Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Παρακαλώ μην πυροβολείτε άσκοπα (πινακίδα στα Χανιά).
Πέμπτη, 25 Απριλίου

Το σημειο G(Graffenberg)

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #51948 από Cultman στις 21 Ιανουαρίου 2009, 2:21πμ

Cultman

Εικονίδιο
μέλος από: 19/1/2009
μηνύματα: 41 αποδεκτές 0
Πιστευω πως ισως ηρθεη ωρα να λυσω αρκετες απορειες σε μικρους αλλα να εξηγησω κ σε μεγαλους περι το σημειoυ G.Aρχικα το σημειο G βρισκεται περιπου 10 εκατοστα μεσα στον κολπο απο την πλευρα της κλειτοριδας κ οχι του πρωκτου.Ειναι μια συνεχεια των νευρικων αποληξεων τις κλειτοριδας( η κλειτοριδα καταληγει στην σπονδυλικη στηλη )Επισης θα δειτε σε σχεδιαγραμματα οτι το σημειο αυτο βρισκεται απο τη μερια του πρωκτου.Οχι αυτο ειναι λαθος του graffenberg το οοποιο κακως εχει σημειωθει εκει.Οι ερευνες διεχνουν οτι βρισκεται εκει π ειπα παραπανω.Εν συνεχεια πως το σημειο αυτο ειναι <<εκμετταλευσιμο>> σε μια σταση συγκεκριμενη φροντιστε το πεος να ακουμπαει στην πλευρα εκεινη παραλληλα με κλειτοριδικο ερεθισμο(πχ δαχτυλο) και ετσι η κοπελα θα εχει το λεγομενο διπλο οργασμο και τοτε πιθανοτατα θα χυσει με πιεση ενα διαφανες υγρο αχρωμο κ αοσμο.Αυτο ειναι υγρα στην ουρηθρα π προκυπτουν απο το σεξ.(τισ γυναικες δεν ειναι τυχαιο οτι μετα το σεξ τις πιανει κατουρημα).Το εχω δοκιμασει ο ιδιος κ εχει πετυχει με 2 διαφορετικεσ κοπελες.Τωρα συμπερασματα.

Ενα πεος ανω των 9 εκατοστων φτανει ισως στο καλυτερο σημειο..Αντιθετως ενα των 20 δεν μπορει να εχει επαφη ευκολα.

Για τους νεους που πανε να το δοκιμασουν μην το κανετε με την 1η πρεπει να μαθετε που πανε τα 4 πρωτα γιατι θα γινει μια τραγικη αποτυχια(βλεπε εμενα).

3ον τα κοριτσια ισως τρομαξουν απο αυτο θα νιωσετε οτι κατουριεστε παραλληλα με ενα παρα πολυ δυατο οργασμο ισως τον δυνατοτερο ποτε.

4ον εχει φανει οτι ανω το 80% των γυναικων μπορει να το κανει αλλα με σωστο τροπο.

Καλυτερες πεξηγησεις τροπων ειναι στο youtube και σε καμια τσοντα.(το μοναδικο διδακτικο περιεχομενα τσοντας π εχω δει)

Με το υφος που εχω παραπανω αρκετοι θα γελασουν αλλα δεν ηθελα να ξεφυγω απο τα ιατρικα στοιχεια.Για περαιτερω αποριεσ απλα ρωτηστε!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #51955 από SPEL στις 21 Ιανουαρίου 2009, 5:21μμ

SPEL

Εικονίδιο
μέλος από: 21/1/2009
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
NICE ;)
προφίλάλλα...
Μήνυμα #51956 από MaRmO στις 21 Ιανουαρίου 2009, 9:11μμ

