Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Είχες ένα πριβέ μήνυμα. Η Lilla το διάβασε οπότε ρώτα την να σου πει τι έγραφε.
Τρίτη, 23 Απριλίου

πως να καταπολεμίσω το φόβο και ανχος ...

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #52245 από stergios13 στις 24 Φεβρουαρίου 2009, 6:59μμ

stergios13

banned
μέλος από: 27/12/2008
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Για σας παιδια ειμαι 15 και ακομα δεν έχο κανει σχεσει λογο του φόβου και του ανχους και ......δεν 3ερω τι φταει περιμενο απο εσας να μου πιτε παντος εγο πιστευω ενας λογο ειναι η αποριψη πιτε μου και εσεις plz.Πιτε μου επισης τροπους να το καταπολεμίσω
προφίλάλλα...
Μήνυμα #52247 από Webfairy στις 25 Φεβρουαρίου 2009, 6:07μμ

Webfairy

μέλος από: 13/10/2008
μηνύματα: 40 αποδεκτές 0
Πολλοί θα σου πουν να είσαι ο εαυτός σου...σε αυτή την ηλικία όμως δεν ξέρεις ποιο είναι το πραγματικό σου εγώ και τι πραγματικά σου αρέσει...

Ο φόβος και στα 2 φύλα είναι κοινός! Αλλά πρέπει να εφαρμόσεις αυτό που λένε και για τα σκυλιά...μην δείξεις τον φόβο σου γιατί θα το καταλάβουν.
Οι σχέσεις, και μάλιστα στην ηλικία που είσαι, που είναι τόσο επιφανειακές και πρόσκαιρες, δεν πρέπει να σου δημιουργούν φόβο...

Πραγματικές αιτίες φόβου είναι ο πόλεμος, η πείνα, οι σεισμοί, το να περπατάς μόνο σου την νύχτα και πολλά πολύ πιο σημαντικά.

Είσαι στην ηλικία, που όλοι έχουν κάνει σχέσεις (οι περισσότεροι και μερικοί από αυτούς λένε και ψέμματα) και θεωρείς ότι πρέπει να κάνεις και εσύ!

Θα σου πω ένα μυστικό....δεν υπάρχει ωραιότερο πράγμα από την απόρριψη!!!! Σε κάνει πιο σοφό, σε κάνει να ξέρεις τι θες, σε κάνει να μαθαίνεις να χάνεις, σε κάνει πιο ελεύθερο!
Να απολαμβάνεις τις απορρίψεις γιατί είναι μέσα στην ζωή και καμιά φορά ισχύει το "κάθε εμπόδιο για καλό".

Για να μην σε κουράζω....αν έχεις βάλει στο μάτι καμιά γκόμενα, πες της το στα "ίσα" και δείξε τις προθέσεις σου. Οι γυναίκες θέλουν ειλικρίνεια και ..... ντομπροσύνη. Δεν υπάρχει καλύτερη μέθοδος από τον αιφνιδιασμό!!!!
Αν πάλι νομίζεις ότι θα σε απορρίψει...και πάλι κάνε επίθεση στο ψητό γιατί που ξέρεις..."τρώγοντας έρχεται η όρεξη" και μπορεί μετά να σε δει με άλλο μάτι!

Καλή τύχη, καθόλου άγχος και απόλαυσε τα νιάτα και τα σκαμπανεβάσματα των σχέσεων...(αν και στην ηλικία σου η λέξη "σχέσεις" είναι ρευστή).
προφίλάλλα...
Μήνυμα #52250 από chasyboyz στις 26 Φεβρουαρίου 2009, 8:30μμ

chasyboyz

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/2/2009
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα!

Κυρίως στο θέμα της απόρριψης. Η χυλόπιτα σε κάνει λίγο πιο άντρα μη τη φοβάσαι! :)


προφίλάλλα...
Μήνυμα #52265 από asdf στις 28 Φεβρουαρίου 2009, 11:06μμ

asdf

banned
μέλος από: 14/12/2008
μηνύματα: 38 αποδεκτές 0
συνφωνω με το ferry egv eidh exv 6 xilopitew alla den to bazv katv pame kai gia perissoteroys den kolonoyme^^
προφίλάλλα...
Μήνυμα #52266 από stergios13 στις 02 Μαρτίου 2009, 1:34μμ

stergios13

banned
μέλος από: 27/12/2008
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
ευχαριστο παιδια
προφίλάλλα...
Μήνυμα #52267 από STRmc στις 02 Μαρτίου 2009, 9:57μμ

STRmc

Εικονίδιο
μέλος από: 2/3/2009
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Φίλε μου να σου πω κ εγώ κάποια πράγματα σαν συνομήλικοι που είμαστε κιόλας.
Λοιπόν... είναι φυσικό να έχεις κάποιο άγχος άλλωστε κ ποιος δεν είχε την πρώτη του φορά που θα επιχειρούσε κάτι τέτοιο; Απλά αυτό δεν θα έπρεπε να υπάρχει γιατί μπορεί να είναι κάτι σημαντικό αν είσαι ερωτευμένος με κάποια κοπέλα αλλά θα πρέπει να βρείς την δύναμη κ το θάρρος κ να της μιλήσεις κ μετά θα δεις πως όλα θα αλλάξουν κ δεν θα υπάρχει πια φόβος κ άγχος.
Αν πάλι δεν είσαι ερωτευμένος με κάποια κοπέλα βρές ένα κορίτσι που να σου μάθει τα βασικά κ ας μην είναι κ η Μόνικα Μπελούτσι απλά ας βλέπετε, έτσι θα είσαι πιο έμπειρος κ συνεπώς δεν θα έχεις τόσο άγχος.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #52271 από stergios13 στις 03 Μαρτίου 2009, 2:59μμ

stergios13

banned
μέλος από: 27/12/2008
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
παιδια αν θελετε μπορο να δοσω και το μσν να μιλισουμε πιο αναλυτικα γιατι εχο φαει γερο κολιμα με την κοπελα

Θα αστειεύεσαι! Διάβασε τους κανόνες του φόρουμ και αφού τους κατανοήσεις καλά, ζήτησέ μας συγγνώμη με email και ΤΟΤΕ ΙΣΩΣ σου ξαναενεργοποιήσουμε το λογαριασμό.
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login