Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Η Ελλάδα με έξυπνους πολιτικούς, που έτρωγαν τα λεφτά αλλά δεν τους έπιανε κανείς — όχι όπως σήμερα που γίνονται ρόμπα
Κυριακή, 28 Απριλίου

Ανησυχιες για δαχτυλο

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #68360 από anon-12503 στις 26 Νοεμβρίου 2010, 12:42μμ

anon-12503

μέλος από: 30/12/2009
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
Εδω και σχετικα μεγαλο χρονικο διαστημα με το αγορι μου ειμαστε σε φαση που οταν γινεται κατι βαζει δαχτυλο (δεν εχουμε ολοκληρωσει ακομη..)
Τα θεματα μου ειναι 2:
1ον Καθε φορα πριν γινει κατι με τον ενα ή τον αλλο τροπο φροντιζω να εχει πλυνει τα χερια του για να μην παθω καμια μολυνση. Ομως μικροβια δεν μπορουν να υπαρχουν και στα νυχια? Και αν οντως παθω καποια μολυνση τα συμπτωματα θα ειναι σιγουρα εμφανη ή κατι μπορει να υποβοσκει και εφοσον δε θα το εχω καταλαβει να γινει πιο σοβαρο?
2ον Καποιες φορες οταν γινεται αυτο και παιζει με το δαχτυλο του εκει αισθανομαι μια παραξενη πιεση που ως επι το πλειστον μου αρεσει αλλα απο καποια ωρα και μετα νιωθω μια αισθηση σαν να θελω να παω τουαλετα. Και οταν τελειωνει ο,τι γινεται νιωθω ακομα ελαφρα αυτη την πιεση εκει.
Συμβαινει κατι λαθος ή ειναι φυσιολογικα ολα αυτα?
Ευχαριστω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #68363 από ηρωας στις 26 Νοεμβρίου 2010, 3:03μμ

ηρωας

banned
μέλος από: 2/10/2010
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
μην ανυσηχεις δεν παθαινεις μολυνση.
και ναι η αισθηση ειναι φυσιολογικη
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #68365 από Whalfyin στις 26 Νοεμβρίου 2010, 3:06μμ

Whalfyin

μέλος από: 7/3/2010
μηνύματα: 181 αποδεκτές 0
Εφόσον πλένει τα χέρια του είναι εντάξει, η πίεση είναι φυσιολογική αλλά όχι σε μεγάλο βαθμό, δηλαδή αν πονάς υπάρχει μάλλον πρόβλημα..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #68377 από DAINOS στις 26 Νοεμβρίου 2010, 7:30μμ

DAINOS

Εικονίδιο
μέλος από: 16/8/2010
μηνύματα: 228 αποδεκτές 0
Αμα παθεις μόληνση θα είναι ενφανη σημαδια και θα το καταλαβεις. Ητε θα φουσκοσει το ενα χειλος απο τα 2 ή και τα 2 ή θα κοκινίσει πολυ. κατι τέτειο. εφόσον πλένει τα χέρια του δύσκολο να πάθεις μόλυνση. Εαν πάθεις δεν θα είναι σοβαρό. Με μία αντιβιοσόυλα θα περάσει. Η πίεση που νιώθεις ειναι φισιολογική και σιγα σιγά θα σου αρέσει περισότερο. Αφτο με την τουαλέτα υποθέτο είναι φυσιολογικό. :D
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #68387 από anon-12503 στις 26 Νοεμβρίου 2010, 9:39μμ

anon-12503

μέλος από: 30/12/2009
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
Χαίρομαι που τα διαβαζω.
Ευτυχως γιατι ειχα αγχωθει βασικα.
Ευχαριστω πολυ!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #69547 από stella_28 στις 27 Δεκεμβρίου 2010, 12:55πμ

stella_28

Εικονίδιο
μέλος από: 25/10/2010
μηνύματα: 107 αποδεκτές 0
Να ρωτήσω κάτι άσχετο?? Δηλαδή εμένα που το αγορι μου μου ειχε βαλει δαχτυλο και μετα μου φουσκωσε πολυ το ενα χειλος για καμια βδομαδα, ειχε κοκκινισει, πονουσα οταν το ακουμπουσα δηλ εκανα μπανιο η σκουπιζομουνα οταν πηγενα τουαλετα..ηταν μολυνση????
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #73857 από Sophie στις 14 Μαρτίου 2011, 9:18μμ

Sophie

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 13/3/2011
μηνύματα: 38 αποδεκτές 0
Δεν ειναι τιποτα τρομερο.Αυτο που λες οτι νιωθεις σαν να θες να πας τουαλετα ειναι και αυτο φυσιολογικο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #73872 από gkantemia sto f στις 14 Μαρτίου 2011, 11:39μμ

gkantemia sto f

Εικονίδιο
μέλος από: 14/3/2011
μηνύματα: 20 αποδεκτές 0
και να πληνει τα χερια του παλι μικροωια θα εχει ο κολποσ τησ γυναικασ και το πεοσ του ανδρα ειναι γεματα με μικροβια οπωσ και η στοματικη κοιλοτητα.
γιαυτο και εμεισ οι γυναικεσ πρεπει να πλενομαστε συχνα.
μονο που αυτα τα μικροβια δεν μασ κανουν κακο μασ βοηθουν γιαυτο δεν πρεπει να βαζουμε και σαπουνι.αρα λιγο δυσκολο να παθεισ μολυνση.
τωρα για την τουαλετα ειναι απολυτα φυσιολογικο απλα ολη αυτη η εξαψη σε οδηγει σε αυτο,ελπιζω να βοηθησα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login