Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Αυτοπεποίθηση είναι το αίσθημα που έχεις πριν συνειδητοποιήσεις την κατάσταση στην οποία βρίσκεσαι.
Σάββατο, 11 Μαΐου

Ξυρισμα και προβληματα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #62496 από Takiman στις 09 Ιουνίου 2010, 4:08μμ

Takiman

μέλος από: 9/6/2010
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
καλησπερα.
ειμαι εντελως καινουριος στο φορουμ και εχω ενα προβληματακι και θα ηθελα να ακουσω τις συμβουλες σας,και απο αγορια και απο κοριτσια.
ξυριζω το πεος μου εδω και 5 μηνες περιπου και εχω ενα προβληματακι...εχουν απλωθει οι τριχες εκει που δεν ειχα πριν.ας πουμε στην αρχη ειχα μονο πανω απο το πεος και λιγο γυρω γυρω τωρα εχω και δεξια και αριστερα απο το πανω μερος.κατι σαν μισοφεγγαρο που πιανει ολη την πανω μερια.το σχημα δηλαδη ετσι μοιαζει.ξυριζομαι με ξυραφακι και αυτο μαλλον φταει.τι μπορω να κανω για να φυγουν αυτες οι τριχες απο εκει πλαγια?καποια αλλη μεθοδος εκτος απο ξυραφακι?εσεις οι υπολοιποι και οι υπολοιπες που ξυριζεστε εκει κατω πως το κανετε?

ευχαριστω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #62499 από Billyboy στις 09 Ιουνίου 2010, 4:26μμ

Billyboy

μέλος από: 15/4/2010
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
θα πρεπει να αρχιζεις να ξυριζεις και αυτες.η τουλαχιστον να τις κουρευεις με ψαλιδι
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #62501 από Takiman στις 09 Ιουνίου 2010, 4:28μμ

Takiman

μέλος από: 9/6/2010
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
οκ να τις ξυριζω και μεχρι τωρα αυτο κανω,αλλα οσο πανε δεν θα επεκτεινονται και σε αλλα σημεια?οταν εννοω οτι εχουνε επεκταθει τωρα εννοω πως εχουν οι γυναικες στο μπικινι?εκει εχουν φτασει και δεν μου αρεσει αυτο.πως αλλιως μπορω να ξυριζομαι?και πως μπορω να απαλλαγω απο τις νεες τριχες που εχουν επεκταθει?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #62695 από ritchie95 στις 13 Ιουνίου 2010, 12:14πμ

ritchie95

Εικονίδιο
μέλος από: 7/6/2010
μηνύματα: 28 αποδεκτές 0
αμα τισ κουρεψεις βγαινουν περισσοτερο??δλδ ειναι τ ιδιο με το να τς κσυριζεις??
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #62698 από syrianos στις 13 Ιουνίου 2010, 12:43πμ

syrianos

Εικονίδιο
μέλος από: 29/3/2010
μηνύματα: 46 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Takiman@09 Ιουνίου 2010)
οκ να τις ξυριζω και μεχρι τωρα αυτο κανω,αλλα οσο πανε δεν θα επεκτεινονται και σε αλλα σημεια?οταν εννοω οτι εχουνε επεκταθει τωρα εννοω πως εχουν οι γυναικες στο μπικινι?εκει εχουν φτασει και δεν μου αρεσει αυτο.πως αλλιως μπορω να ξυριζομαι?και πως μπορω να απαλλαγω απο τις νεες τριχες που εχουν επεκταθει?

τι σε πειραζουνε?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #62706 από Doctoras στις 13 Ιουνίου 2010, 10:19πμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Εγω εχω μια ξυριστικη μηχανει βαζω την σκαλα μεχρι ενα σημειο να ειναι ισα ισα κοντες.Και ξυριζομαι παντου για ομοιομορφια αμα ενοεις αυτο.
Με το ξυραφι καλυτερα να το καταργησεις γιατι τις κανει να βγαινουν πιο γρηγορα και πιο δυνατες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #62744 από Diamond Diva στις 13 Ιουνίου 2010, 11:03μμ

Diamond Diva

Εικονίδιο
μέλος από: 13/6/2010
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
duh...αποτριχωση φυσικα!
εε βεβαια αφου χρησιμοποιεις ξυραφι εχεις προβλημα...
η αποτριχωση ποναει περισσοτερο αλλα το αποτελεσμα ειναι πολυ καλυτερο
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #62829 από Takiman στις 15 Ιουνίου 2010, 11:56μμ

