Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Είμαι τόσο ηθικό στοιχείο που ακόμα και όταν αυτοϊκανοποιούμαι διαβάζω το 'Προς την Νίκην'! ©NoCTuRNe, irc.ftou.gr
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Απορία

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #60357 από Pilgrim στις 15 Απριλίου 2010, 1:33μμ

Pilgrim

μέλος από: 15/4/2010
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Χαιρετω ολα τα μελη του φορουμ. Εχθες εψαχνα κατι αναφορικα με το πεος και ετυχε να πεσω εδω. Αν και ηδη υπαρχουν πολλα παρομοια threads τα οποια διαβασα ολα προσεκτικα, πηρα το θαρρος να ανοιξω ενα ακομη, μπας και βρω κατι ακομη. Εχει να κανει με τη διασημη απ' τι βλεπω φιμωση!

Στη δικη μου περιπτωση το δερμα απο το πεος σε χαλαρη κατασταση καλυπτει ολον τον βαλανο, σε καταστση στυσης 1/2 ή και 1/3 (δηλαδη αρκετα μεγαλο μερος ακομη). Τωρα αν χειρονακτικα το τραβηξω κατω μπορει να εμφανιστει σχεδον ολος ο βαλανος, αλλα το δερμα επικαλυπτει μερος του βαλανου απο μπροστα (ετσι δλδ οπως βλεπω το πεος μου απο πανω). Εαν συνεχισω να τραβω προς τα κατω τοτε ειναι δυνατον ολο το δερμα να κατεβει κατω απο τον βαλανο. Το θεμα ειναι οτι αν φτασω σε εκεινο το σημειο τοτε η επαναφορα του δεν μπορει να γινει αυτοματα, με αποτελεσμα να μαζευεται ολο το δερμα κατω απο το κεφαλι σχηματιζοντας ενα δαχτυλιδι. Πρεπει να σταματησει η στυση και μονο μετα απο αντιθετη ελξη προς τα πανω, το δερμα επιστρεφει στην αρχικη του θεση.

Αρχικα νομιζα οτι εχω μεγαλο βαλανο και δυσχεραινει αυτην την κινηση και επαναφορα, αλλα τελικα διαβαζοντας σχολια αλλων ισως να μην ειναι μονο αυτο.

Πραγματικα θα εκτιμουσα την αποψη σας πανω σε αυτο. Ευχαριστω.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #60359 από ftoufoo στις 15 Απριλίου 2010, 2:03μμ

ftoufoo

banned
μέλος από: 13/2/2010
μηνύματα: 60 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

πραγματικά, γιατί δεν πας σε ένα γιατρό; Θα εμπιστευτείς τον οποιοδήποτε άγνωστο που θα σου γράψει μέσα από ένα forum;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #60360 από VeTeRaNoS στις 15 Απριλίου 2010, 2:53μμ

VeTeRaNoS

Εικονίδιο
μέλος από: 8/11/2009
μηνύματα: 813 αποδεκτές 0
Από ότι καταλαβαίνω από τα λεγόμενα σου έχεις μια σχετικά μικρή φίμωση.Να πας σε ένα γιατρό να σου πει τι να κανεις.Να σου δώσει μια αλοιφή ισως...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #60361 από asd0r στις 15 Απριλίου 2010, 4:21μμ

asd0r

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 28/7/2009
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
paraphimosis
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #60363 από Σηπτικό Βόδι στις 15 Απριλίου 2010, 5:17μμ

Σηπτικό Βόδι

μέλος από: 8/4/2010
μηνύματα: 917 αποδεκτές 0
Ακριβώς. Αυτό που έχεις λέγεται παραφίμωση..δεν είναι ξέρω γω η "υπερβολική φίμωση" όπως νόμιζα εγώ όταν το διάβασα, απλά είναι η κατάσταση όταν εμφανιστεί η βάλανος δε μπορεί το πετσάκι να ξαναγυρίσει πίσω. Ειλικρινά θα 'πρεπε να το δει κάποιος γιατρός, διότι υπάρχει κίνδυνος να υποστείς νέκρωση της βαλάνου από την ισχαιμία που προκαλεί η παραφίμωση. (Δε ξέρω τι σημαίνουν όλα αυτά, ένας γιατρός μου τα είπε αλλά για να τα λέει κάτι θα ξέρει..) Αυτά.

Ελπίζω να βοήθησα,
Άρης.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #60369 από Pilgrim στις 15 Απριλίου 2010, 9:47μμ

Pilgrim

μέλος από: 15/4/2010
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Σηπτικό Βόδι@15 Απριλίου 2010)
υπάρχει κίνδυνος να υποστείς νέκρωση της βαλάνου από την ισχαιμία που προκαλεί η παραφίμωση. (Δε ξέρω τι σημαίνουν όλα αυτά, ένας γιατρός μου τα είπε αλλά για να τα λέει κάτι θα ξέρει..) Αυτά.

Ελπίζω να βοήθησα,
Άρης.


Μπα, νομιζω οτι γινεσαι λιγο υπερβολικος! Δεν εχει κανεναν πονο. Οπως και να χει ευχαριστω που μπηκες στον κοπο. Και βασικα βρηκα "το κουμπι του"..μαλακά λιγη πιεση προς τα κατω θελει και ειναι οκ και λιγη πιεση αντιθετα μετα. Οπως ειπε και καποιος σε καποιο thread ειναι θεμα προπονησης. Ευχαριστω οσοι μπηκατε στον κοπο παντως.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #60450 από foumo στις 19 Απριλίου 2010, 2:27πμ

foumo

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 4/3/2010
μηνύματα: 46 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Σηπτικό Βόδι@15 Απριλίου 2010)
Ακριβώς. Αυτό που έχεις λέγεται παραφίμωση..δεν είναι ξέρω γω η "υπερβολική φίμωση" όπως νόμιζα εγώ όταν το διάβασα, απλά είναι η κατάσταση όταν εμφανιστεί η βάλανος δε μπορεί το πετσάκι να ξαναγυρίσει πίσω. Ειλικρινά θα 'πρεπε να το δει κάποιος γιατρός, διότι υπάρχει κίνδυνος να υποστείς νέκρωση της βαλάνου από την ισχαιμία που προκαλεί η παραφίμωση. (Δε ξέρω τι σημαίνουν όλα αυτά, ένας γιατρός μου τα είπε αλλά για να τα λέει κάτι θα ξέρει..) Αυτά.

Ελπίζω να βοήθησα,
Άρης.

Αυτό ακριβώς, παραφίμωση είναι όταν γίνεται με δυσκολία η επαναφορά. Αν μέινει πολλή ώρα κάτω απο τη βαλάνο σφίγκωντας τη δεν γίνεται σωστή αιμάτωση στη βαλάνο και επειδή είναι πολύ ευαίσθητη μπορεί να νεκρωθεί. Καλό θα ήταν να πας σε ένα γιατρό, μπορεί να μην έχεις τίποτα αλλα μπορεί και να χρειάζεσαι βοήθεια ποτέ δεν ξέρεις... Μην το αφήσεις έτσι πάντως...!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #60513 από nightmare στις 21 Απριλίου 2010, 1:29μμ

nightmare

Εικονίδιο
μέλος από: 19/4/2010
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
μεγαλε εχεις παραφιμωση μην το κατεβαζεις αν ειναι σε στυση γιατι μπορει να κολισει κ θα εχεις προβλημα!!! πρεπει να πας επιγοντως σε ενα γιατρο!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login