MaRmO

Εικονίδιο
μέλος από: 9/12/2008
μηνύματα: 314 αποδεκτές 0
και δηλαδη τι ακριβως πρεπει να κανει ενα αγορι για να προκαλεσει αυτο το διπλο οργασμο σε μια κοπελα?γιατι δεν το καταλαβα......
προφίλάλλα...
Μήνυμα #51957 από mij62 στις 21 Ιανουαρίου 2009, 9:38μμ

mij62

Εικονίδιο
μέλος από: 12/1/2009
μηνύματα: 74 αποδεκτές 0
το σημειο g που λεμε δεν ειναι κατι αλλο απο την πιο ερωτογενη περιοχη της γυναικας.αλλες το βρισκουν πιο ευκολα,αλλες πιο δυσκολα,αλλες καθολου.η στατιστικη λεει οτι μονο το 5% των γυναικων εχουν βιωσει αυτη την κατασταση.επισης να σημειωσω οτι συμφωνα με τις επιστημονικες αναφορες το σημειο G δεν βρισκεται στα 10 εκατοστα που ειπε ο cultman αλλα στα 3-6 εκατοστα του γυναικειου κολπου.marmo το αγορι δεν χρειαζεται να κανει κατι ιδιαιτερο.αλλωστε μην ξεχνας οτι ολα ξεκινουν απ'τον εγκεφαλο ειδικα στις γυναικες.αν μια γυναικα θελει να βιωσει κατι πραγματικα ιδιαιτερο μπορει να το κανει....αν παλι η γυναικα την ωρα που κανει σεξ δεν εχει αφησει τον εαυτο της ελευθερο και σκεφτεται διαφορα τοτε οποιος κι αν ειναι ο αλλος....οτι κι αν κανει....οσο κι αν προσπαθει...αποτελεσμα δεν θα δει....στο σεξ πρεπει να συμμετεχει και η γυναικα...μην τ'αφηνετε ολα στον αντρα...και οταν λεω να συμμετεχει εννοω πρωτα ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ....τα ζευγαρια που το εχουν πετυχει αυτο εχουν μια συγκλονιστικη ερωτικη ζωη....
προφίλάλλα...
Μήνυμα #51959 από mij62 στις 22 Ιανουαρίου 2009, 1:07πμ

mij62

Εικονίδιο
μέλος από: 12/1/2009
μηνύματα: 74 αποδεκτές 0
βιντεακι?δεν νομιζω...ετσι κι αλλιως...αυτοι που εχουν βρει στ'αληθεια το σημειο g ειναι πολυ πολυ πολυ λιγοι...αλλοι νομιζουν οτι το βρισκουν...αλλοι απλα λενε οτι το βρισκουν...και οι περισσοτεροι δεν ασχολουνται καν...αλλωστε και για τις γυναικες ειναι κατι παντελως αγνωστο,αφου οι περισσοτερες μονο ακουστα το γνωριζουν.αφου ειχαμε φτασει σε σημειο να λεμε[οχι οι κοινοι ανθρωποι αλλα οι επιστημονες] οτι το σημειο g ειναι ενας μυθος.τελικα ομως δεν ειναι μυθος,απλα ειναι η απολυτη εξαιρεση.οπως σου ειπα,ειναι ελαχιστες οι γυναικες που εχουν ανακαλυψει αυτο το ειδος ερεθισμου.κοντα στο 5% παγκοσμιως.επισης,αυτο το 5% εχουν ομολογησει πως τους προκαλει εντονη δυσφορια και οχι ευχαριστηση.αυτα για να λυνεται ο μυθος περι του σημειου g.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #51972 από Cultman στις 23 Ιανουαρίου 2009, 12:32πμ

Cultman

Εικονίδιο
μέλος από: 19/1/2009
μηνύματα: 41 αποδεκτές 0
διαφωνω καθετα mij σχεδον σε ολα...Τι να σου πω μπες σε ενα σιτε μο τσοντες και γραψε squirt τοτε θα δεις...
προφίλάλλα...
6
Μήνυμα #51973 από mij62 στις 23 Ιανουαρίου 2009, 1:18πμ

mij62

Εικονίδιο
μέλος από: 12/1/2009
μηνύματα: 74 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

