαν....ελεηνο δηλαδη ρε παιδια....θυμαμαι ποσο αγχωμενη ημουνα για το πρωτο μου φιλι με εναν πρων μου να πουμε....(πριν 2-3 χρονια)...μες στο αγχος...και οταν εγινε θυμαμαι οτι μετα ολο το βραδι αναστεναζα...χαχχα....εγω μονο 15 ειμαι αλλα δεν εχω κανει καν καποιο προκαταρκτικο και ας ειχα σχεσεις με αρκετα μεγαλυτερους...(18 χρονων...εκει γυρω δλδ)...το οτι νιωθω καπως ετοιμη και εχω πολλες αποριες πανω στο θεμα του ερωτα/σεξ ειναι επειδη με καποιο συγκεκριμενο ατομο ενιωσα την αληθινη αγαπη...απο εκ μερους του τουλαχιστον που μου την προσφερε με ολους τους δυνατους τροπους....η σχεση μας εχει απ'ολα δηλαδη...και ρομαντικες στιγμες..και στιγμες παθους...χαρας,συγκινησης....
και επισης αν ειναι να ολοκληρωσω με αυτο το ατομο θα γινει μονο το καλοκαιρι(λογο της αποστασης μονο τοτε θα βρεθουμε) και εννοειτε πως δεν θα ειναι σεξ αλλα ερωτας...
επισης πιστευω οτι αν καποιος ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ετοιμος δεν εχει σχεση η ηλικια αλλα μονο σε σπανιες περιπτωσεις ειναι καποια ετοιμη σε μικρη ηλικια....τις περισωτερες φορες το κανουν ειτε επειδη νιωθουν πιεση απο το αγορι ειτε επειδη θελουν να μεγαλωσουν προωρα....αλλα σχεδον ποτε απο αγαπη για τον αλλον....
οτι να'ναι δηλαδη...και αμα τους πεις και τιποτα σε βγαζουνε ζηλιαρα....Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ δηλαδη...εμεις για το καλο τους το λεμε και μας βγαζουνε και ζηλιαρες απο πανω...τι να πει κανεις...καλα λετε....σαν μοδα εχει καταντησει...πφφφφ...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #51592 από johnoagrios στις 04 Ιανουαρίου 2009, 6:59μμ

johnoagrios

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 23/9/2008
μηνύματα: 84 αποδεκτές 0
Κοιτα ως 18χρονος ξερω κ εχω δει πως οι ηλικιες 13-15 ειναι ευκολη λυση γιατι με ενα σαγαπω σουκαθονται τα εχω ζησει...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #51598 από mariacat στις 04 Ιανουαρίου 2009, 10:56μμ

mariacat

Εικονίδιο
μέλος από: 27/11/2007
μηνύματα: 109 αποδεκτές 0
Eπίσης ως 18χρονη πιστεύω ότι αν είναι δυνατόν,δεν είναι θέμα εποχής το σεξ,είναι θέμα του τι πιστεύει ο καθένας.Αλλά να μη τα ισοπεδώνουμε όλα,δηλαδή εμείς όταν ήμασταν 14 και 15 γιατί είχαμε το νου μας στο πώς να κάνουμε μα***ες κ όχι στο πώς θα γδυθούμε?Τι ημασταν εμείς και αντέξαμε?ελεος..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #51600 από -UG- στις 04 Ιανουαρίου 2009, 11:54μμ

-UG-

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/1/2009
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
+1 αγριε!

αν και τα δραματοποιεις λιγο

Παντα συνεβαιναν αυτα φιλε.

Παντα

Νομιζεις παλια ηταν φρονιμοι/ες ολοι?

ΟΚ, υπηρχε ενας ρομαντισμος παραπανω αλλα ειναι λογικο αυτο που συνβαινει λογω της εποχης που ζουμε...

Βεβαια ειμαι μικρος για να λεω ''ΠΑΝΤΑ'' αλλα νομιζω ετσι ειναι...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #51602 από Bluejack στις 05 Ιανουαρίου 2009, 12:33πμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
ΆΞιος και απο εμένα φίλε μου,
Και εγώ την ίδια απορία έχω με εσένα.
Ως 20χρονος πιστεύω πως η κατάσταση έχει φύγει εκτός ελέγχου.
Αλλά τι να περιμένουμε με τον τρόπο που μεγαλώνουν τα παιδιά?
Για μένα όλο το κακό ξεκινάει απο τα μέσα μαζικής ενημέρωσης,δλδ απο την TV.
Ενα παιδί 8 χρονών που βλέπει τηλεόραση για πείτε μου τι θα χαράξει στο υποσυνήδειτο του ?
Ολες οι συζητήσεις σήμερα έχουν να κάνουν με υπονοούμενα γύρο απο το σεξ.
Όσον αφορά για το φόρουμ,
παν μέτρον άριστον ρε παιδιά!
Καλό κάνουν που ρωτάνε τις απορίες τους φυσικά..Αλλά
υπάρχουν και άλλα πολλά ενδιαφέροντα θέματα.
υ.γ
Και εγώ νιώθω πως θα έπρεπε να ζούσα σε άλλη εποχή.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #51604 από mariacat στις 05 Ιανουαρίου 2009, 12:57πμ

mariacat

Εικονίδιο
μέλος από: 27/11/2007
μηνύματα: 109 αποδεκτές 0
Βασικά λόγω συνθηκών τα παιδιά παραείναι ελεύθερα.Ποιος ελέγχει τα παιδιά πλέον?Ή το ένα ακρο συναντάω ή το άλλο.Αναπόφευκτο να ασχολούνται με το sex απο μικρή ηλικία.Αλλά αν φρόντιζαν να τους εφοδιάζουν κ με κάποιες αρχές θα ήταν καλό.Ούτε εγώ βρήκα τον έρωτα της ζωής μου για να χω τέτοιου είδους σχέση αλλά νομίζω ότι ήμουν σε αρκετά ώριμη ηλικία απ'τη στιγμή που υποτίθεται πως πλέον είμαι πολίτης με άποψη.Τι να καταλάβει ένα κοριτσάκι?Τι?Να το παίξει στις φίλες της προχωρημένη,ερωτευμένη ή δηθεν πως έχει σοβαρή σχέση?Τι να κάνει ένα παιδάκι τη στιγμή που θα πρεπε να την νοιάζουν πιο απλά πράγματα?Ξυπνήστε λίγο γιατί κ μεις που περάσαμε την εφηβεία και λίγο πιο νορμάλ μάλιστα,λέμε πως έπρεπε να είχαμε ακόμη πιο αθώα μυαλά.Θα τα δουν αργότερα αυτά.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #51607 από johnoagrios στις 05 Ιανουαρίου 2009, 3:35πμ

johnoagrios

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 23/9/2008
μηνύματα: 84 αποδεκτές 0
Κοιτα UG αυτα δεν συνεβαιαν παντα πιστεψε με το βλεπω τωρα οταν συνεβαιναν τοτε ηταν μεμονομενα περιστατικα οχι γενικευμενο φαινομενο.Τωρα τι να σκεφτει ενα κοριτσι που βλεπει sex&the city που δεν εχει κανενα συναισθηματικο υποβαθρο και κοιτανε απλα ποιος ειναι ο καλυτερος εραστης..Σας το λεω εγω στα 13-16 μου δεν εζησα τετοια...Δεν τα δραματοποιω ετσι ειναι οι μεγαλυτεροι μου ισως να τα ξερουν καλυτερα παντως ολα πια εχουν καταρρευσει
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login