Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Είναι μέρες που είσαι περιστέρι, αλλά τις πιο πολλές είσαι το άγαλμα.
Κυριακή, 26 Μαΐου

yparxei periptosi

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #54928 από pinokio στις 12 Οκτωβρίου 2009, 10:07μμ

pinokio

μέλος από: 8/8/2006
μηνύματα: 20 αποδεκτές 0
loipon paidia... i proti mou fora itan prin kana trimino... eixa sxetika statheri periodo alla meta otan to ekana allakse k irthe me 5 meres kathisteri, meta gia kana dio mines mou erxotan kanonika dn eixa omos erotikes epafes, kai auton ton mina pou to ksanakaname pali exo pali 5 meres kathisterisi kai dn mou exei erthei akoma periodos...exo tous ponous tis periodo k kathe mera eimai sigouri oti tha mou erthei alla dn mou erxete.. to kaname sinexeia me profilaktiko kai prosexame kiolas...dn mas eixe spasei i tpt tetoia i toulaxiston dn to kalavame ( er. iparxei periptosi na spasei kai na min to katalaveis?_) //..ti na kano tora na perimeno kiallo i na pao na paro kanena test egkimosinis??..mipos genika epireazite logou tou anxous??
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #54937 από bluebird στις 13 Οκτωβρίου 2009, 1:23μμ

bluebird

Εικονίδιο
μέλος από: 22/9/2009
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
καταρχην pinokio γιατι υπογραφεις σαν ανδρας; με μπερδεψες! τωρα σχετικα με το θεμα σου δεν το καταλαβαινεις οταν σπασει, εμενα μου ετυχε και σχιστικε και μετα ηταν αδειο οταν το εβγαλε. ελεγχε το, οταν το βγαζει, να μην ειναι αδειο, ουτε να σταζει. καλο ειναι να πας στο φαρμακειο να παρεις τεστ εγκυμοσυνης, αφου εχεις καθυστερηση μην αργησεις περα απο 10 μερες καθυστερησης. αν παλι συνεχισεις να εχεις ασταθη περιοδο, μπορεις να παρεις αντισυλληπτικα χαπια με ορμονες, ετσι και ρυθμιζεις την περιοδο σου και εισαι πιο σιγουρη οτι δεν θα μεινεις εγκυος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #54938 από anwnymos στις 13 Οκτωβρίου 2009, 1:29μμ

anwnymos

Εικονίδιο
μέλος από: 26/9/2009
μηνύματα: 34 αποδεκτές 0
μάλλον έχεισ υπερβολικό άγχος και αλλάζει ο κύκλος σου... απο κει και πέρα ναι υπαρχει περίπτωση να σας έσπασε και να μην το ξέρετε,αλλά άμα ήταν θα είχες ναυτία,θα είχε τουμπανιάσει η κοιλιά σου ήδη :p
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #54939 από bluebird στις 13 Οκτωβρίου 2009, 1:51μμ

bluebird

Εικονίδιο
μέλος από: 22/9/2009
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
δεν θα συμφωνησω με τον anwnymo. υπαρχει περιπτωση να εισαι εγκυος χωρις ναυτιες και εμετους. και παρεπιπτοντως anwnyme η κοιλια "τουμπανιαζει" μετα τον 4ο - 5ο μηνα, οποτε θα ειναι πλεον αργα.. (ιδιως οταν ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #54942 από pinokio στις 13 Οκτωβρίου 2009, 4:23μμ

pinokio

μέλος από: 8/8/2006
μηνύματα: 20 αποδεκτές 0
simera ekana to test kai itan arnitiko...tora dn ksero ti paizei tha doume... isos na vgike k lathos isos k sosto...perimenoume k vlepoume ama dn mou rthei tha kano allo ena se kana dio treis meres k meta tha pao se ginaikologo, euxaristo pantos
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #54945 από MaRmO στις 13 Οκτωβρίου 2009, 7:29μμ