τωρα ρε συ cultman αυτα που ειπα δεν ειναι δικα μου λογια.ειναι λογια επιστημονικα τεκμηριωμενα μεσω ειδικων μελετων.συγγνωμη που στο λεω αλλα ακομα δεν ξερεις οτι το 80% αυτων που βλεπουμε στις τσοντες ειναι ψευτικα?κι αν οχι ψευτικα,σιγουρα μονταρισμενα?τουλαχιστον αυτο θα επρεπε να το ξερεις...και επειδη εγω μιλαω με επιχειρηματα και οχι ιστοσελιδες πορνο μπορω να σου δωσω υλικο που να τα αποδεικνυει ολα αυτα.γι'αυτο λοιπον...α] και οι ανδρες εχουν σημειο G. β] το σημειο g στις γυναικες βρισκεται περιπου στα 5 εκατοστα στο πανω μερος του κολπου οταν ειναι ξαπλωμενη γ]ελαχιστες γυναικες εχουν βρει το σημειο g. δ]η ευχαριστηση της γυναικας φυσικα και δεν εξαρταται απ'αυτο. ε]η γυναικα κανει σεξ με τον εγκεφαλο. αυτα για το ''περιφημο'' σημειο g...με λιγα λογια αν καποιος θελει οχι απλα να ικανοποιησει αλλα να κανει μια κοπελα να νιωσει ΓΥΝΑΙΚΑ με κεφαλαια,τοτε αυτο γινεται μονο μεσω μιας μακροχρονιας σχεσης που ο ενας μαθαινει τον αλλον ολο και πιο καλα...και προς θεου ρε παιδια...το σεξ γινεται για απολαυση και οχι για αναγκη...το ανεμελο σεξ ειναι αυτο που θα ευχαριστηθουν και οι 2...ολα τα αλλα ειναι για να 'χαμε να λεγαμε....
προφίλάλλα...
Μήνυμα #51976 από Cultman στις 23 Ιανουαρίου 2009, 3:04μμ

Cultman

Εικονίδιο
μέλος από: 19/1/2009
μηνύματα: 41 αποδεκτές 0
ναι μωρε παραδειγμα αν δεις παντως στο wikipedia αναφερει οτι τανω του 60% των γυναικων μπορουν να το κανουν αλλα το 8% το εχει κανει.Κοιτα καλυτερα;)
προφίλάλλα...
Μήνυμα #51977 από mij62 στις 23 Ιανουαρίου 2009, 3:48μμ

mij62

Εικονίδιο
μέλος από: 12/1/2009
μηνύματα: 74 αποδεκτές 0
cultman μαλλον δεν εχεις διαβασει καλα τα ποστ μου.δεν ειπα ΠΟΥΘΕΝΑ οτι ειναι πολυ λιγες οι γυναικες που μπορουν να το κανουν.αντιθετα,πηγαινε στο πρωτο απ'τα 3 μου ποστ στην 8η με 9η σειρα.επισης πηγαινε στο πρωτο μου παλι ποστ στην τριτη σειρα....τι λεει?λεει οτι μονο το 5% των γυναικων εχουν ΒΙΩΣΕΙ αυτη την κατασταση.ειδες πουθενα να λεω οτι μονο το 5% των γυναικων ΜΠΟΡΟΥΝ να το κανουν?μαλλον εχεις προβλημα στο να κατανοησεις ενα κειμενο.'η απλουστατα διαβασες τα ποστ μου πολυ βιαστικα.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #51987 από Cultman στις 24 Ιανουαρίου 2009, 12:20μμ

Cultman

Εικονίδιο
μέλος από: 19/1/2009
μηνύματα: 41 αποδεκτές 0
Mij εισαι αρχηγος.Εισαι πονηροοοος εσυ ε?μου την εφερες οντως διαβασα βιαστικα τα ποστ.Αστερι μου εσυ!Περα απο την πλακα καλα τα λες.Παντως φιλε εχω δοκιμασει να το κανω με 2 κοπελες κ στις 2 πετυχε κ μ ειπαν οτι ηταν πιο ευχαριστο απο τον κανονικο οργασμο.για αυτο λεω οτι ειναι πιο δυνατος.Τωρα τα συμπερασματα δικα σας.
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login