Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Όταν αντιγράφεις κάποιον λέγεται κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας. Όταν αντιγράφεις πολλούς μαζί λέγεται έρευνα.
Τρίτη, 23 Απριλίου

Βυζια Λιπος

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #61395 από QuickLogic στις 16 Μαΐου 2010, 6:13πμ

QuickLogic

Εικονίδιο
μέλος από: 16/5/2010
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
για σας παιδια θα ιθελα τιν βοθεια σας στο προβλιμα μου ειναι το εξης εχω μεγαλο στηθος πως μπορω να το χασω? τι πρεπει να κανω? ειμαι 120 κυλα 179 υψος... πολλα γιατο υψος μου το θεμα ειναι οτι κιαλι χοντρι δεν εχουν τοσο βυζι πως μπορω να καψω το λιπος απο εκει?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #61397 από Praeto7 στις 16 Μαΐου 2010, 10:21πμ

Praeto7

μέλος από: 16/5/2010
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Φίλε και εγώ μέχρι πέρυσι είχα πρόβλημα με τα κίλά μου και με το στήθος.Μία είναι η λύση:δίαιτα αλλά ταυτόχρονα και γυμναστήριο,γιατί αλλιώς ναι μεν θα χάσεις κίλα και κατεπέκταση και το στηθος,ομως το δέρμα θα "κρεμάσει.
πσ:δεν γίνεται να επιλέξεις από π θα χάσεις το λίπος
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #61763 από kastiel στις 27 Μαΐου 2010, 7:50πμ

kastiel

μέλος από: 29/4/2010
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
με φυσικό τρόπο το λίπος χάνεται από όλα το σώμα και όχι τοπικά. απλά οι λιπαποθήκες είναι τα πιο δύσκολα σημεία και χάνουν πιο αργά ας πούμε. απο εκεί και πέρα αυτό που πρέπει να κάνεις εσυ είναι (πρώτα για τηνυγεάι σου και μετά για την εμφάνιση):

1)να ξεκινήσεις διατροφή σωστή δηλαδή λίγους υδατάνθρακες και υψηλή πρόσληψη πρωτείνης και καλών λιπαρών. πολλά και μικρά γεύματα κάθε 4 ώρες πε΄ριπου.
2)ταυτόχρονα να κάνεις και γυμναστική για να βελτιστοποιήσεις τα αποτελέσματα. πρόσεξε όμως να μην κάνεις τα κλασσικά λάθη που λένε οι γυμναστές δηλαδή πολλές επαναλήψεις με λίγα κιλα και απομονωτικες ασκήσεις σε μηχανήματα. τώρα το τι πρέπει να κάνεις θέλει ολόκληρο κατεβατό.

σαν πέρσοναλ τρέινερ που είμαι σου λέω ότι αν είσαι σωστός κι έχεις υπομονή ΚΑΙ δεν κάνεις ακραία πράγματα (πχ να τρως 1-2 φορές τη μέρα για να αδυνατίσεις ή να υπερπροπονείσαι ή να κάνεις απότομες μεταβολές σε προπόνηση και μάσα) θα δεις αλλαγές που δε θα το πιστεύεις.

εδώ έστω εν τάχει να θίξω και το θέμα της γυναικομαστίας το οποίο έχει να κάνει με διογκομένους αδένες στο στήθος (έχουν και οι άντρες απλά μικρότερους σε σχέση με τις γυναίκες). για να δεις αν έχει ςγυναικομαστία θα πρέπει να ρίξεις αρκετά το ποσοστό λίπους σου γιατι μπορέι απλά να έχεις αρκετό λίπος εκεί. αν πέσει το λίπος και δεις ότι επιμένει το θέμα τότε μπορείς να απαυθυνθείς σε έναν ειδικό πχ πλαστικό για επέμβαση. επίσης τσέκαρε και τις ορμόνες σου αν δεις ότι επιμένει σε έναν ενδοκρινολόγο
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #61951 από Brazzers στις 31 Μαΐου 2010, 9:25πμ

Brazzers

Εικονίδιο
μέλος από: 7/5/2010
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
φιλε μου ο κυριοτερος τροπος για να χασεις κιλα ειναι διαιτα και μονο διαιτα. επισης για καλυτερα αποτελεσματα πρεπει να πας και γυμναστηριο.
σου συνιστω διαδρομο, ποδηλατο και ασκησεις για την πλατη και το στηθος..βαρακια και γυμναστικη για τα ποδια ειναι για τους πιο προχωρημενους στη γυμναστικη.
επισης κανε εξετασεις αιματος γιατι το προβλημα σου ισως προερχεται απο προβλημα του θηροειδη ή καποιου αδενα.
(1) τοτε θα παρεις τα καταλληλα φαρμακα.

(2)αν το προβλημα δεν υποχωρει και σε ενοχλει ιδιαιτερα τοτε η μονη λυση ειναι η χειρουργικη επεμβαση.


ακομα και αν κανεις καποιο απο τα (1) ή (2) ενα ειναι το σιγουρο..
πρεπει να τρεφεσαι σωστα και να αθλεισαι αλλιως θα υποστεις τις δυσμενεις συνεπειες στο μελλον. γνωστος μου ηταν σε πολυ χειροτερη θεση απο εσενα και με τις καταλληλες θυσιες εγινε ο μισος μεσα σε ενα χρονο. αρα αξιζει τον κοπο.
ελπιζω να βοηθησα!!!!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #62294 από kastiel στις 06 Ιουνίου 2010, 5:50πμ

kastiel

μέλος από: 29/4/2010
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Brazzers@31 Μαΐου 2010)
σου συνιστω διαδρομο, ποδηλατο και ασκησεις για την πλατη και το στηθος..βαρακια και γυμναστικη για τα ποδια ειναι για τους πιο προχωρημενους στη γυμναστικη.


θεέ μου τι πίπες....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #62301 από benedictos στις 06 Ιουνίου 2010, 6:31μμ

benedictos

Εικονίδιο
μέλος από: 8/4/2010
μηνύματα: 34 αποδεκτές 0
Έγραψε:(kastiel@06 Ιουνίου 2010)
Έγραψε:(Brazzers@31 Μαΐου 2010)
σου συνιστω διαδρομο, ποδηλατο και ασκησεις για την πλατη και το στηθος..βαρακια και γυμναστικη για τα ποδια ειναι για τους πιο προχωρημενους στη γυμναστικη.


θεέ μου τι πίπες....



Ναι οντως πιπες. Ακου τον kastiel. Κατσε μπροστα στην τηλεοραση τρωγοντας γυρους και βλεποντας προγραμματα γυμναστικης. Ετσι θα αδυνατισεις. Αλλα για να λεμε την αληθεια χωρις γυμναστικη δεν γινεται τιποτε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login