MaRmO

Εικονίδιο
μέλος από: 9/12/2008
μηνύματα: 314 αποδεκτές 0
δεν εχεις κανεναν λογο να ανησυχεις κατα την γνωμη μου...η δικη μου πρωτη φορα ηταν πριν 2 μηνες και την πρωτη φορα που μου ηρθε η περιοδος κα8υστερησε καπου στις 5 μερες οπως κ σε σενα...ειχα φριχτους πονους και ολα τα συμπτωματα της περιοδου και παντα ελεγα"σημερα πρεπει να'ρθει" αλλα τιποτα...ειχαμε τρομαξει με το αγορι μου και πηραμε κ εμεις ενα τεστ...ηταν αρνητικο και την αλλη μερα μου ηρθε η περιοδος...επειτα τον 2ο μηνα...δηλαδη τωρα αυτες τις μερες...ειχα κα8υστερηση 8 μερες...το θεμα ηταν οτι φοβομασταν ακομη περισσοτερο γιατι την τελευταια φορα που ειχα περιοδο καναμε ερωτα την 1η και 2η μερα χωρις προφυλαχτυκο και τελειωσε και μεσα(δικη μας αποφαση)...πηρα παλι ενα τεστ(πληρωσα και 15 ευρω την παπαρια) και βγηκε αρνητικο...επειτα μετα απο 2 μερες μου ηρθε και η περιοδος...ειναι φυσιολογικο να ειναι λιγο ασταθης η περιοδος σου μετα την πρωτη σου φορα...εγω ετσι πιστευω...μην αγχωνεσαι τα τεστ δεν κανουν σχεδον ποτε λαθος...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #54955 από anwnymos στις 13 Οκτωβρίου 2009, 11:33μμ

anwnymos

Εικονίδιο
μέλος από: 26/9/2009
μηνύματα: 34 αποδεκτές 0
Έγραψε:(bluebird@13 Οκτωβρίου 2009)
δεν θα συμφωνησω με τον anwnymo. υπαρχει περιπτωση να εισαι εγκυος χωρις ναυτιες και εμετους. και παρεπιπτοντως anwnyme η κοιλια "τουμπανιαζει" μετα τον 4ο - 5ο μηνα, οποτε θα ειναι πλεον αργα.. (ιδιως οταν ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη)




λέω "ήδη" για την κοιλιά επειδή όπως είπε έγινε ότι έγινε πριν 3 μήνες. άρα χρονικά πέφτω μέσα,σχετικά πάντα...όσο αυτό για την ναυτία ναι συμφωνώ δεν είπα οτι οπωσδήποτε θα χε εμετούς,απλά έτσι θα το διεπίστωνε πιό εύκολα xD
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #55072 από papi7 στις 20 Οκτωβρίου 2009, 4:22μμ

papi7

Εικονίδιο
μέλος από: 20/10/2009
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Μην αγχονεσε καταρχην..εμενα μου συμβαινει συνεχεια..ειχα φτασει να εχω καθυστερηση 1 μηνα περιπου..ετρεχα και εγω για τεστ εγκυμοσυνης και τα συναφη..λοιπον προτο ρολο παιζει το αγχοσ που εχεις..(ειμαι δεν ειμαι εγκυοσ??,γιατι δεν μου ερχετε η πειοδος??)λοιπον σταματα να το σκεφτεσε συνεχεια...και ολα θα ρυθμιστουν οπωσ πρεπει...εγω βεβια ειχα αλλο προβλημα..αλλα αθτο ειναι αλλο θεμα..αν θεσ ομωσ να εισαι σιγουρη για καθε σεξουαλικη σου πραξη καλο θα ηταν να πας στο γυναικολογο σου οστε να σου γραψει αντισιλιπτικα χαπια..ετσι δεν θα εχεισ ουτε αγχοσ για ανεπιθθμητεσ εγκυμοσυνεσ και θα εχεις και σταθερο κυκλο στην περιοδο σου....
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login