Takiman

μέλος από: 9/6/2010
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Αποτριχωση;πως;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66262 από Erietta στις 15 Σεπτεμβρίου 2010, 6:32μμ

Erietta

Εικονίδιο
μέλος από: 7/9/2010
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Καταρχην μην κανεις αποτριχωση..εδω εμεις που ειμαστε γυναικες πονανε..!!!εσυ που εισαι αντρας θα πεθανεις απο τον πονο..!!ασε που μπορει να δημιουργησεις και καμια εκδορα..!!λοιπον κοιτα σε παρα πολλα σημεια του σωματος μας εκτος απο τις τριχες εχουμε και το λεγομενο Χνουδι..!!οταν ξυριζοστε με οποιονδηποτε τροπο..!!ξυριζουμε αθελα μας και το χνουδι και οταν ξαναβγαινει ειναι πολθ πιο δυνατο..!!και με το ενταντικο ξυρισμα γινεται τριχα..!!!και για αυτο δημιουργηται τριχοφυια..Δεν ξερω δεν μπορω να δωσω αλλη εξηγηση..!!!αν εχεις εντονω προβλημα.!!!Και εισαι ανω των 22..δεν ξερω σκεψου καποιον τροπο αλλον οπως φωτολυση,αλλα δεν γνωριζω αν γινεται σε σας και ποιες ειναι οι επιπτωσεις πρεπει να ρωτησεις..!!Και αν οντως γινεται και παρεις την αποφαση να το κανεις..!Πρεπει...να βρεις εναν πολυ καλο δερματολογο να το κανει ποτε μην πας σε ινστιτουτο...!!και προσπαθησε να πληροφορηθεις οσο καλυτερα μπορεις..διοτι αν κανεις λαθος επιλογη γιατρου μπορει να αποκτησεις πολαπλα εγκαυματα στο πεος..!!!θελει παρα πολυ προσοχη
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66352 από Amelia στις 17 Σεπτεμβρίου 2010, 10:19μμ

Amelia

Εικονίδιο
μέλος από: 15/7/2010
μηνύματα: 76 αποδεκτές 0
Εγώ αυτό που ξέρω είναι οτι οι τρίχες δεν βγαίνουν πιο δυνατές όταν τις κάνεις με το ξυράφι και μη λέτε μαλακίες. Απλά είναι "στην αρχή" τους ας πούμε και αγγίζοντας την περιοχή αφού έχουνε ξαναβγεί έχει την αίσθηση του τραχιού -δηλαδή εννοώ ρε συ πως οι τριχούλες που είχες ξυρισει και βγήκαν πάλι δεν είναι δυνατότερες, απλά είναι που έχουνε πεταχτεί λίγο και δίνουν τέτοια υφή.
Λοιπόν, είναι απολύτως φυσικό και λογικό που απλώθηκε η τριχοφυία. Πάρε για παράδειγμα εσάς τους άντρες που -από τη μικρή εμπειρία που έχω με 2 άντρες σπίτι- όταν είσασταν μικροί είχατε λίγες τριχούλες στο πρόσωπο και τις ξυρίσατε για να γίνεται πιο άντρες. Ε, με αυτό τον τρόπο ξυρίσατε και τις μικρές -σχεδόν άφαντες- και μετά άρχισαν και αυτές να μεγαλώνουν. Και βλέπω τώρα τον αδερφό μου με μούσι... Όλα κάπως αρχίζουν.
Στο θέμα σου τώρα.
Η ξυριστική μηχανή είναι η πιο εύκολη λύση -πέτα τα ρε τα ξυράφια- .
Μη κάνεις αποτρίχωση όμως ρε. Εδώ κάνουμε ένα Χόλλυγουντ στο μπικίνι και το δάκρυ κορόμηλο από τον πόνο. Φαντάσου εσύ δηλαδή... Εκτός αν είσαι μαζόχας, οπότε μπορείς να πεις οτι λέω βλακείες.
Εγώ μπορώ να σου προτείνω και την κρέμα για ευαίσθητες περιοχές.
Είναι κρέμα αποτριχωτική που μένει στο δέρμα για κάποια συγκεκριμένη ώρα... Ξέρω παιδιά που το κάνουν και έχουν αποτέλεσμα. Ελπίζω να μη σε πειράζει που βγαίνει μόνο σε ροζ συσκευασία...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login